Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 23 августа 2024, вопрос №118184

Італійським паспортом в Україні

Добрий день заїхала в Україну з італійським паспортом а назад на одному кордоні не пропустили а на іншому кордоні пропустили. Чому так ?

Ответы юристов (1)

    Турчин Ярослав Олександрович

    Доброго вечора, Діана!

    Для України Ви громадянка України і всі інші паспорти в Україні не маєте права використовувати. Прикордонники, які не пропустили - перевірили Вас по базі "АРКАН" і по біометричним чи іншим даним встановили, що Ви маєте діючий паспорт громадянки України, оформлений державною міграційною службою України, а тому не визнали Ваше право виїзду на підставі паспорта Італії.

    Інший пункт пропуску перевірку не здійснив, тому випустив Вас. В принципі Вас взагалі не мали впускати в Україну по італійському громадянству, але якщо все ж пустили і є відмітка в паспорті про це, то виїхати по паспорту мали б право.

    Оскільки Ви не праві в цій ситуації, адже не маєте право на використання іноземних паспортів в Україні, то судитися чи скаржитись марна справа. Врахуйте на майбутнє та більше так не робіть, бо може бути й штраф за порушення правил перетинання кордону. Особливо жорстко, коли внаслідок такого порушення на власному авто, прикордонники забирають автівку в рамках конфіскації знаряддя порушення правил перетинання кордону громадянами України.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України