Задайте вопрос юристу

856 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 10 сентября 2024, вопрос №119163

Звільнення з роботи

Чи має право відмовляти працівнику роботодавець якщо працівник хоче звільнитись і не одноразово казав про це роботодавцю .?
І якщо працівник написав заяву і відпрацював два тижні але роботодавець відмінив за власним бажанням бо почув не те що казав працівник . І як в такій ситуації бути працівнику ?

Ответы юристов (2)

    Юрій
    Юрій 8 дней назад

    Юрист, г. Киев, 6 лет опыта

    Ні, не може, оскільки примусова праця заборонена. У Вашому випадку роботодавець зобов'язаний був видати наказ про звільнення. Рекомендую звернутися до роботодавця із заявою, в якій повідомити його, що у разі неприйняття наказу про звільнення Ви звернетеся зі скаргою до територіального управління Держпраці, правоохоронних органів та суду про порушення законодавства про працю, адже ним фактично вчиняються дії, спрямовані на примушення Вас до праці. Думаю, така заява спонукатиме роботодавця прийняти наказ про Ваше звільнення.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Мар'яна!

    Звертайтесь із скаргою до Держпраці.

    Стаття 38 КЗпП. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника

    Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до закладу освіти; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, роботодавець не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

    Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору, чинив мобінг (цькування) стосовно працівника або не вживав заходів щодо його припинення, що підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Советы юристов 16 0 10 сент. 2024
Советы юристов 27 0 9 сент. 2024
Советы юристов 101 0 7 сент. 2024