Начните консультацию с юристом онлайн
Як подати позовну заяву до "електронного суду" якщо його сайт вимагає від позивача вказати невідомі для нього відомості про відповідача, такі як адресу проживання, індивідуальний податковий номер і номер телефону? А буває, що й імені та побатькові відповідача невідомо.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Андрію!
Зміст позовної заяви врегульовано ст. 175 ЦПК. Серед іншого в ній Ви повинні зазначити:
повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв’язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;;
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеВІТАЮ ВАС, пане АНДРІЙ!
Розочарую Вас. Якщо Ви подасте позов без перелічених Вами даних у паперовому вигляді, а не через "Електронний суд", - суд Вам його поверне, спочатку надавши час для усунення недоліків.
Часи "комунізму" у правосудді на жаль давно закінчились. Відсутність даних - проблеми позивача.
Часто з правильним оформленням позову може допомогти юрист / адвокат, отримавши відповідні дані про кривдника з офіційних і не дуже джерел.
Але щиро кажучи якщо навіть імені по батькові не відомо, то як особа може бути кривдником? Позивач не знає хто порушив його права, свободи та інтереси?
Як правило для з"ясування таких обставин - викликається поліція, яка і встановлює особу кривдника чи потенційного порушника законних прав, свобод та інтересів заявника, його адресу місця реєстрації та інші дані.
Якщо відсутня інформація про РНОКПП - то ці дані суд дізнається самостійно, направляючи запит до органів податкової, повідомивши інші відомі дані про особу.
В той же час, ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України містить такі вимоги:
Позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв’язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
Як правило саме тому в наш час і існує адвокатура та юристи, щоб допомагати у поданні позовних заяв належно оформлених та таких, які не будуть повернуті судом внаслідок невідповідності вимогам ст.ст. 175, 176 ЦПК України, або іншим статтям в залежності від спеціалізації судочинства (адміністративне, господарське, цивільне, кримінальне, КУпАП).
Хай щастить!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин