Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 26 сентября 2024, вопрос №120039 350₴

Чи діють ці документи, чи можливо їх оновити без проходження ВЛК?

Доброго для. Чи діють ці документи, чи можливо їх оновити без проходження ВЛК, якщо так, то як це зробити безпечно?
Проблема втому, що "посвідчення в замін військового квитка" було втрачено, залишився лише якісний стан документа, та відмітка в паспорті "невійськовозобов'язаний" (документи 2009р.).
В документі "посвідчення в замін військового квитка", є відмітки що "Виключений з військового обліку", та "Не придатний до військової служби зі зняттям з військового обліку".
По базі Оберіг, є інформація що не стою на обліку, в розшуку також немає мене.
Але на "мобільних" блок пості кожного разу, представники ТЦК хочуть подати мене в розшук, та доставити до ТЦК.

Ответы юристов (13)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Ваш ВОД є чинним.

    Військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у разі (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа.

    Згідно Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. №559:

    Військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках:

    взяття громадянина на військовий облік як призовника, військовозобов’язаного або резервіста;

    якщо призовник, який перебував на військовому обліку до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, не отримував посвідчення призовника, а військовозобов’язаний та резервіст - військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу, військового квитка офіцера запасу або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного;

    зміни категорії щодо військового обов’язку;

    відсутності місця для внесення змін;

    невідповідності відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, зазначеним у пункті 3 цього Порядку;

    втрати (зіпсування);

    виявлення бажання змінити військово-обліковий документ, який був виданий до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

    Військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом п’яти робочих днів з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).

    Військово-обліковий документ на бланку видається особі під особистий підпис, крім випадків, визначених в абзаці другому пункту 17 цього Порядку, у відомості видачі військово-облікових документів на бланку за формою згідно з додатком 2 з одночасним доведенням правил військового обліку.

    Військово-обліковий документ в електронній формі формується засобами: Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, зокрема з використанням його мобільного додатка; Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони; Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації).

    Військово-обліковий документ в електронній формі може бути роздрукований. У такому випадку він повинен містити QR-код військово-облікового документа, придатний для зчитування.

    Формування військово-облікового документа в електронній формі для друку може здійснюватися особисто засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або адміністратором центру надання адміністративних послуг засобами Порталу Дія (у разі особистого звернення) за умови уточнення облікових даних.

    Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    Оскільки Ви були виключені з військового обліку за станом здоров'я - ВЛК проходити не потрібно.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас, Андрію!

    Згідно з даними Вашого посвідчення - Вас було виключено з військового обліку за станом здоров'я на підставі пункту 3 частини шостої статті 37. Дана стаття передбачає непридатність з виключенням з військового обліку.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього

    ...

    6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:

    ...

    3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.

    Що показує Ваш Резерв +? Дуже цікаво було б подивитися.

    З повагою!

    Турчин Ярослав Олександрович
    50%

    ДОБРОГО ДНЯ, пане АНДРІЙ!

    Ви не є військовозобов"язаним, оскільки виключені з військового обліку. Ні в якому разі не віддавайте свій обліковий документ будь-кому. Бо знищать і не доведете ніколи, що у Вас він був.

    Зробіть копії посвідчення. В ідеалі також мати вдома нотаріальну, якщо все ж силою заберуть документ.

    Який статус у Вас в Резерв+?

    Якщо дані не внесли в Реєстр, то треба не ВЛК проходити, а письмово вимагати внесення актуальних даних до реєстру.

    Це можна зробити дистанційно, надіславши Укрпоштою відповідну заяву до ТЦК та СП за місцем виключення з обліку.

    Примірну ЗАЯВУ на виправлення відомостей в Реєстрі додаю до своєї відповіді.

    Заява надсилається через відділення УДППЗ "Укрпошта" рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення (паперовим бланком за формою Укрпошти, а не СМСкою).

    Бланк опису вкладення Укрпошти за посиланням:

    https://www.ukrposhta.ua/doc/samples/Blank_opysu_v...

    Бланк рекомендованого повідомлення про вручення за посиланням:

    https://www.ukrposhta.ua/doc/samples/Blank_rekomen...

    У заяві можна послатися на пункт 2 частини першої статті 9 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів" та Постанову КМУ № 559 від 16.05.2024 р.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1951-19#Text

    Призовник, військовозобов’язаний та резервіст має право:

    • звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

    Але Ви не військовозобов"язаний, а як діяти військовозобов"язаним у такому випадку законом не визначено. Проте, визначено підзаконним актом.

    Згідно з пунктами 1 - 5 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 передбачено:

    Військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 “Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа”.

    Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

    • в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);
    • у паперовій формі — на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

    Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

    Відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, він вважається недійсним.

    ...

    У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    • у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
    • в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

    Військово-обліковим документом призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також громадян, виключених з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, в електронній формі (далі - військово-обліковий документ в електронній формі) є відображення в електронній формі відомостей про громадянина України, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також відомостей щодо звернення або повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення до Національної поліції.

    При цьому, згідно з пунктом 12 частини 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 11 квітня 2024 року № 3633-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку":

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3633-20#Text

    військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності цим Законом, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у випадку (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа;

    Оскільки це РТЦК та СП м. Одеси, то гарантій, що вони вчинять за законом - не дам. Можливо доведеться йти до суду і зобов"язувати їх внести дані в Реєстр.

    Також ситуація може ускладнюватися тим, що в травні 2024 року керівництво цього РТЦК та СП було викрито на масштабній багатомільйонній корупції і продажу статусу непридатного. Тому можуть не хотіти вносити дані дистанційно.

    Корупція в РТЦК це не Ваш клопіт, тому хай роблять по закону.

    Документи до заяви бажано посвідчити нотаріально, щоб не було питань і посилань на підробку та ін.

    Щасти Вам!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    Андрій Клиент месяц назад

    Це в Резера +

    • Богун Сергій Павлович

      Ви виключені з військового обліку. Інформація в реєстрі військовозобов'язаних відсутня. Жодних дій Вам вчиняти не потрібно.

    • Кирда Вячеслав Володимирович

      На жаль, але такі відомості з Резерв - проблема. Реєстр не містить інформації про Ваше виключення з військового обліку. Потрібно звертатися до ТЦК, але не особисто, а за допомогою звернення чи адвокатського запиту.

      З повагою.

    • Турчин Ярослав Олександрович

      Треба вимагати внесення даних в Реєстр. Бажано в ТЦК не ходити, бо ошукають і навішують локшини про "це інше". Примірник заяву до ТЦК додав до відповіді. Якщо не дадуть відповідь чи зроблять відписку, то лише суд.

      Нормальні ТЦК без проблем вносять. Але ж це Одна, тому гарантій не дам.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    ВИ є невійськовозобов'язаним та виключеним з військового обліку, адже п. 3 частини 6 ст. 37 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" передбачає саме Виключення з військового обліку у військових комісаріатах.

    Згідно постанови КМУ 559 - військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.

    На жаль, у зв'язку з тим, що Ви втратили оригінал документу - до Вас будуть питання зі сторони ТЦК. Крім того, чи реєструвались Ви Резерв+ ? Адже згідно пункту 54 постанови КМУ 560

    У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.

    Ви за бажанням можете змінити посвідчення на ВОД нової форми, але Вам потрібно звернутися до ТЦК (раніше військомат), який виключив Вас з військового обліку. На жаль, в ТЦК на Вас можуть здійснювати психологічний тиск та направляти на ВЛК, а потім взяти на військовий облік.

    Відповідно до пункту 14 постанови КМУ 560 Військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках:

    • взяття громадянина на військовий облік як призовника, військовозобов’язаного або резервіста;
    • якщо призовник, який перебував на військовому обліку до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, не отримував посвідчення призовника, а військовозобов’язаний та резервіст - військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу, військового квитка офіцера запасу або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного;
    • зміни категорії щодо військового обов’язку;
    • відсутності місця для внесення змін;
    • невідповідності відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, зазначеним у пункті 3 цього Порядку;
    • втрати (зіпсування);
    • виявлення бажання змінити військово-обліковий документ, який був виданий до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

    Перед зверненням до ТЦК Вам обов'язково потрібно пошукати підстави для відстрочки згідно статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Згідно Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    59. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

    Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Для продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаний з виданням Указу Президента України про продовження строку проведення мобілізації подає (надсилає) на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    У разі неможливості провести перевірку у військовозобов’язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомляє про необхідність надання відповідних підтвердних документів.

    63. Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.

    Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    ВИСНОВОК

    У Вас є 2 варіанти розвитку подій:

    1. Доводити, що Ви є невійськовозобов'язаним та виключеним з військового обліку. При необхідності - доведеться звертатись до суду.

    2. Піти до ТЦК, оформити новий ВОД, а при взятті на військовий облік - оформити відстрочку. Але цей варіант підходить, якщо Ви маєте підставу для відстрочки.

    Якщо про Вас немає відомостей в Реєстрі "Оберіг" - то при перевірці військово-облікових документів - Вам можуть вручити повістку, а за відмову від неї поліцейський, який входить до групи оповіщення має право Вас затримати та доставити до ТЦК

    Тому Вам потрібно направити лист до ТЦК, щоб вони виправили інформацію в Реєстрі.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ВАМ ТРЕБА ОТРИМАТИ НОВИЙ ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ, ТОМУ ЩО СКАНКОПІЯ НЕ МАЄ ЖОДНОЇ ЮРИДИЧНОЇ ВАГИ.

    ЯКЩО В ТЦКСП БУДЕ ВІДСУТНЯ ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИКЛЮЧЕННЯ ВАС З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ЗА СТАНОМ ЗДОРОВ'Я, ВИ ВИМУШЕНІ БУДЕТЕ ПРОЙТИ ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКУ КОМІСІЮ.

    МОЖНА СПРОБУВАТИ ПІДНЯТИ З АРХІВУ ЖУРНАЛ ЗАСІДАНЬ ВЛК ЗА 2009 РІК, ТА ЗРОБИТИ ВИТЯГ РІШЕННЯ, КОТРЕ СТОСУЄТЬСЯ ВАС (КРАЩЕ ЧЕРЕЗ АДВОКАТА), А ВЖЕ ПОТІМ ЙТИ ДО ТЦКСП ЗА ЗАМІНОЮ ВОД.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

    ПОСТАНОВА

    від 16 травня 2024 р. № 559

    Київ

    Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/559-2024-%D0%B...

    1. Військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 “Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа”.

    3. Відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, він вважається недійсним.

    4. У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

    в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    14. Військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках:

    втрати (зіпсування);

    17. Для отримання (заміни) військово-облікового документа на бланку громадянин зобов’язаний особисто звернутися з письмовою заявою до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку та надати кольорову фотокартку встановленого розміру.

    18. Військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом п’яти робочих днів з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго для, Андрію!

    Вас було виключено з обліку у зв'язку із визнанням непридатним до проходження військової служби. Отже, станом на зараз Ви є невійськовозобов'язаним та не підлягаєте повторному переогляду ВЛК.

    Щодо оформлення паперового ВОД, то, враховуючи ситуацію з ТЦК станом на зараз, Вам навряд чи видадуть ВОД нового зразка без проходження ВЛК. ТЦК, скорше за все, буде вимагати для видачі ВОД, аби Ви стали на облік та пройшли ВЛК. У такому випадку Ви можете звернутись до суду щодо оскарження протиправних дій ТЦК та зобов'язання видати Вам паперовий ВОД нового зразка із даними щодо Вашого виключення з обліку.

    Інший варіант - внести дані про Ваше виключення до Єдиного реєстру та сформувати е-ВОД, який має таку ж саму юридичну силу, як і паперовий. Для того Вам потрібно написати письмову заяву про внесення даних до Єдиного реєстру, прикласти до останньої копію Вашого посвідчення, паспорту та РНОКПП. Пакет документів необхідно направити до ТЦК рекомендованим листом.

    Не раджу відвідувати ТЦК особисто. Спробуйсте вирішити питання у наведений вище спосіб.

    Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:

    "1. Військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559“Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа”.

    2. Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

    в електронній формі — засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі — Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);

    у паперовій формі — на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559. Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

    4. У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    у паперовій формі — повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

    в електронній формі — повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович

    ЯКЩО ВИ ЗМОЖЕТЕ ПІДТВЕРДИТИ СВІЙ СТАТУС НЕВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНОГО ТА ФАКТ ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК ТА ВИКЛЮЧЕННЯ ВАС З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ПО СТАНУ ЗДОРОВ'Я, ТОДІ ВИ ЗМОЖЕТЕ ОТРИМАТИ ПАПЕРОВИЙ ВОД БЕЗ ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК.

    МОЖЛИВО ФАКТ ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК В 2009 РОЦІ ТА ВИКЛЮЧЕННЯ ВАС З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ТРЕБА БУДЕ ДОВОДИТИ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ.

    ЗАРАЗ У ВАС НЕМАЄ ЖОДНОГО ДОКУМЕНТУ (А НІ ПАПЕРОВОГО, А НІ ЕЛЕКТРОННОГО), ЩОБ ПІДТВЕРДЖУВАЛИ ФАКТ ТОГО ЩО ВИ ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ТА НЕ Є ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИМ.

    Корнійчук Євген Іванович
    50%

    Доброго дня! У вашому випадку важливо оновити військовий документ і підтвердити статус «непридатний до військової служби» без проходження нової ВЛК, оскільки ви вже маєте відмітку про зняття з військового обліку. Ось як можна діяти:

    1. Відновлення посвідчення замість військового квитка

    З урахуванням того, що ви маєте відмітки про непридатність та виключення з військового обліку, спробуйте подати запит на відновлення посвідчення у ТЦК за місцем прописки або перебування. Відновлення військових документів не передбачає повторного проходження ВЛК, якщо у вас є підтвердження попередніх відміток, таких як:

    • Запис у паспорті «невійськовозобов’язаний».
    • Документи (якщо є копії чи фотокопії), що підтверджують ваш колишній статус.
    Рекомендація: якщо у вас збереглися якісні копії або фотокопії старого документа, додайте їх до заяви, що підтвердить ваш статус.
    2. Оновлення військового обліку без ВЛК

    Оновлення обліку без проходження ВЛК можливе, якщо ви вже були зняті з обліку як непридатний. Ваші дії:

    • Подайте письмову заяву до ТЦК із проханням оновити дані на підставі попередніх документів.
    • В заяві зазначте, що у вас є відмітки про непридатність до служби і зняття з військового обліку, з проханням оновити ваш статус без проходження нової ВЛК.
    3. Як уникнути проблем на блокпостах

    Через мобільні блокпости можуть виникати труднощі, оскільки у вас відсутній військовий документ, і вони можуть підозрювати, що у вас не оновлений облік. Щоб уникнути цього:

    • Завірте копії всіх наявних документів (паспорт із відмітками, будь-які збережені копії посвідчення).
    • Підготуйте заяву для ТЦК (якщо ще не подавали), яку можна показати при перевірці.
    • Зверніться до юриста, який може допомогти з підтвердженням вашого статусу при необхідності.
    4. Якщо ТЦК наполягає на ВЛК

    Якщо ТЦК буде наполягати на повторній ВЛК, поясніть ситуацію та попросіть врахувати ваші наявні документи. Згідно з практикою, повторне проходження ВЛК зазвичай не потрібне для тих, хто має підтвердження зняття з обліку як «непридатний». Було би гарно проаналізувати ваш діагноз, чи підпадає він під виключення з військовго обліку на разі.

    • Андрій Клиент 17 дней назад

      Доброго дня.

      Я зробив таку заяву через урядовий портал до Міністерства оборони України через https://ukc.gov.ua/

      Зараз в статусі: "Прийнято на розгляду"

      Якщо не допоможе також підготовлю та подам на Оновлення військового обліку без ВЛК.

      Також підготовлю все що порадили в п.3

      По діагнозу проаналізовано, і вже немає таких явних підстав для виключення, якщо робити свіже ВЛК за бажанням.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України