Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 08 августа 2024, вопрос №117222 340₴

Дого ранку! Чи можу я отримати бронь будучи головою фермерського господарства, де в обробітку 60 га, без найманих працівників?

Доброго ранку! Чи можу я отримати бронь будучи головою фермерського господарства, де в обробітку 60 га, без найманих працівників?

Ответы юристов (6)

    Турчин Ярослав Олександрович
    16.8%

    ДОБРОГО РАНКУ, ОЛЕКСАНДРЕ!

    На жаль оці усі заяви міністрів залишились лише балачками.

    https://www.epravda.com.ua/news/2024/06/17/715290/

    Окремих пільг для аграріїв ніхто не передбачив.

    Більш детально можете уточнити інформацію в Олександрійській районній військовій адміністрації (голова адміністрації Ольга Корнієнко) або у міськвиконкомі Олександрії. Можливо у Сергія Анатолійовича (Кузьменко) є якісь варіанти для аграріїв, адже тема йому близька.

    Щиро Вам співчуваю, але чинне законодавство щодо мобілізації та надання права на відстрочку / бронювання - для підприємств, які не є об"єктами критичної інфраструктури - не передбачає жодних пільг для осіб, які здійснюють управління підприємствами з правом підпису (в т.ч. першого підпису).

    НА жаль, виходить, що з точки зору чинних приписів - державі всеодно чи буде працювати підприємство чи ні, чи буде оброблятися земля - чи ні.

    У будь-якому разі це не дає підстав для немобілізації (за наявності на те рішення ТЦК) згідно з законодавством.

    На цей час у законодавстві відсутні критерії, за якими можна було б оцінювати діяльність ТЦК щодо прийняття рішень про мобілізацію з точки зору справедливості, співмірності, пропорційності та ін., як це зокрема передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.

    Тому у цієї ситуації немає вирішення в руслі законослухняності.

    Визнання об"єктом критичної інфраструктури, на мій погляд, не можливе за вказаних параметрів, бо там досить суворі критерії по доходам і для підприємств маленьких це майже нереально.

    27 січня ухвалено Постанову Кабінету Міністрів України № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час».

    Документом затверджено новий Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану (далі – Порядок), а також Порядок та критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (далі – Порядок та критерії).

    Хто може подати заявку на бронювання

    Відповідно до Порядку, бронюванню підлягають військовозобов’язані працівники, які працюють на:

    1. підприємствах, установах та організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);

    2. підприємствах, установах та організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;

    3. підприємствах, установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

    Куди подавати заявку на бронювання

    1. Підприємства, установи і організації, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), подають список до органу державної влади, іншого державного органу, який встановив (довів) мобілізаційне завдання (замовлення) (такий орган визначено Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»). Як, правило, це обласні військові адміністрації чи районні військові адміністрації.

    Список подається за формою згідно з додатком 1 Порядку в паперовій та/або електронній формі разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов’язаних за формою згідно з додатком 2 Порядку.

    2. Підприємства, установи і організації, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, подають список до центральних органів виконавчої влади, що здійснюють керівництво Збройними Силами, іншими військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України, до СБУ в інтересах яких вони здійснюють виробництво товарів, виконують роботи, надають послуги, або до Мінстратегпрому.

    Список подається за формою згідно з додатком 1 Порядку в паперовій та/або електронній формі разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов’язаних за формою згідно з додатком 2 Порядку.

    3. Підприємства, установи і організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, подають список до центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері, або відповідної обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації, або відповідної обласної, Київської та Севастопольської міської військової/військово-цивільної адміністрації (у разі її утворення), на території юрисдикції якої вони розташовані.

    Підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період в галузі сільського господарства, що були визначені такими відповідно до Порядку та критеріїв, Критеріїв з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 21 лютого 2023 р. № 223, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2023 р. за № 330/39386 (зі змінами), та отримали відповідне рішення (наказ Мінагрополітики про визначення підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період), подають до Мінагрополітики список військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час (далі - список)через Кабінет бронювання.

    Список подається за формою згідно з додатком 1 Порядку в паперовій та/або електронній формі разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов’язаних за формою згідно з додатком 2 Порядку.

    В обґрунтуванні зазначається:

    • дата прийняття і номер рішення центрального органу виконавчої влади, іншого державного органу, органу державного управління, юрисдикція якого поширюється на всю територію України (за відповідною сферою управління та галуззю національної економіки), або обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, або обласної, Київської та Севастопольської міських військових/військово-цивільних адміністрацій (у разі їх утворення) про визначення підприємства, установи і організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період або рішення МЗС чи Секретаріату Кабінету Міністрів України про затвердження переліку таких підприємств;
    • інформація про відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.

    При цьому звертаємо увагу, що кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, повинна становити 50 відсотків кількості військовозобов’язаних підприємства, установи і організації на дату подання списку.

    Як отримати статус критично важливого підприємства для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, зокрема, у галузі сільського господарства

    Щоб отримати статус критично важливого підприємства, зокрема, у галузі сільського господарства, необхідно відповідати трьом і більше критеріям, які встановлює Порядок та критерії, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76:

    1) загальна сума сплачених податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, та сума сплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн. євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період;

    2) сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн. євро;

    3) підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 83;

    4) підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади. Критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, яке має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади, встановлюються органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, за сферою їх управління чи галуззю національної економіки або обласною, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, або обласною, Київською та Севастопольською міськими військовими/військово-цивільними адміністраціями (у разі їх утворення) з урахуванням потреб територіальної громади;

    Зокрема, критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, яке має важливе значення для галузі національної економіки (галузі сільського господарства) затверджено наказом Мінагрополітики від 21 лютого2023 р. № 223, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2023 р. за № 330/39386 (зі змінами) та визначено такі:

    • підприємство, яке здійснює оброблення угідь сільськогосподарського призначення на площі не менше 500 гектарів для провадження сільськогосподарської діяльності,

    або

    підприємство, яке має середню кількість застрахованих осіб-працівників не менше 20 осіб,

    або

    підприємство, яке є постачальником насіння овочевих та/або польових культур і представляє та діє в інтересах суб'єкта прав інтелектуальної власності на сорт рослин по більш ніж 100 сортам рослин у Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні та постачає насіння овочевих та/або польових культур та має об'єми ввезення такого насіння в Україну за річний період з 01 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року на більш ніж 40 млн гривень.

    2) основним видом діяльності підприємства (станом на 1 червня 2023 року), згідно кодів класифікації видів економічної діяльності (КВЕД) Національного класифікатора України класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року N 457 (далі - КВЕД-2010), є один з КВЕД, який зазначено у наказі Мінагрополітики від 21 лютого 2023 р. № 223 (із змінами).

    5) відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

    6) розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал не менший від розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р;

    7) підприємство є резидентом Дія Сіті.

    Надалі підприємство, установа чи організація для отримання статусу критичного важливого у галузі сільського господарства звертається до Мінагрополітики.

    До звернення додаються копії підтвердних документів, а також інформація про подання підприємством в установленому законодавством порядку податкової звітності за останній календарний квартал, що підтверджується:

    • копією податкової декларації з відмітками (штампами) контролюючого органу, який отримав податкову декларацію, із зазначенням дати її отримання або
    • квитанцією про прийняття податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв’язку або
    • квитанцією контролюючого органу, на який покладено функції щодо результатів перевірки та прийняття пакета звітних документів платників податків, або
    • поштовим повідомленням з відміткою про вручення контролюючому органу у разі надсилання податкової декларації поштою.

    Мінагрополітики розглядає звернення на відповідність підприємства, установи чи організації визначеним критеріям та за результатами розгляду приймає одне з таких рішень:

    • про відповідність підприємства критеріям і визначає його критично важливим для функціонування економіки у галузі сільського господарства в особливий період;
    • про невідповідність підприємства критеріям.

    Підтвердження статусу критично важливого підприємства для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період здійснюється підприємством не рідше, ніж один раз на рік.

    Після отримання статусу критично важливого підприємства, установи чи організації подається заявка на бронювання військовозобов’язаних працівників, як зазначено в розділі «Куди подавати заявку на бронювання».

    https://minagro.gov.ua/broniuvannia-viiskovozobovi...

    Можливо зверніться до Міністерства аграрної політики за консультацією. Можливо є якісь спеціальні акти для службового користування, які відсутні у публічному доступі.

    Гаряча лінія Мінагрополітики 0-800-215-010

    Вибачте за невтішні новини. Можливо ситуація зміниться в найближчі 3 - 6 місяців. Зокрема, з прицняттям закону про економічне бронювання.

    «Законопроєкт про економічне бронювання військовозобов'язаних від мобілізації планують винести на голосування у Верховній Раді в першому читанні до кінця липня. Про це повідомив голова Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.»

    Але ж як бачимо вже наближається серпень до середини, а віз і нині там.

    Роботодавець - також отримає можливість забронювати себе. Для цього потрібно бути зареєстрованою фізичною особою - підприємцем, як мінімум за 6 місяців до ухвалення закону. Друга умова - дохід за попередній звітний період має складати не менше, ніж три місяці бронювання, тобто - 60 тисяч гривень.

    Як конкретно буде виписаний закон у остаточній редакції поки що невідомо. Питання дискутується.

    За законопроектом та його розглядом можете слідкувати у його картці.

    https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/44388

    Хай Вам щастить! Щиро надіюсь, що у Вашому випадку існує якийсь варіант для бронювання.

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    Айвазян Юрій Климентійович
    16.8%

    Доброго дня, Олександре!

    Це буде доволі складно, оскільки для отримання права на бронювання Вам потрібно дотриматись критеріїв, що визначені Кабміном та Мінагрополітики у таких випадках для аграрних підприємств, в тому числі, для фермерських господарств. Але підемо по порядку...

    Не так давно Кабмін оновив умови бронювання працівників підприємств критичної інфраструктури, внесши зміни до постанови №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Порядок бронювання працівників на 2024 рік суттєво змінили для підприємств оборонно-промислового комплексу та енергетики (зможуть бронювати до 100% працівників, які мають контракти для ЗСУ та інших військових формувань, які відновлюють/ремонтують зруйновані/пошкоджені енергопідприємства та які будують фортифікації). Внесені урядом зміни в бронюванні працівників зачіпають і процедуру подачі бронювання й для критичних підприємств, в тому числі й АПК.

    Попередні критерії бронювання працівників (затверджені вже згаданою постановою № 76) оновили після введення 18 травня в дію нового Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку».

    Відповідно до нього, аби отримати статус критично важливого для економіки підприємства у галузі сільського господарства треба відповідати встановленим урядом у постанові № 76 мінімум трьом (із семи) критеріям:

    1) загальна сума сплачених податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів (крім митних платежів) та сума ЄСВ за рік – більше 1,5 млн євро;

    2) сума надходжень в іноземній валюті (крім кредитів і позик) за рік – більше 32 млн євро;

    3) підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою КМУ від 4 березня 2015 р. № 83;

    4) підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади. Критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, яке має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади, встановлюються органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, за сферою їх управління чи галуззю національної економіки або обласною, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, або обласною, Київською та Севастопольською міськими військовими/військово-цивільними адміністраціями (у разі їх утворення) з урахуванням потреб територіальної громади;

    Зокрема, критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, яке має важливе значення для галузі національної економіки (галузі сільського господарства) затверджено наказом Мінагрополітики від 21 лютого 2023 р № 223, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2023 р за № 330/39386 (зі змінами) та визначено такі:

    • підприємство, яке здійснює оброблення угідь сільськогосподарського призначення на площі не менше 500 га для провадження сільськогосподарської діяльності/
    • або підприємство, яке має середню кількість застрахованих осіб-працівників не менше 20 осіб/
    • або підприємство постачальник насіння овочевих та/або польових культур і представляє та діє в інтересах суб'єкта прав інтелектуальної власності на сорт рослин по більш ніж 100 сортам рослин у Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні та постачає насіння овочевих та/або польових культур та має об'єми ввезення такого насіння в Україну за річний період з 01 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року на більш ніж 40 млн гривень.

    Основним видом діяльності підприємства (станом на 1 червня 2023 року), згідно КВЕД ДК 009:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року N 457 (далі — КВЕД-2010), є один з КВЕД, який зазначено у наказі Мінагрополітики від 21 лютого 2023 р. № 223 (із змінами).

    5) відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

    6) розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал не менший від розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р;

    7) підприємство є резидентом Дія Сіті.

    Статус критичного важливого підприємства у галузі сільського господарства видає Мінагрополітики.

    До звернення додаються копії підтвердних документів, а також інформація про подання підприємством в установленому законодавством порядку податкової звітності за останній календарний квартал, що підтверджується:

    • копією податкової декларації з відмітками (штампами) контролюючого органу, який отримав податкову декларацію, із зазначенням дати її отримання
    • або квитанцією про прийняття податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв’язку абоквитанцією контролюючого органу, на який покладено функції щодо результатів перевірки та прийняття пакета звітних документів платників податків,
    • або поштовим повідомленням з відміткою про вручення контролюючому органу у разі надсилання податкової декларації поштою.

    Підтвердження статусу критично важливого підприємства здійснюється підприємством не рідше, ніж один раз на рік.

    Після отримання статусу критично важливого підприємства, установи чи організації подається заявка на бронювання військовозобов’язаних працівників.

    З більш детальними роз'ясненнями з приводу нового порядку бронювання Ви можете ознайомитись на сайті МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ тут:

    https://minagro.gov.ua/broniuvannia-viiskovozobovi...

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович
    16.8%

    Вітаю Вас!

    На даний час, Ви не зможете себе забронювати, адже ФГ не є критично важливим підприємством, до того ж кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, повинна становити 50 відсотків кількості військовозобов’язаних підприємства на дату подання списку, тобто Вам потрібно найняти ще одного працівника.

    Відповідно до Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, підлягаю ть громадяни, які працюють або проходять службу:
    • органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
    • на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;
    • на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
    • у спеціалізованих установах ООН, міжнародних судових органах, міжнародних та неурядових організаціях та установах, членом, учасником або спостерігачем у яких є Україна, відповідно до укладених міжнародних договорів України.

    Тому, щоб ФГ мало змогу бронювати своїх працівників воно повинне бути визнано критично важливим.

    Щоб отримати статус критично важливого підприємства, зокрема, в галузі сільського господарств, необхідно відповідати трьом і більше критеріям, затверджених ПОСТАНОВОЮ Кабінету Міністрів України №76, а саме:

    1) загальна сума сплачених податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, та сума сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн. євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період, що підтверджується довідкою контролюючого органу, в якому на обліку перебуває підприємство, установа, організація;

    2) сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн. євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період, що підтверджується довідкою відповідного обслуговуючого банку;

    3) підприємство, установа, організація має стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 83 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 20, ст. 555);

    4) підприємство, установа, організація має важливе значення для галузі національної економіки чи забезпечення потреб територіальної громади. Критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, установи, організації, які мають важливе значення для галузі національної економіки чи забезпечення потреб територіальної громади, встановлюються органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, за сферою їх управління чи галуззю національної економіки або обласною, Київською та Севастопольською міською держадміністрацією (військовою адміністрацією у разі її утворення) з урахуванням потреб територіальної громади.

    Відповідно до наказу Мінагрополітики від 21.02.2023 № 223 “Критерії з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період” (із змінами) підставою для прийняття рішення про визначення підприємства, яке має важливе значення в галузі сільського господарства національної економіки в особливий період, є відповідність двом критеріям з даного списку:

    • здійснює оброблення угідь сільськогосподарського призначення на площі не менше 500 гектарів для провадження сільськогосподарської діяльності, що підтверджується відомостями, передбаченими підпунктом 3 пункту 2 Переліку відомостей Державного аграрного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2021 року № 573, або
    • має середню кількість застрахованих осіб-працівників не менше 20 осіб, що підтверджується завіреною копією Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, форма якого затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року за № 111/26556 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 02 березня 2023 року № 113), за останній звітний період, із підтвердженням контролюючого органу про прийняття цього Податкового розрахунку, або
    • є постачальником насіння овочевих та/або польових культур і представляє та діє в інтересах суб’єкта прав інтелектуальної власності на сорт рослин (далі – суб’єкт прав) по більш ніж 100 сортам рослин у Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні та постачає насіння овочевих та/або польових культур та має об’єми ввезення такого насіння в Україну за річний період з 01 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року на більш ніж 30 млн гривень, що підтверджуються довіреністю або договором доручення із суб’єктом прав та довідкою про ввезення за підписом керівника підприємства, у якій вказується найменування продукції (насіння), код УКТ ЗЕД, митна вартість, дата та номер митної декларації, або
    • перебуває у сфері управління Мінагрополітики або управління корпоративними правами держави у статутних капіталах, яких здійснює Мінагрополітики.

    5) відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що підтверджується довідкою про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, або витягом з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, засвідченим керівником підприємства, установи, організації;

    6) розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб - працівників на підприємстві, в установі, організації за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р. (відповідно до даних Держстату), що підтверджується довідкою, наданою підприємством, установою, організацією;

    7) підприємство, установа, організація є резидентом Дія Сіті.

    ВИСНОВОК

    1. Вам потрібно пройти процедуру визнання ФГ критично важливими для функціонування економіки

    2. Вам потім потрібно подати списки на бронювання своїх працівкиків до Мінагрополітики. Детальне роз'яснення за посиланням - https://minagro.gov.ua/broniuvannia-viiskovozobovi...

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    16.8%

    Вітаю Вас.

    Наразі навіть теоретично складно говорити про бронювання відповідних працівників станом на зараз. Але звертаю увагу на наступну інформацію:

    "...Щоб створити умови безпечного збору урожаю, працівників аграрного сектору бронюватимуть від мобілізації.

    Про таке розповів в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час Black Sea Security Forum, передає Суспільне.

    За його словами, задля безпечної діяльності аграріїв прийняли декілька рішень щодо мобілізації:

    "Перше - це автоматично пролонговані існуючі бронювання на три місяці без необхідності подавання жодного пакета документів. Друге — подальше бронювання буде надаватись на 12 місяців, до цього було шість. Третє, по певних професіях, наприклад, трактористи, агрономи, ветеринарні лікарі, є можливість бронювати ту кількість працівників, яка критично необхідна, при цьому отримуючи погодження від військових", — зазначив Тарас Висоцький.

    Нагальна норма бронювання, за словами міністра, до 50%, але по певних професіях можна подати клопотання з обґрунтуванням щодо збільшення цієї кількості.

    Також він додав, що на певних напрямках кількість працівників зменшилась приблизно до 20%. Це означає, що зросло навантаження на решту, тому що велика частина працівників мобілізувалася. Найбільш потрібні, на його думку, і в агро секторі, і в Збройних Силах — це інженерні професії: трактористи, машиністи, інженери елеваторного обладнання.

    Минулого року через нестачу робітників (трактористів, комбайнерів) на Одещині працівникам агросфери також надавали бронь від мобілізації. В ОВА запрошували всіх охочих працювати навчатись потрібним спеціальностям за допомогою Центрів зайнятості..."

    https://www.epravda.com.ua/news/2024/06/17/715290/

    Певні ідеї щодо бронювання працівників-аграріїв напрацьовуються, але це все відбувається дуже повільно і взагалі невідомо, чи реалізується успішно. Наразі ж відомо, що для оформлення бронювання Ви повинні отримати статус критично важливого підриємства.

    2. Визначення підприємства, установи, організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період здійснюється за такими критеріями:

    1) загальна сума сплачених податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, та сума сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн. євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період, що підтверджується довідкою контролюючого органу, в якому на обліку перебуває підприємство, установа, організація;

    2) сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн. євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період, що підтверджується довідкою відповідного обслуговуючого банку;

    3) підприємство, установа, організація має стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 83 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 20, ст. 555);

    4) підприємство, установа, організація має важливе значення для галузі національної економіки чи забезпечення потреб територіальної громади. Критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, установи, організації, які мають важливе значення для галузі національної економіки чи забезпечення потреб територіальної громади, встановлюються органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, за сферою їх управління чи галуззю національної економіки або обласною, Київською та Севастопольською міською держадміністрацією (військовою адміністрацією у разі її утворення) з урахуванням потреб територіальної громади;

    5) відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що підтверджується довідкою про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, або витягом з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, засвідченим керівником підприємства, установи, організації;

    6) розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб - працівників на підприємстві, в установі, організації за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р. (відповідно до даних Держстату), що підтверджується довідкою, наданою підприємством, установою, організацією;

    7) підприємство, установа, організація є резидентом Дія Сіті.

    Ви повинні відповідати 3 з 7 критеріїв, далі можливо буде подавати документи до профільного міністерства.

    З повагою!

    Середницький Євгеній Вікторович
    16.8%

    Доброго ранку!

    Так, як голова фермерського господарства, ви можете претендувати на бронювання від мобілізації, але це залежить від певних умов і процесів.

    Умови бронювання:
    1. Важливість підприємства: Бронювання надається особам, які працюють на підприємствах, що мають критичне значення для економіки або забезпечення життєдіяльності населення. Фермерські господарства, особливо ті, що займаються виробництвом продовольства, можуть підпадати під цю категорію.
    2. Відсутність найманих працівників: Незважаючи на те, що у вашому фермерському господарстві немає найманих працівників, якщо ви виконуєте ключові функції та ваша робота є критично важливою для функціонування господарства, це може бути підставою для бронювання.
    Процедура отримання бронювання:
    1. Подання заяви: Ви повинні звернутися до органу, який займається аграрною політикою в вашій області (наприклад, обласного департаменту агропромислового розвитку), з проханням про бронювання. Зазвичай, це робить роботодавець, але оскільки ви є головою господарства, ви можете ініціювати цей процес самостійно.
    2. Підготовка документів: Вам потрібно буде надати документи, що підтверджують статус вашого господарства, розмір оброблюваної землі та те, що ви виконуєте критично важливі функції. Це може включати виписки з реєстрів, довідки про земельні ділянки, документи про реєстрацію фермерського господарства.
    3. Рішення органу: Після подання заяви та документів, відповідний орган буде приймати рішення про доцільність надання бронювання. Якщо рішення буде позитивним, вам видадуть документ, що підтверджує бронювання.
    Важливо:
    • Зверніть увагу на зміни у законодавстві: Процес бронювання може змінюватися в залежності від ситуації в країні та змін у законодавстві. Тому варто періодично перевіряти актуальні нормативні документи або консультуватися з юристом.
    • Тривалість бронювання: Бронювання може надаватися на певний період, після чого його потрібно буде поновити, якщо це необхідно.

    Якщо всі документи в порядку і ваш статус підтверджений, є велика ймовірність, що ви зможете отримати бронювання на період, поки ви керуєте фермерським господарством.

    Корнійчук Євген Іванович
    16.2%

    Доброго дня, Визначення підприємства, установи і організації критично важливими

    Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 затверджено Критерії та Порядок,за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період (далі - Критерії та порядок).

    Ці Порядок та критерії відповідно до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” встановлюють механізм визначення підприємств, установ і організацій (далі — підприємства), які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період,

    Визначення здійснюється за такими критеріями:

    ▶ загальна сума сплачених податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, та сума сплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн. євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період, що підтверджується довідкою контролюючого органу, в якому на обліку перебуває підприємство,установа, організація;

    ▶ сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн. євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період, що підтверджується довідкою відповідного обслуговуючого банку;

    ▶ стратегічне значення для економіки і безпеки держави, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 83;

    ▶ важливе значення підприємства, установи, організації для галузі національної економіки чи забезпечення потреб територіальної громади (критерії встановлюються органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, за сферою їх управління чи галуззю національної економіки або обласною, Київською та Севастопольською міською держадміністрацією (військовою адміністрацією у разі її утворення) з урахуванням потреб територіальної громади);

    ▶ відсутність заборгованості по сплаті ЄСВ, що підтверджується довідкою про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, або витягом з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, засвідченим керівником підприємства, установи, організації;

    ▶ розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві, установі, організаціїза останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р. (відповідно до даних Держстату), що підтверджується довідкою, наданою підприємством;

    ▶ підприємство є резидентом Дія Сіті.

    До критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період підприємств належать:

    • спеціалізовані установи ООН, закордонні дипломатичні установи в Україні, закордонні дипломатичні установи України, представництва міжнародних організацій згідно з переліком, затвердженим МЗС; представництва донорських установ, виконавці проектів міжнародної технічної допомоги згідно з переліком, затвердженим Секретаріатом Кабінету Міністрів України;
    • Дослідницька служба Верховної Ради України, а також підприємства, установи та організації, що перебувають у сфері управління органів, які здійснюють управління державним майном, що забезпечує діяльність відповідно Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, згідно з переліками, затвердженими відповідними органами управління;
    • підприємства, установи та організації протезно-ортопедичної галузі, що визначені Мінсоцполітики критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері соціального захисту населення, які безпосередньо здійснюють протезування/ортезування;підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які є операторами протимінної діяльності, що визначені Мінекономіки критично важливими для функціонування економіки в особливий період та проводять розмінування (гуманітарне розмінування) відповідно до законодавства.

    Підстави для прийняття рішення про визначення підприємства, установи, організації, критично важливими

    Підставою для прийняття рішення про визначення підприємства, установи, організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період є відповідність двом або більше критеріям, зазначеним у пункті 2 цих Критеріїв та порядку, а саме для таких підприємств, установ, організацій:

    • підприємства, установи та організації паливно-енергетичного комплексу, управителі багатоквартирних будинків - юридичні особи (суб'єкти господарювання), казенні підприємства пробірного контролю та підприємства, установи, організації, які забезпечують надання послуг і виконання робіт з експлуатації та комплексного обслуговування майна органів державної влади;
    • підприємства, установи та організації, які провадять діяльність у сфері охорони здоров'я, ветеринарної медицини, освіти та науки, фізичної культури і спорту, соціального захисту (з включенням до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг) та належать до державної чи комунальної форми власності з включенням до Реєстру неприбуткових установ та організацій або утримуються за рахунок коштів державного чи місцевого бюджету, або надають населенню безоплатні послуги, необхідні для забезпечення життєдіяльності населення, на постійній основі;
    • лінійні аудіовізуальні медіа, які здійснюють ефірне наземне багатоканальне (цифрове) телевізійне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, програмне наповнення якого складається переважно з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних передач, або які залучені до системи оповіщення, та їх афілійовані особи, а також державні та комунальні заклади культури;
    • підприємства, установи та організації, які здійснюють міжнародні перевезення пасажирів та/або вантажів, підприємства, установи та організації, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування та/або вантажів, перевізники міського електричного транспорту.
    • Підставою для прийняття рішення про визначення підприємства, установи, організації, (крім вищезазначених) критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період є відповідність трьом або більше критеріям, зазначеним у пункті 2 цих Критеріїв та порядку (пункт 3 Критеріїв та Порядку).

    Для визначення підприємства, установи, організації критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період потрібно звернутися до:

    • центрального органу виконавчої влади, іншого державного органу, органом державного управління, юрисдикція якого поширюється на всю територію України, за відповідною сферою управління та галуззю національної економіки
    • або обласною, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, або обласною, Київською та Севастопольською міськими військовими/військово-цивільними адміністраціями (у разі їх утворення) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

    До звернення додаються копії підтвердних документів, а також інформація про подання підприємством, установою, організацією в установленому законодавством порядку податкової звітності за останній календарний квартал, що підтверджується:

    • копією податкової декларації з відмітками (штампами) контролюючого органу, який отримав податкову декларацію, із зазначенням дати її отримання; або
    • квитанцією про прийняття податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв'язку; або
    • квитанцією контролюючого органу, на який покладено функції щодо перевірки та прийняття пакета звітних документів платників податків; або
    • поштовим повідомленням з відміткою про вручення контролюючому органу у разі надсилання податкової декларації поштою.

    Розгляд документів здійснюється не більш як 10 робочих днів з дня отримання звернення за результатами якого приймається одне з таких рішень:

    1. про відповідність підприємства, установи, організації критеріям, зазначеним у пункті 2 цих Критеріїв та порядку, і визначення їх критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (повинне містити інформацію про код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ; податковий номер платника податків; повне та скорочене найменування підприємства, установи, організації; критерії, яким відповідає підприємство, установа, організація);
    2. про невідповідність підприємства, установи, організації критеріям, зазначеним у пункті 2 цих Критеріїв та порядку (повинне містити інформацію про обґрунтування невідповідності критеріям).

    Підтвердження статусу підприємства, установи, організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, здійснюється підприємством, установою, організацією не рідше ніж один раз на рік (пункт 8 Критеріїв та порядку).

    Визначення критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період підприємств, установ та організацій

    Відповідно до пункту 9 Критеріїв та порядку до критично важливих для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань можуть бути визначені:

    • підприємства, установи та організації, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг на платній та/або безоплатній основі, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, включені до переліку, затвердженого Міноборони;
    • підприємства, установи та організації, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб військових формувань (крім Збройних Сил), утворених відповідно до законів України, включені до переліків, затверджених центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво цими військовими формуваннями, СБУ, в інтересах яких вони здійснюють виробництво товарів, виконують роботи, надають послуги;
    • юридичні особи приватного права, установчі документи яких визначають благодійну діяльність в одній чи кількох сферах, визначених Законом України від 5 липня 2012 р. N 5073-VI "Про благодійну діяльність та благодійні організації", які здійснюють виробництво/закупівлю товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, включені до переліку, затвердженого Міноборони - у разі здійснення виробництва/закупівлі товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, та за умови відповідності критеріям, визначеним Міноборони;включення до переліку, затвердженого Міноборони.
    • підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації зовнішніх пілотів (операторів) безпілотних роботизованих систем та зовнішніх екіпажів безпілотних роботизованих систем, підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації з радіоелектронної боротьби в інтересах сил безпеки та оборони України, підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації з тактичної медицини в інтересах сил безпеки та оборони України, критерії щодо яких визначені наказом Міноборони.
    Важливо!Підприємства, установи чи організації, а також юридичні особи приватного права, зазначені у пункті 9 цих Критеріїв та порядку, можуть бути визначені критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період за умови відсутності у їх статутному капіталі частки держави, визначеної Верховною Радою України державою-агресором та/або державою-окупантом.

    Розгляд документів здійснюється не більш як 10 робочих днів з дня отримання звернення за результатами якого приймається одне з таких рішень:

    • про визначення підприємства, установи чи організації критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період і включення його до переліку;
    • про відмову у визначенні підприємства, установи чи організації критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період.

Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України