Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго вечора. Я найняла адвоката для оскарження ВЛК. Пройшов тиждень але не отправлено ні один запит. Людина наче не погана і з рекомендаціями, але я хвилююся що так повільно. Чи можу я найняти паралельно ще одного адвоката не інформуючи першого?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Закон цього не забороняє.
Якщо питання пов'язане з поданням адвокатського запиту - можна найняти і трьох адвокатів. Однак навряд чи Ви збережете це в таємниці.
А от оскарженням рішення ВЛК може займатись лише один адвокат або в двох одночасно як Ваші представники в одній справі.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Світлана!
Ви обговорювали з адвокатом строки надання відповідної послуги? Чи зазначені останні у договорі про надання правничої допомоги?
Ви можете мати двох адвокатів у одній справі, проте вони повинні працювати разом, а не кожний окремо. Тобто, у разі відправлення двох оскаржень постанови ВЛК одна з них точно не буде розглянута.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Доброго вечора. Я найняла адвоката для оскарження ВЛК. Пройшов тиждень але не отправлено ні один запит. Людина наче не погана і з рекомендаціями, але я хвилююся що так повільно. Чи можу я найняти паралельно ще одного адвоката не інформуючи першого?
Закон не забороняє Вам мати двох, трьох і більше адвокатів. Але у даній ситуації їх кількість може не дати очікуваного результату. Це не кримінальне провадження, коли всі адвокати спрямовують свої зусилля на одне - захист клієнта. У даній ситуації сумніваюся, що декілька адвокатів будуть скооперовуватися та писати одну скаргу на рішення військово-лікарської комісії.
Тому загалом Ви маєте право працювати з іншим адвокатом, але сенсу в подачі 2 скарг до вищестоящої ВЛК я не вбачаю.
З повагою!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, мати двох адвокатів не заборонено. Але при подачі другої скарги, вам буде відмовлено з той причини, що ваше питання вже розглянуто. Тому вам краще,якщо адвокат не розпочав роботу забрати кошти, і з іншим все обговорити строки і т.д, щоб не було не порозумінь у майбутньому.
Загальна інформаціяВійськово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям (п. 1.1. Положення).Військово-лікарська експертиза - це:
Для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК) приймають постанови.Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (пункт 2.1 глави 2 розділу I Положення).Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов’язкові до виконання (п.2.1 глави 2 розділу І Положення).Центральна військово-лікарська комісія (ЦВЛК) є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України.ЦВЛК Міністерства оборони України розташована у м Київ, вул. Госпітальна, 16.Усі штатні ВЛК Збройних Сил України безпосередньо підпорядковуються голові ЦВЛК (підпункт 2.3.2 пункту 2.3 глави 2 розділу I Положення).
Порядок оскарження постанов (висновку) ВЛКПостанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку (підпункт 2.4.10 пункту 2.4 глави 2 розділу I Положення).Постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку (п.п. 2.3.5 п. 2.3 глави 2 розділу І Положення).
Досудовий порядок оскарженняВідповідно до абзацу 3 пункту 2.12 наказу Міноборони № 402 визначено, що у спірних питаннях, пов'язаних із незгодою призовника з висновками лікарів, які залучаються до медичного огляду призовників, питаннях контролю за об'єктивністю висновків лікарів за рішенням штатної ВЛК призовник може бути направлений на контрольне обстеження у військовий лікувальний заклад. Для перегляду рішення особі необхідно подати у ВЛК вищого рівня ,а саме:
ЦВЛК є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України.
За наслідками розгляду заяви може бути прийняте рішення про проведення повторного або контрольного медичного огляду з метою остаточного вирішення питання щодо придатності до військової служби.
У випадку позасудового порядку оскарження постанови ВЛК необхідно підготувати відповідну заяву про перегляд такої постанови. До такої заяви потрібно додати всі необхідні документи видані військово-лікарською комісією. Для оскарження рішення ВЛК мають бути чіткі підстави, наприклад, непомічена хвороба, помилка ВЛК.
Шаблон скарги на висновок ВЛК (підготовлено Правозахисним центром для військовослужбовців "Принцип")Судовий порядок оскарженняОскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Строки для оскарження (122 КАС)
Судовий збір
Судовий збір за подання заяви до суду фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У 2024 році це 1211,20 грн.
Вимоги до заяви
Вимоги до заяви та необхідні додатки подаються з урахуванням вимог статті 160 і 161 КАС.
Важливо! Звернення з позовною заявою до суду щодо оскарження постанови ВЛК, не зупиняє її виконання
Адвокат, г. Киев, 11 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Розумію Ваше занепокоєння.
Ось що я можу Вам сказати:
1. Можливі причини затримки:
2. Ваші дії:
3. Найм другого адвоката:
4. Рекомендації:
Важливо зазначити, що: