Задайте вопрос юристу

861 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 06 июля 2024, вопрос №114420 500₴

Виїзд за кордон по догляду за інвалідом 1гр.

Вітаю шановну спільноту.
Маю рідного брата інваліда 1-а групи (психічні розлади, хвороба дауна), оформив та здійснюю догляд, вчора отримав в соцзахисті наступні документи:
"Рішення про призначення допомоги".
"Довідка про отримання (неотримання) допомоги".
Акту встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю не отримав. Відмовили в видачі зіславшись на поставнову КМУ 560, сказали йти до військомата, що наразі військомат займається цими актами.
Крім акта встановлення догляду, для перетину кордону підготував наступні документи:
Паспорти України.
Паспорти закордоні.
Свідоцтва про народження моє і брата.
Пенсійне посвідчення інваліда дитинства довічно.
Копія висновку лікарської комісії щодо необхідності постійного сторонього догляду за інвалідом внаслідок психічного розладу.
Копія довідки про спільне проживання, так як прописаний в іншій області.
Рішення про призначення допомоги.
Довідка про отримання (неотримання) допомоги.
Копія довідки МСЕК про потребу в стороньому догляді.
Копія довідки до акта огляду МСЕК.
Свідоцтво про смерть матері.
Пенсійне посвідченя батька 74 роки і деяки останні виписки що батько хворіє та має поганий зір. Батько не на групі.
Військовий документ старе "Тимчасове посвідчення" прикріпляю для ознайомлення.
Данні поки що не оновлював, на обліку не стою.
Питання:
Перетин кордону до 16-го липня, як особи що супроводжує інваліда 1ї групи випустять чи ні?
Чи достатньо зібрано документів, чи чогось не вистачає?
Чи потрібно ставати на облік і після того спробувати виїхати?
Чи для виїзду потрібна вже відстрочка?
З повагою.

Ответы юристов (10)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Згідно Правил перетинання державного кордону громадянами право виїзду мають

    особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду.

    Без наявності Акта Ви кордон не перетнете.

    Для виїзду відстрочка не потрібна.

    Проте після 17.07.2024р. обов'язково буде наявність актуального ВОД.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    НАЖАЛЬ, ВАМ НЕ ДОЗВОЛЯТЬ ПЕРЕТНУТИ КОРДОН, ТОМУ ЩО НЕМАЄ САМОГО ГОЛОВНОГО - АКТА ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ ЗДІЙСНЕННЯ ДОГЛЯДУ.

    Порядок перетину кордону встановлено «Правилами перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, щоб вам видали акт вам треба формити відстрочку. Ваша підстава передбачина пунктом 14 частини першої ст. 23 ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    14) члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи;

    Тобто для вирішення вашого питання треба, щоб ваш батько мав довідку ЛКК форми 080-к про потребу у постійному догляді. Для цього треба, щоб він звернувся до сімейного лікаря і отримав направлення на ЛКК. Після отримання довідку ви будете мати праов на відстрочку та перетин кордону, вас снесуть в базу оберіг і ви зможете виїхати надавши свій квиток зі штрих кодом. Додатково треба мати такі документи, що передбачені правилами перетину кордону.

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;

    Айвазян Юрий Климентьевич
    50%

    Доброго дня, Андрію!

    Почнемо з Вашої підстави для виїзду:

    Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:

    21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки)

    про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд

    або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду.

    Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням".

    Отже, Ваших документів цілком достатньо, аби перетинути кордон разом із Вашим братом, оскільки Правила передбачають або довідку про компенсацію, або акт встановлення факту догляду.

    Щодо відмови у видачі акту встановлення факту здійснення догляду, то остання неправомірна, оскільки мова в даному випадку не йде про акт (Додаток 8) у відповідності із Постановою КМУ №560, який складає виконавчий орган для оформлення відстрочки. Тобто, станом на зараз існують два варіанти акту встановлення факту здійснення догляду: для перетину кордону та для оформлення відстрочки. Проте, як я і зазначив вище, Вашої довідки про компенсацію достатньо для підтвердження того факту, що Ви здійснюєте догляд за братом і це прямо передбачено Правилами перетину кордону.

    Перетин кордону до 16-го липня, як особи що супроводжує інваліда 1ї групи випустять чи ні?

    Наразі жодних змін у Правилах перетину кордону не відбулось. Як буде розвиватись ситуація надалі та коли зміни все ж таки будуть внесені сказато складно.

    Чи достатньо зібрано документів, чи чогось не вистачає?

    Ваших документів достатньо для перетину кордону. Єдине питання, що Ви не оновили дані в ТЦК та не стоїте на обліку. Крім того, прикордонники можуть вимагати штрих-код у ВОД та оформлену відстрочку в ТЦК. Є ризик того, що Вас не пропустять на кордоні.

    Чи потрібно ставати на облік і після того спробувати виїхати?

    Якщо ставати на облік, то потрібно буде обов'язково оформлювати відстрочку. Крім того, Ви обмежено придатний, а отже підлягаєте переогляду ВЛК до лютого 2025 року.

    Щодо оформлення відстрочки, то Ваша підстава передбачає наступне:

    14) члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи;

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

    для особи, яка зайнята доглядом, — документи, що підтверджують родинні зв’язки другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки), один із документів, що підтверджує неможливість військовозобов’язаної особи першого ступеня споріднення (батьки, її чоловік або дружина, діти такої особи, у тому числі усиновлені) здійснювати догляд за особами з інвалідністю I або ІІ групи:

    інвалідність такої особи,

    її потребу у постійному догляді,

    перебування під арештом (крім домашнього арешту),

    відбування покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі,

    та документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, або акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) (додаток 8), в якому зазначаються відомості про відсутність інших осіб, які могли б здійснювати такий догляд;

    для особи, яка потребує догляду, — один із документів, що підтверджує інвалідність особи, яка потребує догляду:

    довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ,

    або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,

    або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності,

    або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики та висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді.

    Чи для виїзду потрібна вже відстрочка?

    Наразі оформлення відстрочки вимагає пункт 2-6 Правил, Ви ж виїжджаєте за пунктом 2-1. Проте, як я і зазначав вище, прикордонник можуть вимагати в Вас довідку про оформлену відстрочку. Як також невідомо, чи будуть внесені зміни до Правил перетину кордону після 16 липня або ж ще до цієї дати.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Andrii Клиент 3 месяца назад

    Щиро дякую всім хто доєднався до допомоги.

    Саме це "АБО" і "ТА" збивало з толку: "за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду." Від того і виходять різні тлумачення.

    Ще раз дякую і з повагою, постійний ваш читач.

    • Корнійчук Євген Іванович

      І вам дякую,що користуєтесь послугами сайту. Всього вам найкращого,хай у вас все виходить!

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Прошу, Андрію! Вдачі Вам!

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас, пане Андрію!

    Перетин кордону до 16-го липня, як особи що супроводжує інваліда 1ї групи випустять чи ні?

    Для перетину кордону можуть вимагати дійсний військово-обліковий документ (ВОД) у Вас та Вашого брата. Тому, якщо у брата немає чинного ВОД - Вам не дозволять виїзд з України.

    Згідно пункту 2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право: особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду.

    Згідно пункту 49 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий періоду період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.

    Отже, для перетину кордону необхідно підготувати такі документи:

    1) закордонні паспорти;

    2) документ про інвалідність брата (пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю) та довідка про отримання допомоги.

    3) Ваше свідоцтво про народження та свідоцтво про народження брата

    4) військово-облікові документи Ваш та брата

    На жаль, прикордонники можуть неправомірно відмовити у перетині кордону, якщо у ВОД не буде вклеїний штрихкод. Взамін штрихкоду можна надати Виятг з Реєстру військовозобов'язаних, який можна отримати в ЦНАП, але чи цього буде достатньо залежить від прикордонника на пункті пропуску.

    Чи достатньо зібрано документів, чи чогось не вистачає?

    Не вистачає чинного військово-облікового документа брата, адже

    Згідно пункту 49 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період у період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.

    Крім того, були випадки коли прикордонники вимагали додатково Акт встановлення здійснення догляду, незалежно від того, що громадянин оформив допомогу на догляд.

    Якщо Вам не дозволяють перетнути кордон Ви повинні вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.

    Рішення про відмову у перетині кордону може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним у судовому порядку.

    Або Ви можете спробувати перетнути кордон на іншому пункті пропуску.

    Чи потрібно ставати на облік і після того спробувати виїхати? Чи для виїзду потрібна вже відстрочка?

    Ні в яких нормативно-правових актах не вказано, що для перетину кордону потрібно стояти на військовому обліку або мати оформлену відстрочку.

    Але, існує ризик, що в разі виявлення розбіжностей у ВОД та Реєстрі військовозобов'язаних - Вам не дозволять перетин кордону.

    Також є ймовірність, що на першому ж блокпості Вам вручать повістку на уточнення даних. Якщо у брата не буде при собі ВОД - йому також вручать повістку.

    Існує, навіть, ризик затримання та доставлення до ТЦК.

    Згідно пункту 54 постанови КМУ 560 Під час перевірки військово-облікового документа: уповноважений представник територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов’язаний назвати своє прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), посаду, а також пред’явити посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, разом з паспортом громадянина (посвідченням офіцера, військовим квитком) ;

    поліцейські та представники органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби відрекомендовуються у порядку , визначеному наказами керівників Національної поліції та Держприкордонслужби відповідно.

    У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки).

    Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.

    У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення.

    Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину. Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

    У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    Отже, тепер за відмову від повістки або за відмову прослідувати до РТЦК поліцейські можуть на законних підставах затримати громадянина та доставити його до ТЦК.

    Але, згідно статті 261 КУпАП під час затримання повинен бути складений протокол, поліцейські повинні повідомити Ваших родичів та Вашого правозахисника (або центр безоплатної правової допомоги)

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    50%

    Вітаю Вас!

    Питання:Перетин кордону до 16-го липня, як особи що супроводжує інваліда 1ї групи випустять чи ні?Чи достатньо зібрано документів, чи чогось не вистачає?Чи потрібно ставати на облік і після того спробувати виїхати?Чи для виїзду потрібна вже відстрочка?З повагою.

    Якщо плануєте перетинати кордон до 16 липня 2024 року включно, Вас можуть пропустити навіть без аналізу Вашого військово-облікового документу. Принаймні такою є моя остання практика. Якщо Ви отримуєте компенсацію за здійснення постійного догляду, то ніякий Акт встановлення факту здійснення догляду Вам не потрібний. На мою точку зору, перелік документів у Вас потужний.

    Теоретично підходить по суті 2 підстави.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 27 січня 1995 р. № 57 Київ

    Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають

    ...

    особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду.

    особи, які потребують постійного догляду, - у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду.

    Що стосується нюансів отримання АВФЗД, то відповідь на це питання надасть Вам Положення про порядок видачу актів встановлення факту здійснення догляду, прийняте органом місцевого самоврядування за місцем Вашого проживання. Там прописані всі основні моменти з видачею актів, можливо також затверджена його форма. Але повторюся, АВФЗД Вам отримувати не обов'язково, адже Ви маєте рішення про отримання компенсації.

    Потрібно також зважати на те, що трапилося 29-30 грудня минулого року, зокрема випадки відмов у виїзді без оформленої відстрочки. Саме тому радив би Вам оформити мету виїзду, наприклад, потреба брата у проходженні лікування або обстеження за кордоном.

    Змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України офіційно їх не було, жодних постанов Кабінет Міністрів з приводу цього не ухвалював.

    Втім, починаючи з 30 грудня 2023 року, громадянам масово почали відмовляти у перетині кордону. Офіційна версія – відсутність всіх документів, які вимагаються чинним законодавством. Хоча по факту це відбувається через відсутність оформлених у ТЦК та СП відстрочок від призову під час мобілізації. Відомо і чимало кейсів, коли люди виїздили, що ще більше ставить ситуацію в невизначеність.

    Якою взагалі є тенденція та що робити, коли Вам відмовляють?

    1. Підготуватися заздалегідь (сформувати чітку правову позицію, орієнтовану на постанову КМУ № 57), за потреби роздуркувати нормативно-правовий акт, бути готовим відстоювати свої права). Не зайвим буде супровід юриста (адвоката) в офлайн або онлайн режимі.

    2. Багато в чому успіх залежить навіть від конкретної зміни прикордонників та відповідної посадової особи.

    3. По можливості - намагайтеся перетинати кордон в денну пору доби, аби працівники ДПСУ не мали змоги обгрунтувати відмову як неможливість перевірки Ваших документів.

    4. Беріть із собою якомога більшу кількість документів (виписки, медичні документи, посвідчення тощо). При змозі спробуйте документально оформити мету виїзду за кордон (особливо стосується тих, хто здійснює супровід особи з інвалідністю або особи, яка потребує постійного стороннього догляду).

    5. Відмова у перетині кордону на одному пункті не забороняє Вам спробувати виїхати через інший, у тому числі за наявності письмової відмови, оформленої у порядку статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль".

    Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    Загалом шанси на успішний виїзд до 16 липня 2024 року оцінюю як 80-90 %, після 16 липня - можуть аналізувати Ваш військово-обліковий документ та вимагати оформлену відстрочку. До речі, право на відстрочку у Вас БЕЗУМОВНЕ, за це навіть не хвилюйтеся.

    З повагою!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України