Задайте вопрос юристу

921 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 08 июня 2024, вопрос №111868

Відбирання телефону працівниками ТЦК і Поліції

Добрий день.
Неодноразово зустрічав дописи людей, що в тцк у них забирають телефон і вони таким чином не можуть ніяк звʼязатися із родичем/адвокатом та повідомити своє місце знаходження.
Виглядає як відчуження особового майна людини, що є вже порушенням.
Що робити в таких ситуаціях, панове юристи?

Ответы юристов (1)

    Прокопець Олександр Васильович

    Добрий день!

    Нажаль, описана Вами ситуація, виходить за межі правового поля і по сутті є свавіллям і грубим порушенням закону.

    Однозначно щось рекомендувати складно, але можна зазначити наступне.

    Наразі, як і раніше представники ТЦК НЕ мають право здійснювати затримання громадян. Це право є лише у поліції.

    Та процедура, яка застосовується у випадку затримання поліцією та подальшим направленням у ТЦК, називається адміністративним затриманням, а отже до цієї процедури застосовуються передбачені законодавством вимоги та умови, серед яких:

    1. Затримання тільки поліцією.

    2. Затримання не більше 3 годин.

    3. Обов'язкове надання можливості затриманому повідомити про затримання родичів, керівника підприємства, де працюєте та адвоката.

    4. Під час затримання (саме на початку, а не десь в дорозі чи ТЦК) складається протокол затримання.

    Тобто, якщо під час свавілля відбувається хоч якесь намагання дотримання законодавства, то перш за все необхідно вимагати права зв'язатись з рідними, адвокатом і т.д.

    Якщо ж все таки запакували, то максимально нічого не підписувати і шукати можливість повідомити рідних, друзів.. про ситуацію. Довго ТЦК не зможе Вас тримати. Головне нічого не підписувати.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України