Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня,оновив дані в Резерв +,пише Інформація в реєстрі Оберіг неповна,зверніться в ТЦК за місцем проживання або постійного місця проживання!
Не на обліку!Маю військовий квіток,друга категорія обліку,обмежено придатний ,негоден в мирний час,годен к нестроевой в военное время!Останній раз був в військоматі 2001 році!Виїхав з окупованих територій 2022 році!Треба йти в віскомат та чи буде штраф якщо побачать, що в Резерв+ не на обліку,але маю військовий квіток ???Та чого немає даних в Оберіг,адже Бердянскій війскомат виїхав в Запоріжжя і повинен був внести дані про всіх призовників в Оберіг,тобто це може іх помилка!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (8)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Норму закону щодо оновлення облікових даних ви виконали.
Штрафу не буде.
Крім того:
Положення статей 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов’язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
1. ДАНІ ВИ ОНОВИЛИ - ПРИПИС ЗАКОНАДАВСТВА ВИКОНАЛИ (ШТРАФУ НЕ БУДЕ).
2. ВИ ПОВИННІ БУЛИ ПО МІСЦЮ РЕЄСТРАЦІЇ ЯК ПЕРЕМІЩЕНА ОСОБА, СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК - ВИ ЦЬОГО НЕ ЗРОБИЛИ (ЗА ЦЕ АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ).
Згідно зі ст. 210 КУпАП, Порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку в особливий період тягне за собою накладення штрафу від 17000 до 25000 гривень.
ОБЛІК ВЕДЕТЬСЯ ЗГІДНО
"Порядка організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...
ВИ ЦЕЙ ПОРЯДОК ПОРУШИЛИ.
Адвокат, г. Киев, 11 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня! Ваша ситуація вимагає ретельного підходу, оскільки вона стосується військового обліку, що має важливе значення під час воєнного стану. Ось декілька кроків та рекомендацій для вас:
1. Необхідність звернення до ТЦКТак, вам дійсно необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), навіть якщо це здається незручним. Це допоможе вирішити питання з відсутністю ваших даних у реєстрі "Оберіг".
2. Можливість штрафуШтраф за неоновлення даних може бути накладений, однак у вашому випадку є кілька обставин, які можуть бути враховані:
- Ви маєте військовий квиток і дійсно стояли на обліку, але дані не були перенесені в реєстр "Оберіг".
- Ви виїхали з окупованих територій, що може бути поважною причиною для відсутності даних.
- У разі пояснення ситуації військовим комісаром, вас можуть звільнити від штрафу або надати можливість виправити дані без накладення санкцій.
3. Відсутність даних у реєстрі "Оберіг"Це дійсно може бути помилкою з боку військомату. Бердянський військовий комісаріат, який перемістився до Запоріжжя, можливо, не вніс усі дані до реєстру.
4. Рекомендації- Зверніться до ТЦК за місцем проживання:
- Прийдіть особисто з усіма наявними документами (військовий квиток, паспорт, довідка ВПО тощо).
- Поясніть свою ситуацію: що ви виїхали з окупованих територій, останній раз були у військоматі у 2001 році, оновили дані через Резерв+, але в реєстрі "Оберіг" інформація неповна.
- Підготовка документів:
- Візьміть з собою всі документи, які підтверджують вашу придатність та статус (військовий квиток, довідку про реєстрацію як ВПО тощо).
- Підготуйте заяву з поясненням вашої ситуації та проханням оновити дані у реєстрі "Оберіг".
- Виїзд до Запоріжжя:
- Якщо необхідно, зверніться безпосередньо до Бердянського військового комісаріату, який перемістився до Запоріжжя, для вирішення питання щодо оновлення даних.
- Консультація з юристом:
- Якщо ви сумніваєтесь або не впевнені у своїх діях, зверніться за консультацією до військового юриста.
ВисновокЗвернення до ТЦК за місцем проживання є найкращим варіантом для вас. Поясніть свою ситуацію та надайте всі необхідні документи. Це допоможе уникнути штрафів і забезпечить коректне відображення ваших даних у реєстрі "Оберіг".
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олеже!
Ви виконали свій обов'язок щодо оновлення даних, встановивши Резерв+.
Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набрав чинності з 18 травня цього року:
II. Прикінцеві та перехідні положення
2. Установити, що:
громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:
у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності)".
Отже, станом на зараз Вам потрібно чекати на повістку, яка буде надіслана Вам з адресою фактичного місця проживання, вказанного при оновденні даних.
Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
"34. Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням (поштовим відправленням з оголошенням цінності з описом вкладення) з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.
У разі неуточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов’язаним своєї адреси місця проживання повістка надсилається на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання.
Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ надсилається адресату не пізніше ніж протягом наступного дня після підпису повістки відповідним керівником. При цьому день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше чотирнадцятого дня від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення".
Щодо даних, які містяться в Реєстрі, то Ви повинні були стати на облік у ТЦК за місцем Вашого перебування.
Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
1) перебувати на військовому обліку:
7) особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік;
10-1) у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану:
у разі залишення свого місця проживання стати в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи (військовозобов’язані та резервісти СБУ - в Центральному управлінні або регіональних органах СБУ, а військовозобов’язані та резервісти розвідувальних органів - у зазначений строк повідомити про зміну місця проживання відповідним підрозділам розвідувальних органів);".
Проте, строк притянення Вас до адмінистративної відповідальності вже всплинув.
Стаття 38 КУпАП. Строки накладення адміністративного стягнення.
Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210 - 1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Крім того, як обмежено придатний Ви підлягаєте переогляду ВЛК до лютого 2025 року.
Відповідно до Закону України № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», який набрав чинності 04.05.2024 року:
ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
«2. Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби».
Отже у разі вручення Вам повістки групою оповіщення або рекомендованим листом Вам потрібно буде з'явитись до ТЦК, стати на облік та пройти ВЛК? Чи маєте Ви підставу для відстрочки?
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень закону ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (набув чинності 18 травня) громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані.
У разі перебування на території України уточнити дані можливо:
Якщо в Резерв+ інформація про Вас не повна, зверніться ще в ЦНАП та спробуйте уточнити дані там. Отримайте Витяг з Реєстру військовозобов'язаних.
За неоновлення даних можливий штраф.
Проте, положення статей 210, 210-1 КУпАП не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов’язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.
Тобто, якщо ТЦК отримає необхідну інформацію з інших реєстрів - Вас не повинні притягнути до відповідальності за неуточнення даних. Поки що судової практики по цьому питанню немає, тому яку позицію займе ТЦК невідомо.
Якщо Ви визнані обмежено придатним у військовий час - то підлягаєте медичному переогляду протягом 9 місяців.
4 травня набув чинності Закон 3621-IX про повторний медичний огляд обмежено придатних https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3621-20#Text, згідно даного закону термін обмежено придатний вже не застосовується.
Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону 3621-IX:
2. Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, ПРОТЯГОМ ДЕВ'ЯТИ МІСЯЦІВ з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.
Вже відбулися зміни до Наказу МОУ 402, в якому обмежену придатність виключили з постанов ВЛК та розпочався переогляд на підтвердження придатності до служби тих людей, які були визнані обмежено придатними. Порядок оповіщення військовозобов’язаних (резервістів) та їх прибуття до ТЦК передбачений постановою КМУ № 560.
Отже, так як Вас визнали обмежно придатним - Ви підлягаєте переогляду, проте у Вас є обов'язок це зробити протягом 9 місяців.
Щоб Вас не мобілізували Ви повинні мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” або якщо ВЛК визнає Вас непридатним до військової служби із виключенням з військового обліку.
Згідно частини 4 статті 37 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" У період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії воєнного стану призовники, військовозобов’язані та резервісти, які залишили або покинули своє місце проживання, зобов’язані в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи стати на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи (військовозобов’язані та резервісти Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, а військовозобов’язані та резервісти розвідувальних органів України - у зазначений строк повідомити про зміну місця проживання відповідному підрозділу розвідувальних органів України).
Згідно правил військового обліку військовозобов'язані повинні особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік;
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Основна проблема не у відсутності даних в Оберізі, а в тому, що судячи з усього Ви не перебуваєте на військовому обліку наразі.
Короткий ланцюжок можливий дій уповноважених органів у випадку неоновлення даних виглядає +- наступним чином:
1. Адміністративна відповідальність за статтею 210-1 КУпАП. Наразі штраф 3400-5100 грн, але планується підняття штрафу до 17-25 тис грн. Це влада трактуватиме як порушення законодавства у сфері оборони, мобілізації і так далі.
2. ТЦК звертається до Нацполіції про Вашу доставку до них.
3. Нацполіція, якщо не може доставити, повідмоляє ТЦК про неможливість доставки.
4. Далі ТЦК направляє на Вашу адресу ВИМОГУ - це новий документ. Це та вимога, яка вважатиметься врученою, навіть якщо вона не буде вручена.
5. Якщо протягом 10 кал. днів з дня отримання вимоги Ви не зв'яляєтеся, ТЦК подає до суду позов про обмеження у праві керування ТЗ.
Ось коротко такий алгоритм дій. Особа не може бути притягнути до відповідальності двічі за одне і те ж правопорушення. Тому не оновили - понесли відповідальність і по суті все. Обмеження у праві керування ТЗ - це інше, але також не критичне, як на мою точку зору. Найгірший сценарій розвитку подій за новим законодавством - обмеження у праві керування ТЗ.
Щодо блокування рахунків, це можливо виключно в рамках виконавчого провадження, якщо особа не сплачує протягом певного часу штраф, але жодного відношення до мобілізаційного процесу це не має. Це виключно виконавче провадження та процес стягнення штрафу або іншої заборгованості. Не думаю, що при наявності штрафу Ви умисно не будете його сплачувати протягом довгого часу.
З повагою!
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДОБРОГО ДНЯ , ОЛЕГ!
Звісно, що це провина Бердянського РТЦК та СП, адже вони як і колеги з Херсонщини тікали 24.02.2022 р. так швидко, що покидали навіть секретні документи.
Припускаю, що Ваші облікові дані теж є плодом зради присязі з боку діячів, які числились працівниками Берняського РТЦК та СП.
Варіантів виходу з ситуації кілька.
1) Звернення до "діячів" у Бердянський РТЦК та СП з заявою про внесення даних в Реєстр, приклавши нотаріально засвідчену копію військового квитка.
2) Оформлення ВПО з тимчасовою адресою на підконтрольній Україні території (фактична адреса перебування) та постановка на облік у ТЦК за місцезнаходженням.
3) Залишити як є, бо проблема в тому, що Ви як обмежено придатний внаслідок скасування такого поняття - підлягаєте до лютого 2025 року переогляду на предмет визначення придатності до служби за новими критеріями. Якщо немає права на відстрочку чи броні - можуть з легкістю визнати придатним та відправити "звільняти Бердянськ".
Незважаючи на те, що це недбалість з боку ТЦК, але пріоритет має саме інформація в Реєстрі військовозобов"язаних.
Тому треба виправляти її шляхом внесення актуальних даних. Рекомендую написати листа до ТЦК щодо необхідності виправлення помилок та неточностей в Реєстрі та прикласти копію військово-облікового документу і ВЛК, посвідчену або в консульстві (якщо є така змога), або у іноземного нотаріуса. Тоді знадобиться проставляти ще й апостиль і робити нотаріальний переклад на українську мову.
На жаль по при порядок, електронний функціонал листування з ТЦК та СП в Резерв+, який є імітацією Єдиного державного реєстру, досі не створено. Тому залишається лише поштовий варіант звернення, якому можуть передувати спроби звернутися через Службу підтримки Резерв+, на електронну пошту ТЦК.
Такий лист направляється до ТЦК через УДППЗ "Укрпошта" з описом вкладення та повідомленням про вручення.
Примірну ЗАЯВУ на виправлення відомостей в Реєстрі додаю до своєї відповіді.
У заяві можна послатися на пункт 2 частини першої статті 9 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів" та Постанову КМУ № 559 від 16.05.2024 р.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1951-19#Text
Призовник, військовозобов’язаний та резервіст має право:
Але Ви не військовозобов"язаний, а як діяти військовозобов"язаним у такому випадку законом не визначено. Проте, визначено підзаконним актом.
Згідно з пунктами 1 - 5 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 передбачено:
Військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 “Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа”.
Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):
Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.
Відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, він вважається недійсним.
...
У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:
Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Військово-обліковим документом призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також громадян, виключених з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, в електронній формі (далі - військово-обліковий документ в електронній формі) є відображення в електронній формі відомостей про громадянина України, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також відомостей щодо звернення або повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення до Національної поліції.
При цьому, згідно з пунктом 12 частини 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 11 квітня 2024 року № 3633-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку":
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3633-20#Text
військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності цим Законом, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у випадку (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа;
Лист бажано слати з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Це в принципі можуть зробити Ваші родичі в Україні, якщо Ви їм перешлете документи, або інша довірена особа.
Бажано все ж мати поштову адресу за якою отримають лист-відповідь від ТЦК.
У разі направлення на електронну пошту ТЦК, можуть проігнорувати і не відповісти.
Чи усунуть неточності теж гарантувати не можна. Бо ж у законі йде посилання про порядок, встановлений адміністратором Реєстру. Адміністратором є Генеральний штаб ЗСУ. У публічному просторі відсутній такий порядок. Може його знову зробили для службового користування і засекретили. Звісно є Постанова КМУ № 559 і окремі адекватні ТЦК нею послуговуються. А інші досі живуть у 90-2000х роках і нічого не хочуть чути про новації.
Тому може існувати варіант в якому без звернення до суду внести зміни не вдасться.
Хоча у більшості випадків клієнтів - вони зверталися із листами до ТЦК і протягом місяця дані виправляли. Навіть електронною поштою. Але це був м. Київ.
Якщо ТЦК буде проявляти бездіяльність. Можна оскаржити дії РТЦК та СП спочатку до обласного ТЦК (для областей) або до ТЦК м. Києва (для РТЦК районів м. Києва).
Строк звернення до суду - 6 місяців з дати порушення прав. Проте, бажано подавати трохи раніше, щоб справу не залишили без розгляду по строкам, обліковуючи не з дати коли мали б відповісти протягом місяця, а наприклад відповідно до постанови КМУ № 559, протягом 5 днів з дня отримання заяви.
Тобто Ваші документи є чинними і надають Вам статус військовозобов"язаного, що перебуває на обліку, але треба вимагати внесення відповідних змін до Реєстру, щоб не стати жертвою правової невизначеності в законодавстві щодо його застосування.
Якщо відмовляться - то можуть посилатися на пункт 3 Постанови КМУ № 559 і вказувати, що Ваш військово-обліковий документ недійсний, бо у них в Реєстрі їх недоробленому немає цих даних через їх же бездіяльність.
ОТЖЕ, рекомендую такий порядок дій:
1) спочатку спробувати звернутися до служби підтримки в Резерв+ (окремим людям допомагає, але можуть сказати - зверніться до ТЦК).
2) звернутися до ТЦК та СП електронною поштою із відповідною заявою (поштові адреси ТЦК за гіперпосиланням на цьому тексті), посвідченою разом з документами відсканованими Вашим електронним цифровим підписом. Документ за допомогою ЕЦП України можна посвідчити на сайті Міністерства цифрової трансформації України безкоштовно.
https://czo.gov.ua/sign
3) Якщо не нададуть відповідь і проігнорують. Можна спробувати направити в ТЦК незасвідчені копії документів і заяву.
4) Якщо відмовлять, не змінять дані та / або взагалі проігнорують у місячний термін, відведений Законом України "Про звернення громадян" - Ви можете звернутися дистанційно до окружного адміністративного суду з відповідним позовом про визнання дій / бездіяльності протиправною та зобов"язання вчинити певні дії - в якому просити зобов"язати ТЦК внести відповідні відомості в Реєстр.
Система "Електронний суд" дозволяє за допомогою ЕЦП надавати довіреності на ведення справ у судах своїм представникам та самостійно подавати і підписувати ЕЦП позовні заяви до суду, мати актуальну інформацію щодо справ, які існують щодо Вас в судах України.
Дуже зручна річ. Усі фахові юристи та адвокати такою наразі користуються. https://cabinet.court.gov.ua/
Без цього досить високі ризики того, що в Україну Вас при перевірці документів на вокзалі чи ще десь - "скруте" ("бусифікує") патруль оповіщення ТЦК та доставить до місцевого ТЦК для психологічної і фізичної обробки з метою проходження ВЛК і направлення в армію по мобілізації. Декого навіть умудрялися добровольцями записувати під тиском і обіцянками відпустити до дому.
А документи раніше видані при цьому вони взагалі можуть забрати силою та знищити. І Ви ніколи в житті не доведете, що у Вас такі документи були (звісно, якщо завчасно не будете мати їх копії, посвідчені нотаріально - сховані у родичів / у іншому надійному місці).
На жаль таке дике життя наразі маємо. ТЦК увібрало в себе найгірші якості та властивості, які мали раніше ліквідовані як антинародні органи типу ДАІ, міліції та ін. До речі сумно чи смішно, але за свідченнями громадян України - в ТЦК наразі як раз колишні працівники міліції, звільнені за грубі порушення закону, тортури і катування людей - і працюють. Тому й методи роботи відповідні (припускаю). Бо жоден з моїх знайомих, які служили в ЗСУ і комісовані , але психічно здорові та морально стійкі - не захотіли йти служити в ТЦК, пояснюючи - "Я був у тому пеклі і не хочу брати на себе гріх відповідальності за інших, яких туди відправлятиму". Це дійсно нормальна позиція військового. Тому розуміємо які моральні якості у тих, кого такі питання не турбують і вони готові відправляти кого завгодно - з відкритою формою туберкульозу, діабетиків без пальців та ін. (це не плітки, а реальні люди, яких присилають командирам в бойові підрозділи).
От бачите, навіть наявність тимчасового посвідчення в країні де не усі поважають закон - не є гарантією безпеки, недоторканості, дотримання конституційних прав.
Проте, переконаний, що якщо Ви зробите як я зазначив, то на якомусь з етапів Ваші дані в Реєстрі приведуть в актуальний стан.
ЗАЯВА
Я, прізвище, ім’я та по батькові, дата прописом 19___ року народження, повідомляю, що є особою, яка на підставі статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” перебувала на військовому обліку військовозобов’язаних запасу, у зв’язку з визнанням ВЛК непридатним до військової служби в мирний час, обмежено придатним у воєнний час, що підтверджується військовим квитком № ___ від ___, виданим Бердянським РТЦК та СП.
При цьому, під час уточнення даних через застосунок Резерв + мною встановлено, що станом на момент звернення в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відсутні відповідні дані про моє перебування на військовому обліку, що я пов’язую з тимчасовою окупацією м. Бердянська Запорізької обл. та можливу втрату архівів облікових даних на паперових носіях.
На підставі викладеного та керуючись нормами статей 19, 58 Конституції України, Законів України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів», «Про військовий обов’язок та військову службу», пунктами 1 – 5 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, прошу розглянути мою заяву та внести відповідні зміни до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів у порядку та строки, визначені чинним законодавством.
Про результати розгляду заяви та прийняте рішення прошу повідомити мені письмово за поштовою адресою для листування, що зазначена у заяві.
Повний текст Заяви додано до відповіді.
Хай Вам щастить у позитивному вирішенні Вашого питання!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня.В україні скасували статус обмежено придатний.
Які статуси тепер існують для військовозобов'язаних? Що змінилося?
— З 4 травня ми усунули статус "обмежено придатний до військової служби". Придатність тепер ділиться на категорії: повністю придатний до військової служби, придатний до служби в ТЦК і СП, придатний до служби у військових вишах, в медичних підрозділах тощо. У нас тепер є статус "тимчасово непридатний", який має повторно пройти ВЛК, і статус "непридатний", якого знімають з військового обліку.
— За якими критеріями будуть визначати ступінь придатності?
— У нас є Наказ № 402 Міністерства оборони України, де затверджений перелік хвороб, за яким визначається ступінь придатності. Але Наказ № 262 вніс певні зміни до попереднього. Зокрема статус "обмежено придатного" фактично замінили на "придатний до служби в ТЦК".
— А який це перелік хвороб?
— З переліком хвороб може ознайомитися кожен. Він відкритий. Але придатність будуть визначати не за самою хворобою, а за ступенем ураження певних органів і наскільки це заважає нормальній роботі організму.
— На вашу думку, це позитивні зміни чи ні?
— На мою думку, це покращення. Бо раніше статус "обмежено придатний" був незрозумілим. Не було роз’яснення, які роботи людина може виконувати, в чому обмеження. Тепер є чітке розуміння, де ти маєш служити, якщо ти придатний до служби саме в ТЦК, у військово-навчальних закладах.
— Що означає статус "тимчасово непридатного"?
— Що людина наразі потребує лікування, оперативного втручання. Є люди, в яких є певні хвороби, через які вони на сьогодні є непридатними. Але вони будуть придатними, наприклад, через пів року, коли хвороба мине. І тоді їм назначають перекомісію.
— Скільки часу є в таких людей, щоб пройти ВЛК? Чи потрібно їм чекати повістку після оновлення даних?
— В останніх змінах зазначено, що в них є дев'ять місяців, щоб пройти перекомісію. Тобто до 4 лютого 2025 року. Але від 18 травня в нас діє Закон про посилення мобілізації. Згідно з ним, у нас є два місяці для оновлення даних. Тому моя порада — зробити все за один раз: оновити дані й пройти повторну медкомісію.
— Якщо після повторної комісії людину визнають непридатною до служби?
— Якщо така людина набуває статусу "непридатної до військової служби" з виключенням з військового обліку, то, звісно, її виключають. І далі вона вже не є військовозобов'язаною.
— Чи змінилися через ці нововведення вимоги до роботи ВЛК?
— Так, тепер ВЛК більш наділена контролем. Але й змінився перелік хвороб. Ті, наприклад, з якими люди були "обмежено придатними", зараз стали — "повністю придатними". Є навпаки, коли раніше був з тією хворобою "придатний", а зараз — ні. Цей наказ вніс багато змін.
— А якщо людина, маючи статус "обмежено непридатного", не пройде перекомісію?
— Людину, яка не пройде перекомісію, чекає адміністративна відповідальність — від 17 тисяч до 25 тисяч гривень.