Начните консультацию с юристом онлайн
Ситуація така.Я був знятий з обліку у 2012 році при досягнені граничного віку перебування у запасі.Згідно закону про підсилення мобілізації з'явився до ТЦК і отримав направлення на ВЛК яке й пройшов 7 серпня 2024-го.Сьогдні прийшов до ТЦК мені сказали готуй манатки завтра до ЗСУ.На моє питання що до військового квитка відповідь була "Ми все зробимо.Неси взавтра одне фото".Відчуваю щось тут не так.Вісить перелік документів на військовий квиток яких ціла ватага.А тут одне фото і киш у Збройні сили.Що робити?Взавтра сказали з'явитися.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Сергію!
Якщо Ви підписали мобілізаційне розпорядження, то неявка за останнім без поважної причини передбачає кримінальну відповідальність за статтею 336 ККУ.
З повагою, адвокат Айвазян.
Доброго дня.По перше я нічого не підписував.Я лише отримав направлення на ВЛК.По друге ви не зрозуміли суті питання.Чи не повинні мене спочатку на облік поставити а тоді вже шось зі мною робити?Наскільки я знаю збираються документи,пишеться заява на видачу військового квитка і таке інше.А тут не всиг з'явитися після ВЛК вже неси одну фотографію і марш у збройні сили.А в особову справу що фото не потрібно?А не буде так що зі мною щось трапиться а вони скажуть що ми такого не знаємо бо його особової справи немає?Дали "лівого" квитка який ніде не зареєстрований,відправили мене на фронт,а тоді оті два папірця з ВЛК знищили і все-мене немає і ніколи не було.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Сергію!
Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":
81. Взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений.
Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:
14. Військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках:
17. Для отримання (заміни) військово-облікового документа на бланку громадянин зобов’язаний особисто звернутися з письмовою заявою до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку та надати кольорову фотокартку встановленого розміру.
Відповідно до Закону України "Про звернення громадян" Ви можете подати скарги до вищестоячого ТЦК, МОУ, Генштабу:
Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб (ст.3 ЗУ).
Звернення може бути усним чи письмовим (ч.4 ст.5 ЗУ).
У зверненні має бути зазначено:
Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається (ч. 7 ст.5 ЗУ).
Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає (ст. 8 ЗУ).
Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів (ч.1 ст.20).
З повагою, адвокат Айвазян.