Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня
Отримав в 25 років з резерв+ е-ВОД, до цього мав приписне свідоцтво. Заповнені всі поля (ВОС, номер в реєстрі, звання і т.д.), окрім дати ВЛК та висновку ВЛК.
Чи такий е-ВОД є дійсним без раніше отриманого паперового ВОД безпосередньо в ТЦК?
Та чи є порушенням військового обліку відсутність паперового ВОД за наявністю електронного документу?
Бо згідно популярній думці, додаток Резерв+ та витяг з нього створений лише для зручності, щоб не носити з собою паперовий ВОД.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Кирило!
Окрім е-ВОД Вам необхідно мати чинний паперовий документ для Вашого віку. Приписне свідоцтво вже таким не є. Крім того, дані з обох ВОД повинні відповідати один одному.
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую за вашу відповідь. Можна уточнити постанову або закон на яку ви посилались?
Бо я тільки знайшов те, що електронний = паперовому, а також те, що треба дотримуватись правил ВО, але жодної згадки про те, що маючи електронний ВК треба мати ще й паперовий. Тож буду дуже вдячний, якщо ви внесете ясність в це питання. Завчасно дякую
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПостанова КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:
"14. Військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках:
взяття громадянина на військовий облік як призовника, військовозобов’язаного або резервіста;
якщо призовник, який перебував на військовому обліку до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, не отримував посвідчення призовника, а військовозобов’язаний та резервіст — військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу, військового квитка офіцера запасу або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного;
зміни категорії щодо військового обов’язку;
відсутності місця для внесення змін;
невідповідності відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, зазначеним у пункті 3 цього Порядку;
втрати (зіпсування);
виявлення бажання змінити військово-обліковий документ, який був виданий до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів Українивід 16 травня 2024 р. № 559.
Призовникам військово-обліковий документ на бланку оформляється та видається районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом".
ЗУ "Про ВО та ВС":
"Стаття 1. Військовий обов'язок
9. Щодо військового обов’язку громадяни України поділяються на такі категорії:
допризовники - особи, які підлягають взяттю на військовий облік;
призовники - особи, які взяті на військовий облік;
військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;
військовозобов’язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;
резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період".