Задайте вопрос юристу

859 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 30 июля 2024, вопрос №116738 340₴

Порадьте, будь ласка, не можу розібратися з рівнями освіти.

Добрий день. Якщо рівень освіти коледж, молодший спеціаліст. На який наступний рівень можно вступити до ВУЗу, щоб отримати відстрочку від мобілізації? Фаховий молодший бакалавр, молодший бакалавр, чи бакалавр? Дякую.

Ответы юристов (5)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Потрібно вступати лише на бакалавра (НРК 6).

    Послідовність рівнів навчання зазначено у таблиці (лист МОН https://osvita.ua/legislation/other/92239/) за зростанням значення НРК (рівні з однаковим НРК за алгоритмом вважаються однаковими)

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    50%

    Доброго дня, Тетяна!

    Потрібно вступати до ВНЗ на бакалавра. Фаховий молодший бакалавр - це нижчий рівень освіти, молодший бакалавр має такий саме рівень, як і молодший спеціаліст.

    Лист МОН "Про особливості формування в ЄДЕБО довідки про здобувача освіти":

    Послідовність рівнів зазначено у таблиці за зростанням значення НРК (рівні з однаковим НРК за алгоритмом вважаються однаковими):

    Диплом кваліфікованого робітника 4

    Диплом фахового молодшого бакалавра 5

    Диплом молодшого спеціаліста 5.1

    Диплом молодшого бакалавра 5.1

    Диплом бакалавра 6

    Диплом спеціаліста 7

    Диплом магістра 7

    Диплом доктора філософії 8

    Диплом кандидата наук 8

    Диплом доктора мистецтва 8

    Диплом доктора наук 8

    Підстава для відстрочки чоловіка та порядок її оформлення.

    Відповідно до статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    3. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;».

    Згідно із частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту»:

    Рівнями освіти є:

    • дошкільна освіта;
    • початкова освіта;
    • базова середня освіта;
    • профільна середня освіта;
    • перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
    • другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
    • третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
    • фахова передвища освіта;
    • початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
    • перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
    • другий (магістерський) рівень вищої освіти;
    • третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

    довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, або довідка закладу освіти про зарахування на навчання до інтернатури та довідка закладу охорони здоров’я про місце роботи на посаді лікаря-інтерна.

    Згідно із вищезгаданою Постановою КМУ порядок оформлення відстрочки наступний:

    58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    59. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Строк дії відстрочки:

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Для продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаний з виданням Указу Президента України про продовження строку проведення мобілізації подає (надсилає) на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    У разі неможливості провести перевірку у військовозобов’язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомляє про необхідність надання відповідних підтвердних документів.

    Проходження ВЛК при оформленні відстрочки:

    63. Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.

    Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович
    25%

    Вітаю!

    ВИ БУДЕТЕ МАТИ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ПРИ ВСТУПІ НА БАКАЛАВРА АБО МАҐІСТРА.

    СПЕЦІАЛЬНІСТЬ ЗНАЧЕННЯ НЕ МАЄ. САМЕ ГОЛОВНЕ, ЩОБ БУЛА ВИТРИМАНА ПОСЛІДОВНІСТЬ ОСВІТИ.

    ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ НЕОБХІДНО БУДЕ НАДАТИ В ТЦКСП ДОВІДКУ ЄДЕБО.

    У системі освіти діє Єдина державна електронна база з питань освіти (далі – ЄДЕБО) - автоматизована система, функціями якої є збір, верифікація, оброблення, зберігання та захист інформації про систему освіти.

    Власником ЄДЕБО та виключних майнових прав на її прВІДСТРОЧКИ ограмне забезпечення є держава. Розпорядником ЄДЕБО є Міністерство освіти і науки України,а технічним адміністратором - державне підприємство «Інфоресурс», що належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України.

    Обробка і захист інформації здійснюються в ЄДЕБО відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації, що перебуває у власності держави.

    Головним призначенням ЄДЕБО є забезпечення фізичних та юридичних осіб інформацією в галузі освіти.

    Лист МОН № 1/9758 від 03.06.24 року "Про особливості формування в ЄДЕБО довідки про здобувача освіти" :

    https://ru.osvita.ua/legislation/other/92239/

    Цим Листом визначено алгоритм формування Довідки, котра необхідна для отримання відстрочки від мобілізації.

    Підключення до Єдиної державної електронної бази з питань освіти закладів вищої освіти розпочалось з 2012 року, професійних (професійно-технічних) закладів освіти – з 2013 року, а департаментів (управлінь) освіти – з 2014 року.

    ххх

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    "ПРО ВИЩУ ОСВІТУ "

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18#Text

    Розділ XV

    ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

    2. Установити, що:

    4) після набрання чинності цим Законом диплом про вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста (початкова вища освіта) прирівнюється до диплома про вищу освіту за освітньо-професійним ступенем молодшого бакалавра;

    Кирда Вячеслав Володимирович
    25%

    Вітаю Вас!

    Добрий день. Якщо рівень освіти коледж, молодший спеціаліст. На який наступний рівень можно вступити до ВУЗу, щоб отримати відстрочку від мобілізації? Фаховий молодший бакалавр, молодший бакалавр, чи бакалавр?

    Вступати потрібно одразу на ОКП "Бакалавр", не нижче. Ні в якому разі не на молодшого бакалавра, адже це та сама НРК, що не надасть Вам права на відстрочку.

    Чинний Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" передбачає, що:

    "...Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої̈ та вищої̈ освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній у частині другій статті 10 Закону України “Про освіту”, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури...".

    Новапостанова КМУ від 16.05.2024 № 560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період" передбачає новий формат довідки - ДОВІДКА про здобувача освіти за даними єдиної державної електронної бази з питань освіти.

    До того ж, 03 червня 2024 року о 18.55 год Міністерство освіти і науки публікує новину - "ДОВІДКА ПРО ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ ВІДТЕПЕР ДОСТУПНА ДЛЯ ФОРМУВАННЯ В ЄДЕБО".

    До новини додано за окремою вкладкою лист МОН від 03.06.2024 № 1/9758 "ПРО ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ В ЄДЕБО ДОВІДКИ ПРО ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ".

    Даний лист визначає, що вищим ОКР за рівень молодшого спеціаліста є ОКР "Бакалавр".

    Успіхів. З повагою!

    Середницький Євгеній Вікторович

    Добрий день! Згідно з українським законодавством, відстрочку від мобілізації можуть отримати студенти, які навчаються за денною формою навчання у закладах вищої освіти. Після здобуття рівня "молодший спеціаліст" наступними рівнями освіти, на які можна вступити для отримання відстрочки, є:

    1. Фаховий молодший бакалавр: це рівень освіти, який можна здобути в закладах фахової передвищої освіти. Він є наступним кроком після здобуття рівня "молодший спеціаліст".
    2. Молодший бакалавр: цей рівень освіти пропонується в університетах, академіях та інститутах. Він є першим рівнем вищої освіти.
    3. Бакалавр: це повний перший рівень вищої освіти, який надається після успішного завершення програми бакалаврату в університетах, академіях або інститутах.

    Для отримання відстрочки від мобілізації найкраще підходять рівні "молодший бакалавр" та "бакалавр", оскільки ці програми забезпечують денну форму навчання в закладах вищої освіти.

    Що потрібно зробити:
    1. Вибрати заклад вищої освіти: Оберіть університет, академію або інститут, де пропонується програма молодшого бакалавра або бакалавра, яка вас цікавить.
    2. Подати документи на вступ: Підготуйте всі необхідні документи для вступу (атестат, диплом молодшого спеціаліста, сертифікати ЗНО або вступні іспити, інші документи, які вимагає заклад).
    3. Зарахування та підтвердження статусу студента: Після зарахування до закладу вищої освіти, ви отримаєте статус студента денної форми навчання, що дозволить отримати відстрочку від мобілізації.
    4. Оформлення відстрочки: Після зарахування, надайте відповідну довідку або інший документ, що підтверджує ваше навчання, до військкомату для оформлення відстрочки від мобілізації.

    Сподіваюсь, це допоможе вам успішно продовжити навчання та оформити відстрочку від мобілізації.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA