Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Интеллектуальная собственность, 05 апреля 2024, вопрос №104964 650₴

Як оформити Торгову Марку на домен

Добрий день. Я володію володію інтернет-ресурсом більше 10 років. Зареєстрована як ФОП 3 група. Зараз я хочу домен мого сайту оформити як Торгову Марку. Потрібна допомого що зробити це швидко та за законом. З не знаю з чого почати?
І друге питання, може мені відразу ТОВ зареєструвати? Потрібна консультація.

Ответы юристов (6)

    Корнійчук Євген Іванович
    4.6%

    Доброго дня, ознайомтесь за посиланням, там детально розкрито ваше питання.

    https://business.diia.gov.ua/handbook/torgovelna-m...

    Також ви можете залучити, адвоката для реєстрації торгової марки під ключ. Маю відповідний досвід.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    30.8%

    Доброго дня, Тетяна!

    Реєстрація торгівельної марки на домен практично нічим не відрізняється від реєстрації ТМ на будь що інше включно з матеріальними об'єктами. Порядок реєстрації ТМ наступний:

    Торговельною маркою (ТМ) може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень, а саме:

    • власні імена, літери, цифри, слогани, зображувальні елементи, кольори, форма товарів або їх пакування, звуки, за умови що такі позначення придатні для відрізнення товарів або послуг одних осіб від товарів або послуг інших осіб на ринку.

    Фактично це може бути слово, зображення, рекламний слоган, оригінальна форма тари чи пакування або їх поєднання як окремо, так і разом, як в чорно-білому, так і кольоровому варіантах.

    Зареєстрована ТМ наділяє власника певною монополією на використання, в тому числі на заборону використання ТМ конкурентами щодо обраних товарів та (або) послуг. Окрім того, зареєстрована ТМ надає власнику можливість продавати франшизи іншим особам і регулярно отримувати від цього дохід. Тільки за наявності зареєстрованої ТМ ви зможете зареєструвати доменне ім’я в зоні UA.

    Власником ТМ може бути фізична особа, юридична особа або декілька осіб.

    Всі позначення ТМ реєструються згідно з обраним переліком Міжнародної класифікації товарів та послуг (МКТП). Усього існує 45 класів. Наприклад, якщо ви займаєтеся розробкою програмного забезпечення, для захисту можуть бути обрані такі класи:

    • 09 клас (комп'ютерне програмне забезпечення)
    • 42 клас (послуги з розробки ігрового програмного забезпечення)
    • 41 клас (ігрові послуги, що надаються в режимі онлайн через комп'ютерну мережу)
    • 28 клас (виробництво ігрового обладнання)
    • 35 клас (послуги з продажу та реклами товарів або послуг)
    • 37 клас (технічне обслуговування і ремонтування комп'ютерного апаратного забезпечення)

    Можна реєструвати як в одному, так і в декількох класах. Чим більше класів, тим більш захищеною є ТМ. Однак, реєструвати ТМ краще тільки в тих класах, з якими дійсно пов’язана діяльність.

    ТМ має бути унікальною та не схожою на інші, які використовуються для аналогічних товарів та (або) послуг, і має не суперечити вимогам законодавства. Зокрема, не реєструються позначення, які:

    • складаються лише із загальновживаних або описових позначень
    • суперечать публічному порядку, загальновизнаним принципам моралі
    • вводять в оману споживача щодо товарів чи послуг, зокрема, щодо їх властивості, якості або географічного походження чи щодо особи, яка виробляє товар або надає послугу
    • містять державні герби, прапори та інші державні символи (емблеми), офіційні повні або скорочені назви держав чи міжнародні літерні коди держав тощо

    Повний перелік підстав для відмови описаний у Законі України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг».

    Враховуючи, що експерт приймає остаточне рішення щодо реєстрації ТМ вкінці процедури, після проходження формальної та кваліфікаційної експертизи, проведення пошуку ТМ є вкрай бажаним етапом перед подачею документів на реєстрацію.

    https://business.diia.gov.ua/handbook/torgovelna-m...

    Перед поданням заявки на реєстрацію торговельної марки до відповідного державного органу необхідно підготуватися.

    По-перше, визначте клас її використання згідно з переліком МКТП. По-друге, проведіть пошук уже зареєстрованих або заявлених на реєстрацію торговельних марок, які близькі до вашої і тому можуть стати причиною відмови у реєстрації або створюють потенційну загрозу для користування вашою торговельною маркою в перспективі.

    Тепер переходьте до подання документів.

    • Надішліть заявку на реєстрацію торговельної марки. Раніше такі завдання в Україні вирішувало Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент). Проте у листопаді 2022 року функції Укрпатенту було передано державній організації «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» (УКРНОІВІ). Проте державні збори не змінилися, вони ідентичні тим, які збирав Укрпатент. Зареєструвати торговельну марку може і фізична, і юридична особа. У заявці необхідно вказати зображення (в електронному та друкованому вигляді), відомості про заявника (ПІБ, адреса для приватної особи або назва підприємства, юридична адреса, код ЄДРПОУ для юрособи), а також список товарів і послуг, щодо яких має бути зареєстрована торговельна марка. Крім того, для юросіб потрібно прикласти відповідним чином зроблену довіреність.
    • УКРНОІВІ (який тепер виконує функції, що раніше були покладені на Укрпатент) фіксує дату надходження заявки та підтверджує оплату державного мита за неї. У середньому ця процедура займає близько 2-3 тижнів.
    • Приблизно через 12 місяців після подання заявки УКРНОІВІ оголошує рішення формальної експертизи. У ньому підтверджується чи не підтверджується правильність заповнення всіх даних у заявці.
    • Через 18 місяців із моменту надсилання заявки відомство повідомляє про висновки кваліфікаційної експертизи. У них вказується, наскільки заявлена торговельна марка відповідає умовам надання правового захисту, чи не реєстрували таке позначення раніше. До речі, саму експертизу досі виконує Укрпатент.
    • Через 2-4 тижні після позитивного висновку й оплати всіх необхідних видів мита УКРНОІВІ видає свідоцтво про реєстрацію торгового знака в Україні, яке діє 10 років. Після цього за необхідності його можна легко продовжити, причому саме в УКРНОІВІ, а не в Укрпатенті.

    Таким чином, термін реєстрації торговельної марки сягає 16-20 місяців. Є можливість скоротити час обробки заявки до 6-7 місяців завдяки прискореній процедурі, однак ціна зросте приблизно вдвічі. Втім, заявнику не треба перейматися про такі довгі терміни – справа в тім, що з моменту підтвердження УКРНОІВІ факту подання заявки й оплати мита ваша ТМ зарезервована, тобто інші особи вже не зможуть зареєструвати ідентичний знак.

    Для більш предметної консультації я повинен володіти детальною інформацією про особливості Вашого інтернет ресурсу.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 24 дня назад

    Адвокат, 26 лет опыта

    Общаться в чате

    Послуги з реєстрації інтелектуальної власності надають патентні повірені (патентні агентства) це самий оптимальний та швидкий спосіб зареєсрувати своє право інтелектуальної власності.

    Реєстрація ТОВ питання нескладне у т.ч. через Дію. Необхідно визначитись лише доцільності зміни форми введення господарської діяльності з ФОП на ТОВ. Для інтелектуальної власності різниці ніякої.

    Дерій Владислав Олегович
    38.5%

    Доброго дня!

    1. Торгову марку Ви можете зареєструвати на себе як на фізичну особу.

    Стаття 493 Цивільного кодексу України визначає, що суб’єктами права інтелектуальної власності на торговельну марку є фізичні та юридичні особи. На що важливо звернути увагу – фізична особа НЕ може зареєструвати на себе торговельну марку як на фізичну особу – підприємця. В такому випадку фізична особа реєструє на себе (як на фізичну особу) торговельну марку, яку вона відповідно до чинного законодавства вправі використовувати у своїй підприємницькій діяльності.

    Якщо Ви хочете зареєструвати ТОВ лише ради торгової марки, то в цьому немає необхідності.

    2. Реєстрація торговельної марки за стандартною процедурою триває приблизно 16 – 24 місяці.

    Проте на практиці реєстрація стає все більш часозатратною, оскільки кількість заявок, що подаються на реєстрацію торговельної марки, щороку збільшується, і, як наслідок, навантаження на експертів теж зростає.

    3. Реєстрацію торговельних марок в Україні здійснює Національний орган інтелектуальної власності – державна організація “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” (скорочено УКРНОІВІ). До листопада 2022 року такі функції виконувало Державне підприємство “Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент)
    4. Порядок реєстрації торговельної марки:

    1. Оформлення матеріалів заявки на видачу охоронного свідоцтва України на торговельну марку:

    Вартість реєстрації торговельної марки залежить від ряду факторів. Необхідно визначитися з тим, що саме Ви хочете захистити, хто буде власником Свідоцтва, які товари/послуги будуть проводитися під цією маркою.

    За подання електронної заявки на реєстрацію чорно-білої ТМ в одному класі, на одного заявника, доведеться сплатити 3 000 гривень. Кожен додатковий клас — плюс 3 000 гривень до загальної суми зборів. А от за подання паперової заявки на реєстрацію чорно-білої ТМ в одному класі , на одного заявника, необхідно сплатити 4 000 гривень. Кожен додатковий клас це плюс 4000 гривень до загальної суми зборів.

    За реєстрацію чорно-білої ТМ в одному класі розмір державного мита за видачу свідоцтва для заявника-резидента України становить 85 гривень, а збір за публікацію про видачу свідоцтва — 600 гривень.

    Для реєстрації ТМ в Україні перевірка охороноздатності Вашого знака проводиться:

    • по базам зареєстрованих торговельних марок (знаків для товарів і послуг) в Україні;
    • по міжнародним базам серед торговельних марок, зареєстрованих в Україні іноземними заявниками;
    • по базі заявок на торговельні марки, які ще знаходяться на розгляді в патентному відомстві.

    2. Рішення експертизи про присвоєння заявці на торговельну марку індивідуального номера та встановлення дати пріоритету.

    В день подачі заявки Ви отримаєте електронну розписку УКРНОІВІ про прийняття заявки до розгляду і присвоєння їй порядкового номера. За даним номером в подальшому можна відстежувати всі стадії діловодства за заявкою в інформаційній системі УКРНОІВІ.

    Перша стадія розгляду Заявки на реєстрацію торговельної марки в УКРНОІВІ — встановлення дати подачі заявки.

    Заявка перевіряється на наявність всіх необхідних документів і матеріалів, а також перевіряється факт оплати держзбору. У разі, якщо матеріали заявки відповідають встановленим правилам, то в термін до 2 місяців з моменту подачі, заявнику надсилається письмове повідомлення про офіційне встановлення дати подання заявки на торговельну марку. Права на ТМ починають діяти безпосередньо з зазначенної дати.

    3. Рішення експертизи про відповідність матеріалів заявки на реєстрацію торговельної марки вимогам Закону.

    Через 8-10 місяців після подачі заявки за стандартною процедурою Ви отримуєте рішення експертизи про відповідність матеріалів заявки на реєстрацію торговельної марки нормам ЗУ “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг” — результат проведення формальної експертизи.

    Друга стадія розгляду Заявки на реєстрацію торговельної марки в УКРНОІВІ — формальна експертиза.

    Перевіряється правильність оформлення матеріалів заявки і відповідність їх вимогам Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», а також проводиться перевірка відповідності заявленого переліку товарів і послуг Міжнародної класифікації товарів і послуг (МКТП). У разі невідповідності матеріалів заявки якій-небудь із встановлених вимог заявникові надсилається повідомлення із зазначенням порушеної вимоги. Протягом двох місяців заявник має можливість виправити помилку або внести уточнення в матеріали заявки. Якщо матеріали заявки відповідають всім встановленим вимогам, заявка переходить на наступну стадію.

    4. Рішення експертизи про реєстрацію торговельної марки та можливості видачі охоронного Свідоцтва.

    Через 12-18 місяців після подачі заявки Ви отримуєте Рішення експертизи про реєстрацію торговельної марки та можливості видачі Вам охоронного свідоцтва України на торговельну марку — результат проведення кваліфікаційної державної експертизи.

    Третя стадія розгляду Заявки на реєстрацію торговельної марки в УКРНОІВІ — кваліфікаційна експертиза.

    Знак перевіряється на відповідність відносним критеріям охороноздатності, визначених Законом. При перевірці знака проводиться пошук на тотожність і схожість з раніше зареєстрованими і поданими на реєстрацію позначеннями, з подальшим порівнянням виявлених позначень із заявленим знаком. У разі виявлення тотожних або схожих до ступеня змішування знаків, заявнику надсилається повідомлення із зазначенням порушеного критерію. Протягом двох місяців заявник має можливість надати аргументовану відповідь з доводами на користь реєстрації знака.Якщо знак відповідає всім встановленим критеріям охорони або якщо експертиза погодилася з доводами заявника щодо реєстрації знака, заявнику надсилається рішення про видачу свідоцтва на торговельну марку.

    5. Процедура внесення до Державного реєстру знаків для товарів і послуг інформації про Вашу зареєстровану торговельну марку і публікація відомостей в офіційному бюлетені України “Промислова власність”.

    Після отримання позитивного рішення за заявкою заявник повинен сплатити державне мито за видачу свідоцтва і державний збір за публікацію у встановленому розмірі. Потім протягом 1-2 місяців здійснюється процедура внесення до Державного реєстру знаків для товарів і послуг інформації про зареєстровану торговельну марку і публікація відомостей в офіційному бюлетені України “Промислова власність”.

    Після отримання охоронного свідоцтва на торговельну марку, його власник має право проставляти поряд із зареєстрованою торговельною маркою міжнародне попереджувальне маркування ®, яке вказує на те, що дана торговельна марка зареєстрована і охороняється чинним законодавством.

    ВИСНОВОК:

    1. Ви можете зареєструвати торгову марку на себе як на фізичну особу та використовувати її у своїй підприємницькій діяльності. ТОВ для цього оформлювати не обов'язково.

    2. Процес реєстрації ТМ не швидкий, як правило це займає 16-24 місяці. У мирний час була передбачена прискорена реєстрація (за 8-9 місяців), але на час дії військового стану таке прискорення призупинили. Проте, Вам не треба перейматися про такі довгі терміни – справа в тім, що з моменту підтвердження УКРНОІВІ факту подання заявки й оплати мита Ваша ТМ зарезервована, тобто інші особи вже не зможуть зареєструвати ідентичний знак.

    3. Вартість реєстрації торговельної марки залежить від кількості заявників, необхідності реєструвати торговельну марку в кольорі або в чорно-білому виконанні, кількості класів товарів і послуг (МКТП)

    4. Всю процедуру ви можете виконати самостійно. І все-таки, для гарантовано позитивного результату краще звернутися до патентних експертів, тобто в патентно-юридичне агентство.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю Вам успіхів!

    Богун Сергій Павлович
    15.4%

    Доброго дня.

    Наявність зареєстрованої торгової марки є обов'язковою умовою для реєстрації доменного імені в найпрестижнішій доменній зоні України - UA. Така вимога встановлена адміністратором доменної зони і закріплена у відповідних правилах і регламентах, які є обов'язковими для виконання всіма реєстраторами доменів.

    У затвердженому регламенті прописано, що доменне ім'я делегується виключно у разі, якщо воно повністю або його компонент другого рівня (до знаку ".", але не включаючи цей знак), за написанням співпадає із Знаком, права на використання якого на території України належать відповідному реєстранту.

    Під Знаком тут розуміється Свідоцтво на знак для товарів і послуг, інакше кажучи – торгова марка.

    При реєстрації торгової марки необхідно врахувати ряд дуже важливих моментів, щоб в подальшому мати можливість зареєструвати саме те доменне ім'я, котре вам необхідне:

    Можливість однозначно прочитати позначення.

    Відсутність сторонніх графічних елементів, що нагадують символи.

    Доменні імена в зоні UA не бувають кириличними, всі вони реєструються виключно символами латинського алфавіту. При цьому існує дуже багато торгових марок, зареєстрованих на російській або українській мовах – на кирилиці.

    При транслітерації символів реєстрант (власник домену) може вибрати одну з затверджених таблиць транслітерації:

    • Таблиця транслітерації українського алфавіту латиницею, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 року № 55;

    • чинний міждержавний транслітераційний стандарт ГОСТ 16876 71 (Ст. СЕВ 1362 78);

    • Нормативна таблиця для відтворення українських власних назв засобами англійської мови, затверджена рішенням № 8 української комісії з питань правничої термінології, протокол № 2 від 19 квітня 1996 р.;

    • Транслітераційна таблиця «ВУЛ» (Українська Латиниця), рекомендована для української мови, затверджена Держстандартом України 18 жовтня 1995 року;

    • Докладніша інформація та таблиці можна знайти за посиланням: https://hostmaster.ua/docs/

    Токмач Галина Николаевна
    10.8%

    Добрий день!

    Власником ТМ може бути фізична особа, юридична особа або декілька осіб. Тому Вам необов'язково створювати ТОВ. Реєстрацію торговельних марок в Україні здійснює Національний орган інтелектуальної власності – державна організація “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” (скорочено УКРНОІВІ - https://nipo.gov.ua/).

    Всі позначення ТМ реєструються згідно з обраним переліком Міжнародної класифікації товарів та послуг (МКТП). Усього існує 45 класів. Наприклад, якщо Ви займаєтеся розробкою програмного забезпечення, для захисту можуть бути обрані такі класи:

    • 09 клас (комп'ютерне програмне забезпечення)
    • 42 клас (послуги з розробки ігрового програмного забезпечення)
    • 41 клас (ігрові послуги, що надаються в режимі онлайн через комп'ютерну мережу)
    • 28 клас (виробництво ігрового обладнання)
    • 35 клас (послуги з продажу та реклами товарів або послуг)
    • 37 клас (технічне обслуговування і ремонтування комп'ютерного апаратного забезпечення)

    Можна реєструвати як в одному, так і в декількох класах. Чим більше класів, тим більш захищеною є ТМ. Однак, реєструвати ТМ краще тільки в тих класах, з якими дійсно пов’язана діяльність.

    Кількість класів Міжнародної класифікації товарів та послуг впливає на загальну вартість процедури реєстрації. За подання електронної заявки на реєстрацію чорно-білої ТМ в одному класі, на одного заявника, доведеться сплатити 3 000 гривень. Кожен додатковий клас — плюс 3 000 гривень до загальної суми зборів. А от за подання паперової заявки на реєстрацію чорно-білої ТМ в одному класі , на одного заявника, маємо сплатити 4 000 гривень. Кожен додатковий клас це плюс 4000 гривень до загальної суми зборів.

    За реєстрацію чорно-білої ТМ в одному класі розмір державного мита за видачу свідоцтва для заявника-резидента України становить 85 гривень, а збір за публікацію про видачу свідоцтва — 600 гривень.

    Станом на 2024 рік процедура реєстрації ТМ орієнтовно триває 18-24 місяці від дати подачі заявки.

    Поки ТМ перебувають у процесі реєстрації, біля свого позначення можна ставити попереджувальне маркування «ТМ», а вже після отримання Свідоцтва про реєстрацію ТМ — «®» (означає, що ТМ вже є зареєстрованою).

    Пишіть, якщо виникнуть питання.

    Всього найкращого!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України