Начните консультацию с юристом онлайн
Мы проживали гражданскими отношениями,супруга выехала с оккупированной територии где находится жилье.Здесь она умерла...Куда и к кому я могу обратится на вступление в спадщену и что необходимо для этого???
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Киев, 6 лет опыта
Добрий день, Сергій. Для того щоб претендувати на вступ у спадщину, Вам треба довести факт спільного проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу. Це здійснюється через суд. Наразі претендувати на спадщину можуть лише спадкоємці за законом (родичі першого, другого і т.д. ступеню споріднення) або за заповітом (за наявності заповіту). При встановленні факту проживання однією сімєю, Ви зможете претендувати на спадщину в четвертій черзі.
з повагою, адвокат Перепьолкіна Юлія
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Добрий вечір. У випадку відсутності заповіту спадкувати після Вашої цивільної дружини (співжительки) мають право спадкоємці першої, другої чи третьої черг.
Стаття 1258. Черговість спадкування за законом
1. Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.
2. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.
Стаття 1259. Зміна черговості одержання права на спадкування
1. Черговість одержання спадкоємцями за законом права на спадкування може бути змінена нотаріально посвідченим договором заінтересованих спадкоємців, укладеним після відкриття спадщини. Цей договір не може порушити прав спадкоємця, який не бере у ньому участі, а також спадкоємця, який має право на обов'язкову частку у спадщині.
2. Фізична особа, яка є спадкоємцем за законом наступних черг, може за рішенням суду одержати право на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за умови, що вона протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.