Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 01 августа 2024, вопрос №116866 350₴

Тимчасова непридатність до служби

Доброго дня. Чоловік 27 років. У посвідченні про приписку до призовної діяльності стоїть "Тимчасово непридатний до служби ст.24" (12.03.2013р) . У резерв + зазначається що дані оновлено, але потребує доуточнення.
Які документи та медичні висновки необхідні, для того щоб продовжити цей статус. Заключний діагноз у невропатолога: Помірно виражений нижній спастичний парапарез, резидуально-органічного генезу. Порушення ф-її ходи в середній мірі . Нейротрофічні розлади н\к-к. Цей діагноз у мене з народження (родова травма). Інвалідності, на жаль, немає.
Враховуючи вище написане, наскільки реально за теперішніх умов отримати відстрочку від мобілізації у статусі тимчасово непридатний.

Ответы юристов (8)

    Карпенко Андрій Володимирович
    18.6%

    Вітаю!

    ПРИДАТНІСТЬ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ВИЗНАЧАЄ ТІЛЬКИ ВІЙСЬКОВОГО ЛІКАРСЬКА КОМІСІЯ.

    ВАШІ ЗАХВОРЮВАННЯ В ПЕРЕЛІКУ Є, АЛЕ СТУПІНЬ ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЙ ВАШОГО ОРГАНІЗМУ МОЖЕ ВСТАНОВИТИ ТІЛЬКИ ЛІКАР-ФАХІВЕЦЬ.

    Проходження медичного огляду під час мобілізації регулюється пунктом 3 глави II Наказу МО від 14.08.2008 року №402.

    Зокрема, відповідно до підпункту 3.4 перед оглядом проводиться загальний аналіз крові, в тому рахунку на ВІЛ, гепатит, цукор, загальний аналіз, визначається група крові, резус, проводиться рентген, а особам за 40 років обов’язково вимірюють тиск та проводиться ЕКГ.

    Відповідно до підпункту 3.5 до початку проведення медичного огляду ТЦК та СП отримує дані від органів соціального забезпечення щодо осіб з інвалідністю.

    А військовозобов’язаний під час проведення медогляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою №025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року №110, виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в електронній базі.

    Тож перш ніж проходити ВЛК, ви повинні:

    • заявити про порушення процедури проходження ВЛК, яка чітко прописана у наказі №402;
    • заявити про відмову виконувати незаконні розпорядження та зазначити, що не відмовляєтеся від проходження ВЛК, але виключно у спосіб визначений законом;
    • запропонувати виписати повістку та направлення на іншу дату для отримання виписки з амбулаторної книжки та лікарських висновків.

    Долучіть заявою до особової справи всі без винятку лікарські виписки, висновки, заключення та виписку з амбулаторної картки. Зверніть увагу: виписку з амбулаторної книги ви не просто можете надати, ви зобов’язані це зробити. Для чого – зараз зрозумієте.

    Згідно з тим же підпунктом 3.5 зазначені документи, а на офіцерів і прапорщиків запасу – також особові справи, ТЦК та СП до початку огляду подає для вивчення у ВЛК.

    Тобто всі ваші виписки та висновки з лікарень і амбулаторної книжки передаються на ВЛК. Не просто картку обходу лікарів, як у нас часто відбувається зараз, а справу, щоб лікарі ознайомилися із висновками та виписками. Чому?

    Спеціалісти, які входять до складу ВЛК, не ставлять діагнозів, а лише дають експертну оцінку стану особи та ступеня порушень функцій організму. Тобто, діагнози встановлюються до медогляду ВЛК, або за її направленням.

    Закріплено колегіальний порядок встановлення (підтвердження) діагнозу при результатах попередніх досліджень та наявних документів. Огляд та прийняття рішення здійснюється консиліумом за участі провідних (головних) медичних фахівців.

    Якщо спростимо, то вашу придатність ВЛК визначає за діагнозами, які ви подали або при додатковому обстеженні, коли вас направляє сама ВЛК.

    Майже у 90% випадках після проходження ВЛК вам намагаються вручити повістку на відправку, не надавши висновку ВЛК про придатність, оформленого у вигляді довідки.

    Фактично мобілізовують в сліпу: ви не знаєте свій статус, а від вас вже щось вимагають. Саму довідку видають разом із військовим квитком і пропонують поставити підпис, правда, без дати, бо вона вже там стоїть. Чому?

    Щоб ви не змогли скористатися правом на оскарження, перебуваючи ще вдома. Адже якщо ви потрапляєте у військову частину, тоді оскаржити висновок ВЛК, звісно, можна, але на проведення повторного огляду вас просто не відпустять.

    А чому такий переполох із датою отримання довідки? Строк оскарження складає один місяць для оскарження висновку. А як показують ситуації, в довідці стоїть дата місячної давнини або ж тиждень до закінчення строку оскарження.

    Тож першочергово вам повинні видати довідку про придатність, ви повинні розписатися за її отримання, поставити правильну дату і, якщо не погоджуєтеся з висновком ВЛК, можете написати заяву на оскарження і до моменту переогляду вас не можуть мобілізувати.

    Це написано - В пункті 72 Постанови Кабміну №560 від 14.05.2024 року:

    «У разі незгоди громадянина з рішенням ВЛК при ТЦК та СП на підставі його заяви громадянин направляється для проходження військово-лікарської комісії при обласному ТЦК та СП».

    Тобто, якщо ви не погоджуєтеся з довідкою ВЛК, вам потрібно зазначити, що ви будете писати заяву про направлення на повторний огляд.

    Дерій Владислав Олегович
    19.1%

    Вітаю Вас!

    Прийняття рішення щодо придатності до військової служби віднесено виключно до компетенції ВЛК.

    Порядок визначення ступеня придатності до військової служби визначено в «Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затверджене Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402 .

    Перш за все Вам потрібно, щоб Ваші діагнози були підтверджені належними медичними документами. Як правило це форма первинної облікової документації № 028/о “Консультаційний висновок спеціаліста”, історія хвороби, Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого: форма № 027/о.

    До пункту «б» статті 41 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1) належать помірно виражені випадіння функцій нервової системи, що виникли внаслідок гострого порушення мозкового або спінального кровообігу, а також при дисциркуляторній енцефалопатії II стадії на фоні церебрального атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, цукрового діабету (легкий геміпарез, монопарез, тетрапарез, парапарез, аміостатичний синдром, пірамідна недостатність, дискоординаторні розлади, церебрастенічний синдром)

    Тому, цілком можливо, що Ви будете оглядатися за пунктом "б" згідно якого ВЛК прийме постанову про придатність до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони

    Проте, лікарі ВЛК можуть відправити Вас на додаткові обстеження, адже згідно пункту 3.11. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України у разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.

    На тимчасову непридатність складно розраховувати, адже, як правило, така постанова виноситься після після перенесених гострих, загострення хронічних хвороб системи кровообігу або хірургічного лікування.

    Щоб не залежати від рішення ВЛК - ознайомтесь також з іншими підставами для відстрочки, які зазначені у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”

    З повагою, юрист Дерій В.О.!
    Айвазян Юрій Климентійович
    12.6%

    Доброго дня, Костянтине!

    Для того аби продовжити статус тимчасово непридатного потрібно пройти ВЛК. Без проходження комісії отримати тимчасову непридатність неможливо.

    Відповідно до Розкладу хвороб Наказу МОУ №402 тимчасова непридатність надається у зв'язку зі станами після перенесених гострих хвороб нервової системи або хірургічного лікування.

    Отже, у 2013 році Вам була надана тимчасова непридатність, строк якої вже давно сплинув. Крім того Ви вже не є особою призовного віку і повинні перебувати на обліку військовозобов'язаних в ТЦК. Відповідно до цього Ваше приписне свідоцтво не є чинним ВОД для Вашого віку.

    Для проходження ВЛК Вам необхідно мати всі медичні документи, які є в Вас в наявності та, які підтверджують стан Вашого здоров'я, перебіг хвороби та порушення функцій організму.

    Відповідно до Наказу МОУ №402:

    Пункт 3.4 глави 3 розділу II Наказу МОУ №402:

    Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов’язаний, що характеризують його стан здоров’я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.

    Пункт 3.5 глави 3 розділу II:

    Військовозобов’язаний під час проведення медичного огляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - форма № 025/о), виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ.

    Пункт 3.11 глави 3 розділу II:

    У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.

    наскільки реально за теперішніх умов отримати відстрочку від мобілізації у статусі тимчасово непридатний.

    Тимчасову непридатність надають і станом на зараз, проте, для того повинні бути присутні певні обставини, про які я зазначив вище. Тобто, стани після загострення хвороби, хірургічного втручання, які потребують певного реабілітаційного періоду.

    Щодо визначення ступеня Вашої придатності до проходження військової служби, то стаття 23 Розкладу хвороб передбачає наступне:

    1) до пункту «а» належать - (виключення з обліку):

    такі форми невральної аміотрофії, міастенії, міопатії, пароксизмальної міоплегії, наслідки поліневритів (поліневропатій), плекситів запального та інтоксикаційного походження, що мають несприятливий перебіг та супроводжуються значно вираженими розладами рухів та чутливості та/або трофіки (виражені гіпотрофії м’язів при однобічному процесі: плеча - більше 4 см, передпліччя - більше 3 см, стегна - більше 8 см, гомілки - більше 6 см, контрактури, хронічні трофічні виразки, пролежні, розлади чутливості, каузалгія тощо). До цього пункту належать також радикулопатії з частими (більше двох разів на рік) рецидивами і тривалим перебігом, що супроводжуються тяжким та стійким больовим синдромом з вираженими руховими та/або вегетативно-трофічними порушеннями, які вимагають довготривалого лікування, а також плексопатії і тяжкі форми невралгії у разі безуспішного лікування.

    2) до пункту «б» належать ("придатні до ТЦК"):

    деякі форми невральної аміотрофії зі сприятливим перебігом (синдром Руссі-Леві), хвороби периферичних нервів та сплетінь, при яких помірно порушена основна функція; стійкий параліч мімічних м’язів, порушення функцій кінцівок тощо. До цього пункту належать хронічні радикулопатії з рецидивами, плексопатії, невропатії, що супроводжуються в період загострення вимушеним положенням тулуба, болем вздовж нервів тощо та потребують тривалого стаціонарного і амбулаторного лікування протягом 2 місяців.

    Поєднання виражених дегенеративно-дистрофічних змін у хребті з незначно вираженими неврологічними розладами.

    3) до пункту «в» належать (придатні):

    дорсалгія, цервікалгія, торакалгія, люмбалгія без радикулопатії; хвороби периферичних нервів та сплетінь з незначними загостреннями без тенденції до наростання рухових, чутливих і трофічних розладів, а також існуючі слабо виражені залишкові явища, зумовлені перенесеними в минулому загостреннями, які суттєво не обмежують функцію кінцівки та працездатність оглянутого. За цим пунктом оглядаються також громадяни та військовослужбовці з наслідками невриту лицьового, серединного нервів.

    За наслідками хірургічного та реабілітаційного лікування з приводу грижі міжхребцевого диска громадяни та військовослужбовці строкової служби оглядаються за пунктами «б» або «в» цієї статті, а військовослужбовцям за контрактом надається відпустка для лікування у зв’язку з хворобою за статтею 24 Розкладу хвороб.

    Особи з нервово-м’язовими захворюваннями оглядаються за пунктами «а», «б» або «в» цієї статті залежно від ступеня порушень функцій".

    Оскільки у питанні Ви зазначаєте що, маєте "помірно виражений нижній спастичний парапарез, резидуально-органічного генезу. Порушення ф-її ходи в середній мірі ", то придатним ВЛК Вас навряд чи визнає, тому, можливо, що це буде ступінь придатності - "Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони". Проте, останній не звільняє Вас від мобілізації, на жаль.

    Чи маєте Ви інші підстави для відстрочки окрім стану здоров'я?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Олександрович
    12.6%

    ДОБРОГО ВЕЧОРА, КОСТЯНТИНЕ!

    Тимчасова непридатність раніше надавалася на строк до 1 року! Зараз дається на період від 3 до 6 місяців з можливість продовження. Тимчасова непридатність давалася і дається, якщо захворювання людини має мінливий характер та може бути з часом нівельоване шляхом лікування консервативними або оперативними методами. Після одужання або у визначений ВЛК строк особа має з"явитися на повторну ВЛК для визначення придатності до служби після одужання.

    Тобто у Вашому випадку Ви, скоріш за все, прострочили строк проходження ВЛК як я розумію ще у віці призовника (тобто до 25/27 років).

    В будь-якому разі цей діагноз вже не дійсний. Треба проходити ВЛК при постановці на облік.

    Вас можуть змусити заплатити штраф за порушення правил військового обліку, адже Ви мали стати на облік у період до 18.05.2024 р. - до 27 років, у період з 18.05.2024 р. - протягом місяця з дня набрання чинності законом, оскільки вік мобілізації та перебування у статусі призовник було скорочено до 25 років.

    Ступінь придатності до військової служби визначають військово-лікарської комісії (ВЛК) згідно з Положенням про військово-лікарську експертизу, затвердженим Наказом Міністерства оборони України № 402, в новій редакції згідно Наказу № 262 від 27.04.2024

    З 04 травня 2024 набули чинності нові зміни розкладу хвороб котрі визначають ступінь придатності військовозобовʼязаних до військової служби.

    Прийняттям Наказу № 262 від 27.04.2024 Міністерство оборони України визначило нові правила за котрими діагнозами особа може бути визнана:

    1. Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку;
    2. Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони;
    3. Придатні
    При визначенні придатності до військової служби беруться до уваги:а) наявність захворювань, порушень розвитку та фізичних вад;б) фізичні, функціональні та психічні особливості;в) ступінь ураження органів та систем організму.

    Придатність до військової служби визначається з урахуванням ступеня обмеження функціональних можливостей, пристосованості до умов військової служби та вимог військової спеціальності.

    • Придатність до військової служби може обмеженою відносно місць проходження служби.
    • Порядок призначення військових лікарських оглядів та встановлення придатності до військової служби визначається наказами Міністра оборони України та Міністра охорони здоров'я України.

    Стаття 24: за цією статтею оглядаються громадяни та військовослужбовці, які перенесли гострі захворювання центральної та периферичної нервових систем або оперативні втручання.

    При вирішенні питання про необхідність надання призовникам відстрочки від призову, а військовослужбовцям відпустки для лікування у зв’язку з хворобою або звільнення від службових обов’язків великого значення набуває визначений результат хвороби.

    Після реалізації відпустки для лікування у зв’язку з хворобою, відстрочки від призову придатність до військової служби оглянутих за графами I-III Розкладу хвороб проводиться за статтею 23 залежно від ступеня порушень функцій.

    Тобто, після реалізації Вами відстрочки як тимчасово непридатного, Ваш огляд має здійснюватися за статтею 23 Розкладу хвороб.

    Стаття 23 Розкладу хвороб включає у себе: хвороби периферичної нервової системи G50-G75 (ураження черепних нервів, нервових корінців та сплетінь, полі-, мононейропатії, усі форми міастеній, міопатії, хвороби нервово-м’язового з’єднання та м’язів), M45 (дорсалгія, радикулопатія, цервікалгія, ішіас, люмбаго та інші)Стаття 23-а Розкладу хвороб: "Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку", належать: такі форми невральної аміотрофії, міастенії, міопатії, пароксизмальної міоплегії, наслідки поліневритів (поліневропатій), плекситів запального та інтоксикаційного походження, що мають несприятливий перебіг та супроводжуються значно вираженими розладами рухів та чутливості та/або трофіки (виражені гіпотрофії м’язів при однобічному процесі: плеча - більше 4 см, передпліччя - більше 3 см, стегна - більше 8 см, гомілки - більше 6 см, контрактури, хронічні трофічні виразки, пролежні, розлади чутливості, каузалгія тощо). До цього пункту належать також радикулопатії з частими (більше двох разів на рік) рецидивами і тривалим перебігом, що супроводжуються тяжким та стійким больовим синдромом з вираженими руховими та/або вегетативно-трофічними порушеннями, які вимагають довготривалого лікування, а також плексопатії і тяжкі форми невралгії у разі безуспішного лікування.Стаття 23-б Розкладу хвороб: "Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони", належать: деякі форми невральної аміотрофії зі сприятливим перебігом (синдром Руссі-Леві), хвороби периферичних нервів та сплетінь, при яких помірно порушена основна функція; стійкий параліч мімічних м’язів, порушення функцій кінцівок тощо. До цього пункту належать хронічні радикулопатії з рецидивами, плексопатії, невропатії, що супроводжуються в період загострення вимушеним положенням тулуба, болем вздовж нервів тощо та потребують тривалого стаціонарного і амбулаторного лікування протягом 2 місяців.

    Поєднання виражених дегенеративно-дистрофічних змін у хребті з незначно вираженими неврологічними розладами.Стаття 23-в Розкладу хвороб: "Придатні", належать: дорсалгія, цервікалгія, торакалгія, люмбалгія без радикулопатії; хвороби периферичних нервів та сплетінь з незначними загостреннями без тенденції до наростання рухових, чутливих і трофічних розладів, а також існуючі слабо виражені залишкові явища, зумовлені перенесеними в минулому загостреннями, які суттєво не обмежують функцію кінцівки та працездатність оглянутого. За цим пунктом оглядаються також громадяни та військовослужбовці з наслідками невриту лицьового, серединного нервів.За наслідками хірургічного та реабілітаційного лікування з приводу грижі міжхребцевого диска громадяни та військовослужбовці строкової служби оглядаються за пунктами «б» або «в» цієї статті, а військовослужбовцям за контрактом надається відпустка для лікування у зв’язку з хворобою за статтею 24 Розкладу хвороб.Особи з нервово-м’язовими захворюваннями оглядаються за пунктами «а», «б» або «в» цієї статті залежно від ступеня порушень функцій.

    ОТЖЕ, тимчасову непридатність Вам вже ніхто не продовжить, оскільки пройшло 12 років і припускаю, що у Вас уже має бути статус не призовник, а військовозобов"язаний. Треба нова ВЛК. Під час нової ВЛК, якщо у Вас немає підстав за пунктами "а" або "б" статті 23 Розкладу хвороб, Вас з великою долею ймовірності мобілізують. І не з такими хворобами мобілізують зараз.

    Можливо подумайте чи є у Вас підстави для відстрочки, визначені статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

    Без аналізу Вашої медичної документації нічого більш конкретного щодо Вашої придатності до служби за мобіліазцією сказати не можна. Вибачте.

    Хай щастить!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин

    Кирда Вячеслав Володимирович
    12.6%

    Вітаю Вас!

    Доброго дня. Чоловік 27 років. У посвідченні про приписку до призовної діяльності стоїть "Тимчасово непридатний до служби ст.24" (12.03.2013р) . У резерв + зазначається що дані оновлено, але потребує доуточнення.Які документи та медичні висновки необхідні, для того щоб продовжити цей статус. Заключний діагноз у невропатолога: Помірно виражений нижній спастичний парапарез, резидуально-органічного генезу. Порушення ф-її ходи в середній мірі . Нейротрофічні розлади н\к-к. Цей діагноз у мене з народження (родова травма). Інвалідності, на жаль, немає. Враховуючи вище написане, наскільки реально за теперішніх умов отримати відстрочку від мобілізації у статусі тимчасово непридатний.

    Ви точно не продовжите строк тимчасової непридатності тільки по причині того, що раніше Ви мали такий статус. 2013 рік був дуже давно, на жаль.

    На сьогодні рішення про тимчасову непридатність ухвалюються ВЛК у випадках проходження оперативного втручання, тяжкого стану, перенесення суттєвого загострення хвороби.

    Надати відповідь на Ваше питання без аналізу документів неможливо. Але на мою суб'єктивну точку зору, Ви можете отримати тимчасову непридатність лише у випадку наявності показань для оперативного лікування і виключно після такого лікування. Чи буде по даним захворюванням тимчасове непридатність до оперативного втручання - сказати складно. По-перше, цивільні лікарі не є військовими лікарями та не мають права давати точні прогнози. По-друге, не є такими фахівцями і юристи, у тому числі даної платформи. Потрібно розуміти, що рішення про придатність або непридатність особи приймається виключно військово-лікарською комісією, яка у своїй діяльності керується Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402.

    Діагнози Ви маєте доволі специфічні, а тому на підставі аналізу Положення 402 доволі складно зазначити, під яку конкретно статтю Ви можете підпадати. На мою точку зору, мова йде про статтю 52 Розкладу хвороб - стани після перенесених гострих, загострення хронічних хвороб органів травлення, хірургічного лікування.

    Так чи інакше, але точно визначити пункт, під який Ви повинні підпадати, складно та неможливо. Це рішення належить до виключної компетенції ВЛК. Дати гарантії, що з цим Вас вже зараз визнають тимчасово непридатним, я не можу. Це доволі серйозна відповідальність.

    ВИСНОВОК: як мінімум, потрібно аналізувати Ваші медичні документи.

    З повагою!

    Середницький Євгеній Вікторович

    Доброго дня!

    Ваша ситуація потребує детального розгляду, особливо в умовах теперішньої мобілізації. Розглянемо кроки, які необхідні для продовження статусу "тимчасово непридатний до служби" та можливість отримання відстрочки від мобілізації.

    Кроки для продовження статусу "тимчасово непридатний до служби":
    1. Збір медичних документів:
      • Вам потрібно зібрати всі наявні медичні документи, що підтверджують ваш діагноз. Це можуть бути висновки невропатолога, результати обстежень, історії хвороб тощо.
      • Отримайте актуальний медичний висновок від невропатолога, де буде детально описано ваш стан здоров'я та діагноз.
    2. Звернення до військово-лікарської комісії (ВЛК):
      • Вам потрібно звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП, раніше военкомат) за місцем проживання для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).
      • ВЛК буде оцінювати ваш стан здоров'я та на основі медичних документів прийматиме рішення про продовження статусу "тимчасово непридатний до служби".
    Документи, які необхідно мати при собі:
    1. Медичні документи:
      • Актуальний висновок від невропатолога.
      • Всі попередні медичні документи, які підтверджують ваш діагноз та історію хвороби.
    2. Посвідчення про приписку:
      • Посвідчення про приписку до призовної діяльності з відміткою "тимчасово непридатний до служби".
    3. Інші документи:
      • Паспорт.
      • Ідентифікаційний код (ІПН).
    Вірогідність отримання відстрочки:

    Враховуючи ваш діагноз, є підстави для продовження статусу "тимчасово непридатний до служби". Однак, остаточне рішення приймає ВЛК, яка оцінює ваш стан здоров'я на момент обстеження.

    Рекомендації:
    1. Підготовка до ВЛК:
      • Забезпечте наявність всіх необхідних документів та медичних висновків.
      • Підготуйтеся до можливих додаткових обстежень, які може призначити ВЛК.
    2. Консультація з лікарем:
      • Зверніться до невропатолога за консультацією щодо підготовки до ВЛК. Лікар може надати додаткові рекомендації та допомогти з оформленням необхідних документів.
    3. Звернення до ТЦКСП:
      • Відвідайте ТЦКСП за місцем проживання та подайте заяву на проходження ВЛК для продовження статусу "тимчасово непридатний до служби".
    Висновок:

    За наявності відповідних медичних документів та підтвердження діагнозу, є реальні шанси на продовження статусу "тимчасово непридатний до служби" та отримання відстрочки від мобілізації. Успіхів вам у проходженні ВЛК та оформленні необхідних документів!

    Богун Сергій Павлович
    12.6%

    Доброго дня.

    Ступінь придатності до військової служби, перелік хвороб, розладів здоров’я та питання проведення військової лікарської експертизи військовослужбовців регулюється Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402.

    Згідно Положення № 402 постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я ТДВ) (додаток 3).

    При встановленні ступеня придатності до військової служби ВЛК керується Поясненнями щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад (Додаток 2 до Положення № 402).

    Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов’язаний, що характеризують його стан здоров’я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.

    Військовозобов’язаний під час проведення медичного огляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - форма № 025/о), виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ.

    У воєнний час та під час мобілізації, на особливий період відстрочка від призову за станом здоров'я надається військовозобов'язаному на строк від 1 до 6 місяців залежно від захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва) та прогнозованої тривалості лікування. Після закінчення відстрочки військовозобов'язані оглядаються для вирішення питання про придатність до військової служби.

    У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10 Положення № 402), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.

    Якщо військовозобов’язаний під час призову на військову службу, збір, а також чергового огляду з метою обліку визнаний таким, що потребує лікування (відстрочки від призову на військову службу, збір), то лікар - член ВЛК ТЦК та СП направляє військовозобов’язаного на отримання відповідних медичних послуг. Після закінчення лікування військовозобов’язаний оглядається ВЛК ТЦК та СП.

    До моменту проходження ВЛК ТЦКСП, я рекомендую пройти комплексне медичне обстеження, мати медичні висновки про хронічні хвороби, виписки та інші медичні документи, що характеризують Ваш стан здоров’я.

    У разі незгоди з рішенням ВЛК Ви маєте право на його оскарження.

    Варіантів оскарження є два: у досудовому порядку та через суд.

    Корнійчук Євген Іванович
    12%

    Доброго дня. Надаю відповідь на ваше запитання:

    Чоловік 27 років. У посвідченні про приписку до призовної діяльності стоїть "Тимчасово непридатний до служби ст.24" (12.03.2013р) . У резерв + зазначається що дані оновлено, але потребує доуточнення.Які документи та медичні висновки необхідні, для того щоб продовжити цей статус. Заключний діагноз у невропатолога: Помірно виражений нижній спастичний парапарез, резидуально-органічного генезу. Порушення ф-її ходи в середній мірі . Нейротрофічні розлади н\к-к. Цей діагноз у мене з народження (родова травма). Інвалідності, на жаль, немає.Враховуючи вище написане, наскільки реально за теперішніх умов отримати відстрочку від мобілізації у статусі тимчасово непридатний.

    Щоб продовжити статус "Тимчасово непридатний до військової служби" у вашій ситуації, необхідно підготувати кілька документів та пройти додаткове медичне обстеження. Ось що потрібно зробити:

    1. Медичні документи:
      • Отримайте актуальні медичні висновки від вашого лікаря-невролога, які підтверджують діагноз та стан вашого здоров'я.
      • Додатково можна пройти консультацію у військово-лікарській комісії (ВЛК), яка є обов’язковою для визначення придатності до служби.
    2. Висновок ВЛК:
      • Вам потрібно звернутися до військкомату для організації проходження військово-лікарської комісії. ВЛК оцінить ваш стан і винесе рішення про подальшу придатність або непридатність до служби.
    3. Заява:
      • Напишіть заяву до військкомату з проханням продовжити статус тимчасово непридатного до служби. Додайте до заяви всі медичні висновки.
    Чи реально отримати відстрочку від мобілізації?

    З огляду на ваш діагноз і стан здоров'я, є ймовірність отримання відстрочки або звільнення від мобілізації, особливо якщо висновок ВЛК підтвердить ваш діагноз та його вплив на здатність виконувати військову службу. Рішення буде залежати від результатів медичного огляду і висновків ВЛК.

    Враховуючи поточну ситуацію, військові комісії працюють більш жорстко, тому важливо мати всі необхідні документи й аргументи на вашу користь.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України