Задайте вопрос юристу

856 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 07 сентября 2024, вопрос №118975

Спадкування за законом

Доброго дня . Така ситуація:
Є свідоцтво про право власності на житло видане БТІ на 4 осіб ( бабусю, дідуся, мого тата , і його брата)
Дідусь і бабуся померли, у мого тата зараз за законом 1/2 частини квартири.
Питання як переоформити іншу частину на тата якщо його брат громадянин Росії? Жодні документи звідти надати не може, спадщину не прийняв в термін 6 місяців після смерті.
Що робити у такій ситуаціії?

Ответы юристов (2)

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 9 дней назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Ваш батько, якщо він був прописаним (зареєстрованим) за однією адресою зі своїми батьками та фактично проживав з ними, спадкував після них автоматично, навіть без звернення до нотаріуса. Тільки після спливу шести місяців з днів смерті спадкодавців батько мав звернутись до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину.

    Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

    Стаття 1272. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини

    1. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

    2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

    {Частина друга статті 1272 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2435-VI від 06.07.2010, № 1709-VII від 20.10.2014}

    3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 9 дней назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Брат Вашого батька є власником одної четвертої квартири. Ваш батько мое претендувати на четверту частину квартири, якщо його брат фактично не проживав у тому житлі на час смерті спадкодавців: бабусі та дідуся.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Советы юристов 16 0 10 сент. 2024
Советы юристов 27 0 9 сент. 2024
Советы юристов 101 0 7 сент. 2024