Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня, в мене депозит в банку, Але я знаходжусь не в Україні, хотіла забрати через родичів, банк повідомив, що потрібна довіреність...чи можу я через вас зробити ці документи.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Через сайт зробити довіреність неможливо.
ВАМ ТРЕБА ОФОРМИТИ ДОВІРЕНІСТЬ В КРАЇНІ ПЕРЕБУВАННЯ. ЦЕ МОЖНА ЗРОБИТИ АБО В КОНСУЛЬСКІЙ УСТАНОВІ УКРАЇНИ, АБО У МІСЦЕВОГО НОТАРІУСА.
В консульській установі України видається довіреність з повноваженнями на отримання депозиту , яку потім можна передати в Україну та доручити отримання депозитіу родичу або довіреній особі. Довіреність, посвідчена в консульській установі України, викладається українською мовою та легалізації не підлягає. Але обов’язково реєструється в електронному реєстрі (Єдиному реєстрі довіреностей) в Україні в будь-якого нотаріуса.
Також довіреність можна оформити у іноземного нотаріуса. В Україні доведеться зробити нотаріальний переклад такої довіреності. Ще можуть бути нюанси, пов’язані з легалізацією документів: апостиль або повна консульська легалізація. Однак це залежить від країни перебування. Наприклад, документи з Польщі не підлягають легалізації.
Тому українцям, які перебувають у Польщі, Чехії легалізація документів (апостиль) не потрібен, а тимчасовим резидентам Німеччини й Італії буде потрібно зробити й переклад, й апостиль.
Зразок такої довіреності бажано взяти у нотаріуса за місцем розташування банку (краще обрати нотаріуса, котрий співпрацює з банком), який внесе іноземну довіреність в український реєстр довіреностей.
Чинне законодавство України не встановлює обмежень щодо максимального строку дії Довіреності. Довіреність може бути видана як з визначеним строком дії, так і без встановлення такого строку (безстрокова довіреність зберігає чинність до її припинення).
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Анастасія!
В даному випадку у Вас є два реальних варінти оформлення бажаної довіреності:
1. Ви маєте право звернутися до дипломатичної установи України (українського консульства в країні перебування). Видана нею довіреність діятиме на території України без додаткового засвідчення.
2. Або ж звернутися до іноземного нотаріуса країни перебування.
Довіреності, видані іноземними нотаріусами, також вважаються чинними. Але вони потребують апостиля.
Під час оформлення довіреності слід врахувати такі моменти:
Для оформлення довіреності в українському консульстві потрібні такі документи:
Для оформлення довіреності у місцевого нотаріуса потрібні такі документи:
Довіреність, оформлена у нотаріуса за кордоном потребує легалізації
Способи легалізації довіреності можуть бути наступними:
ВАЖЛИВО! Слід також ще раз окремо наголосити, що як до українського консульства, так і до іноземного нотаріуса бажано приходити з власним текстом потрібної Вам довіренності. У випадку з місцевим нотаріусом такий текст бажано перекласти на мову країни перебування.
Звичайно, краще отримати зразок такої довіренності у знайомого нотаріуса, оскільки інші юристи необхідним знанням і досвідом для того не володіють. Тому не рекомендую звертатись до останніх з проханням скласти текст нотаріальної довіреності. Ще краще, якщо б Ви звернулись до менеджера банку і попросили надати зразок саме такої довіреності, яку банк вимагає в таких випадках.
Проте якщо у Вас немає такої можливості, то нижче чипляю Вам зразок довіреності на користування рахунком у банку, в тому числі, на отримання депозиту, який був у моєму розпорядженні та складений реальним нотаріусом:
ДОВІРЕНІСТЬ
Місто, країна___, ___дата складання.
Я, ПІБ___ (___року народження;паспорт ___, виданий ___; ідентифікаційний номер за ДРФО України - ___), що проживаю за адресою: м.Київ вул.___, буд.___, кв.___, попередньо ознайомлений нотаріусом з загальними вимогами Цивільного кодексу України, додержання яких є необхідним для чинності правочину, повністю усвідомлюючи значення своїх дій та згідно вільного волевиявлення, котре відповідає моїй внутрішній волі, на підставі та на виконання умов укладеного з представником договору доручення, цією довіреністю уповноважую ПІБ___ (___ року народження; паспорт ___, виданий ___ року), котра проживає у місті Києві, на вул.___, буд.___, кв.___, розпоряджатися від мого імені та у моїх інтересах РАХУНКОМ №___, відкритим на моє ім'я в Акціонерному банку «___», що в місті КИЄВІ (*). Зокрема отримати депозит на сумму___
Для цього ПІБ___, з дотриманням при цьому вимог чинного законодавства України, вправі виконувати наступні дії: мати вільний доступ до мого рахунку та інформації щодо нього; подавати від мого імені заяви та інші документи, які будуть необхідними для виконання довіреності; розписуватися за мене; одержувати довідки або інші документи про наявність грошових сум, відсотків (нарахувань) по них чи руху зазначених сум; поповнювати вказаний рахунок будь-яким із способів, передбачених законодавством, на свій розсуд; одержувати через касу Банку готівкові суми (в тому числі нараховані на суму вкладу відсотки) без обмежень їх розміру; здійснювати перерахування на мій рахунок у відомій їй банківській установі за місцем мого проживання; здійснювати періодичні (один раз в місяць) перерахування визначених нею самостійно сум на поточний рахунок № ___, відкритий у Акціонерному поштово-пенсійному банку «___» (місто Київ) на ім'я ПІБ___; перераховувати кошти за операціями з ощадними (депозитними) сертифікатами банку; перераховувати кошти для сплати мита, податків та інших обов'язкових платежів; у випадках, відомих моєму представникові - закрити рахунок.
Повноваження, надані цією довіреністю, є вичерпними, і мають виконуватися ПІБ___ особисто без права їх передоручення третім особам.
Довіреність є чинною в разі правонаступництва банку.
Зміст ст. ст. 244, 245, 247-250 Цивільного кодексу України щодо поняття довіреності, ії форми, строків, припинення представництва за довіреністю, скасування довіреності та відмови представника від вчинення дій, які були визначені довіреністю, мені нотаріусом роз'яснено.
Підпис:
Посвідчувальний напис нотаріуса
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Вам краще за всього посвідчити довіреність в консульстві України за місцем Вашого перебування.
В такому випадку у Вас не буде потреби в її легалізації в Україні.
Як правило в консульській установі є проекти таких довіреностей.
Також Ви можете звернутися до юриста щодо розроблення проекту такої довіреності.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Я можу допомогти Вам скласти тект довіреності, але Ви повинні самостійно засвідчити її в Консульстві України або у іноземного нотаріуса. Потім перешліть засвідчену довіреність своєму родичу, який звернеться спочатку до нотаріуса, а потім в банк та здійснить всі необхідні дії.
Довіреності, видані за кордоном, приймаються в банк відповідно до існуючого законодавства. Ознайомтесь нижче з відповідними вимогами до засвідчення.
Такі довіреності мають бути внесені в Єдиний реєстр (це вже робить нотаріус в Україні за заявою).
Консульство України здійснює прийом громадян для вчинення нотаріальних дій, виключно, відповідно до запису в Е-Черзі МЗС за посиланням https://go.mfa.gov.ua/.
Як створити елетронний цифрровий підпис для запису через Е-чергу МЗС? Детальна інформація за посиланням - https://mfa.gov.ua/consul/forua/e-cherga
Оберіть зі списку: - Країна: «Ваша країна перебування» - Установа «Найближче консульство» - «Нотаріальні дії» – «Посвідчення довіреності»
Для оформлення довіреності потрібно особисто прибути до консульства та надати:
Порядок вчинення нотаріальних дій визначається статтею 38 Закону про Нотаріат України, статтею 44 Консульського Статуту України, Положенням про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України та іншими актами законодавства України.
Нотаріальне діловодство в дипломатичних та консульських установах України за кордоном ведеться виключно українською мовою.
Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні консульського відділу у години прийому відвідувачів.
Вчинення нотаріальних дій може бути відкладене при необхідності витребування додаткових відомостей чи документів або направлення документів на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України. У цьому випадку необхідно повторно здійснити попередній запис на прийом і призначити нову дату вчинення нотаріальної дії.
Довіреності, заяви та інші документи підписуються заявником особисто в присутності консульської посадової особи.
Консульська посадова особа не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам чинного законодавства України, можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян.
Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, а також документи, написані олівцем або чорнилами, що зникають.
Згідно чинного законодавства України у сфері нотаріату консул може посвідчити довіреність від Вашого імені. З огляду на відсутність закордонних дипломатичних установ України доступу до Єдиного реєстру довіреностей, додатково до посвідчених довіреностей, зокрема тих, що стосуються управління нерухомим майном або коштами, консул окремо засвідчує справжність підпису довірителя на Заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей (ЄРД). Після отримання представником оригіналів довіреності та заяви про внесення цієї довіреності до ЄРД, представнику необхідно звернутися до державного або ж приватного нотаріуса в Україні з метою реєстрації довіреності у Єдиному реєстрі довіреностей.
Останнім часом почастішали випадки, коли банківські установи в Україні вимагають внесення в довіреність даних паспорта, який було зазначено у договорі між Вами та банком на відкриття рахунку/вкладу. Врахуйте це при підготовці до оформлення такої довіреності.
Приймаються без будь-якого додаткового засвідчення - якщо вони складені на території держави, з якими Україна має відповідні дво- або багатосторонні договори. Такі договори є з країнами: Болгарія, Грузія, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Узбекистан, Чехія, Сербія.
За умови засвідчення штампом апостиль — якщо вони складені на території держав-учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, 1961 р. (список країн за посиланням https://mfa.gov.ua/consul/forua/legalization/apostille).
За умови наявності консульської легалізації — якщо вони складені на території держав, з якими Україна не має вищезазначених договорів.
Довіреність, видана акредитованим перекладачем під присягою — присяжний (акредитований) переклад не потребує додаткового нотаріального засвідчення.
Перелік країн може змінюватися, тому перевіряйте чинність відповідного міжнародного договору.
Всі довіреності та офіційні документи до них, які викладені іноземною мають бути перекладені на українську мову і цей переклад має бути офіційно посвідчено в нотаріуса на території України.
В якій країні Ви перебуваєте? Якщо Вам потрібно швидко оформити довіреність - тоді Вам потрібно її оформляти в іноземного нотаріуса, якщо Ви маєте достатньо часу - тоді зверніться в консульство.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Успіхів Вам!
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
На жаль, але працівники даного сайту не мають посвідчення нотаріуса, а тому посвідчити довіреність не мають змоги. До того ж, за правилами надання нотаріальних послуг це все має відбуватися за особистої участі довірителя.
Це можливо зробити 2 способами:
1. Через консульство України в країні Вашого перебування. Але дуже часто консульства мають черги на місяці наперед та потрібно подати електронний ВОД.
2. Через місцевого нотаріуса. Але потім таку довіреність потрібно буде перекласти та в Україні та завірити переклад у нотаріуса.
!!! УВАГА!!!
Ви повинні бути уважними до тексту довіреності, адже потім банк по ній повинен видати кошти Вашому представникові. За можливості, я б порадив звернутися знову до банку, аби ті надали текст довіреності або конкретні пункти, які мають звучати в довіреності.
Після цього можна з легкістю посвідчувати довіреність в один із двох способів та направляти її до України.
З повагою!
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДОБРОГО ДНЯ, пані АНАСТАСІЯ! Юристи та адвокати не мають права посвідчувати довіреності чи інші правочини. Фахівець може лише підготувати проект Довіреності для подальшого використання та спрощення роботи нотаріусу.
ЯК давно Ви укладали договір депозиту? Чому він не відображається у Вашому банківському застосунку? Як правило зараз усі депозити онлайнові та їх можна розірвати дистанційно. Вже наче 21 століття. НЕ думав, що ще існуюють банки, які працюють в паперовому вигляді та не відображають депозити у своїх системах дистанційного доступу клієнтів до рахунків.
Якщо у Вас паперовий договір і Ви не бачите свої гроші в застосунку, залишається лише молитися, що гроші взагалі були зараховані в банк і Вам їх чи Вашому представнику віддадуть. Раніше було дуже багато випадків, в тому числі з касирами Приватбанку, коли квитанцію про зарахування коштів видавали, а насправді гроші банально крали касири. При цьому - на жаль не всім вдавалося захистити свої інтереси в суді, бо суд визнавав квитанцію неналежним документом, який підтверджує зарахування грошей. Особливо якщо суми значні.
Не хочу Вас зайвий раз лякати, але такі випадки були і непоодинокі з банківською системою України як до 2014 року, так і після.
Для посвідчення довіреності Вам потрібен не юрист, а НОТАРІУС. Звісно юрист може допомогти скласти текст довіреності та підказати, що в ньому має бути для відсутності проблем.
Ось наприклад зразок довіреності на сайті Генерального консульства України у Мюнхені (Німеччина)
https://munich.mfa.gov.ua/storage/app/sites/97/500...
Знаходячись за кордоном Ви маєте два варіанти посвідчення довіреності.
1. Через Консульство України або консульський відділ Посольства України в країні перебування. Така довіреність є діючою в Україні та не потребує додаткової легалізації. Перший варіант кращий тим, що менше клопоту з легалізацією.
2. Через іноземного нотаріуса. Тоді таку довіреність треба буде АПОСТИЛЮВАТИ (поставити штамп апостиль). В кожній країні свої правила цього. В значній частині країн ЄС нотаріус сам може зробити апостиль через відповідні електронні сервіси. Після цього - довіреність складена на іноземній мові - перекладається в Україні на українську мову. Підпис перекладача посвідчує нотаріус уже в Україні. З цими документами слід йти до банківської установи.
Ось що з Вашого питання відповідають експерти державного СЕНС-БАНКУ
Як оформити довіреність на депозит/поточний рахунок?https://help.sensebank.com.ua/hc/uk-ua/articles/36...
Умова- Оформити довіреність може тільки власник рахунку.
- Доручень і довірених осіб може бути не обмежена кількість.
- Поповнення поточних і депозитних рахунків в іноземній валюті третьою особою в касі банку можливо тільки на підставі доручення.
- Не допускається оформлення довіреності від імені малолітньої дитини чи довіреності, яка передбачає передоручення опікуном малолітньої дитини своїх повноважень.
ВідповідьОформити довіреність на депозит/поточний рахунок можна двома способами (для рахунків в будь-якій валюті):
Спосіб 1. У відділенні Sense Bank з обов'язковою присутністю третьої особи, на ім'я якої оформлюється доручення:
Спосіб 2. У нотаріуса:
Чи можна надати в банк довіреність, видану за кордоном?
https://help.sensebank.com.ua/hc/uk-ua/articles/36...
ВідповідьДовіреності, видані за кордоном, приймаються в банк відповідно до існуючого законодавства. Ознайомтесь нижче з відповідними вимогами до засвідчення.
Довіреності, посвідчені консульською установою України за кордоном.Такі довіреності мають бути внесені в Єдиний реєстр (це вже робить нотаріус в Україні за заявою).
Довіреності, видані на території іноземної держави компетентними органами цієї держави.Перелік країн може змінюватися, тому перевіряйте чинність відповідного міжнародного договору на сайті https://mfa.gov.ua/.
Всі довіреності та офіційні документи до них, які викладені іноземною, зокрема російською мовою, мають бути перекладені на українську мову і цей переклад має бути офіційно посвідчено.
Довіреність, видана на території АР Крим російським нотаріусом, в порядку не передбаченому чинному законодавству України, є недійсною та не створює правових наслідків.
Чи вилучається нотаріальна довіреність у відділенні банку?https://help.sensebank.com.ua/hc/uk-ua/articles/36...
Якщо при виконанні операцій за рахунком або карткою довіреною особою:
ЩАСТИ ВАМ!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)