Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте занимаюсь малым бизнесом в Италии, начинающий, покупаю брендовые вещи клиентам и отправляю в Украине, случилось ситуация на таможне и товар конфисковали, потому что водитель не декларировал вещи которые вёз. Сейчас проблемы с клиентами потому что они требуют вернуть деньги или товар, я не могу этого сделать так как все деньги пошли на покупку вещей и считаю что я не несу ответственность за доставку, клиент при этом грозит судом, завели дело и закрыли банковский счёт папин. Как имея только переписку возможно такое, и как мне защититься, будит ли суда? Я выполнил свою часть договора, так как товар был куплен и отправлен.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (9)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Добрый вечер, Иван.
Не совсем понятно из Вашего сообщения: как оформлен Ваш бизнес? На основании чего арестован счёт отца? При чем к Вашей деятельности Ваш отец?
Формально Вы не выполнили свою часть договора, т.к. товар не получен покупателем.
Бизнес не оформлен. Заморозили счёт причины не известно завтра едем в банк. На отца оформлен счёт в банке. По переписке всего лишь могут подать в суд за не полученный товар?
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Иван, отвечая на Ваш вопрос: да, по переписке могут подать в суд за не полученный товар.
Сложность заключается в Вашей идентификации покупателем, но она возможна.
Попытаться узнать причины ареста, можно получив ФИО и ИНН отца.
Обращайтесь, постараюсь помочь.
Юрист, г. Харьков, 32 года опыта
Добрый день. судя по вашей ситуации. у вас возникли сложности с заказчиком и с перевозчиком. заказчик требует деньги. и имеет право обратиться в суд. если он поступит таким образом. то вы можете перевозчика заявить третьим лицом в этом деле. Опять же. надо знать, как вами оформлены отношения с перевозчиком. Если вы просто передали посылку, то он может отказаться от всего. нужно больше информации. чтобы сделать соответствующий вывод. А карта отца к Вам не имеет никакого отношения. ее могли заблокировать по другим основаниям. если только на нее не отправлялись деньги заказчиком.
Юрист, г. Харьков
Добрый день! Переписка может быть как ключевым фактором, так и нет при оценке судом был ли заключен между вами договор. Вполне может быть, что по фактическим обстоятельствам судья прийдет к выводу о том, что договор заключен, даже если он и не оформлен в привычном всем визуальном письменном виде - на бумаге. Т.е. это оценочный фактор.
Что касается банка, то выясняйте основания блокировки, т.к.из обстоятельств описанных вами не понятна роль отца и его счета.
Юрист, г. Харьков, 25 лет опыта
Здравствуйте. О каком деле идет речь, кто завел?
Обратиться в суд могут в любом случае,
это право любого.
Для определения судебной перспективы нужно знать содержание переписки.
Мошенничество Вам не вменяют?
Адвокат, г. Харьков, 7 лет опыта
Добрий день.
По-перше, Відповідно до ст. 526 ЦКУ - Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Тобто, якщо у Вас є підписані договори з клієнтами, то потрібно дивитися у Предметі договору, які послуги Ви їм зобов'язувалися надати. Якщо безпосередньо замовлення товару - то до Вас претензій немає. Якщо Ви брали на себе зобов'язання саме замовлення та надання клієнту товар, то у Клієнтів будуть підстави звернення до суду.
Тобто, все залежить від умов договору та чи взагалі був він.
В суд особи можуть звернутися у будь-якому випадку, але чи будуть докази того, що Ви щось повинні були зробити, а клієнти Вам щось сплачули? тут вже питання.
По-друге, ухвалу про накладення арешту на банківські рахунки потрібно оскаржувати Вам в судовому порядку! Якщо рахунок був заблокованний судом.
Але, спочатку - зверніться в банк та дізнайтеся причини. Просто так, без кримінальної справи, виконавчого провадження - заблокувати Вам рахунки не можуть.
Якщо надана консультація Вам допомогла, прошу обрати її як найкраща відповідь. Дякую.
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
Повідомляю наступне:
За доставку товару після передачі транспортній компанії, продавець не несе відповідальності і позов потрібно подавати до транспортної компанії , яка доставляє товар.
Якщо бізнес не оформлено , договорів жодних не має , то максимум, що Вам загрожує це заява до поліції про вчинене шахрайство, для суду відносно Вас у клієнта замало доказів документальних( договори, чеки , ттн( ТРАНСПОРТНА НАКЛАДНА), інформація про продавця має бути зареєстрована у ЕДР - інакше , які докази для суду клієнт має фактично! Ви можете не визнати , що між Вами були торгові відносини взагалі.
Щодо рахунку батька , то Ви не маєте відношення до нього , а якщо на нього перераховувались , якісь кошти клієнтом, то потрібно довести, що призначення платежу було саме за покупку , а не простий благодійний переказ чи будь-який інший переказ фізичній особі( зарплата чи допомога соціальна). Вашому батьку необхідно з ясувати причини у банку.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Добрий вечір.
Стаття 4. Право на звернення до суду за захистом (Цивільний процесуальний кодекс України)
1. Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
2. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.
3. Відмова від права на звернення до суду за захистом є недійсною.
4. Угода сторін про передачу спору на розгляд третейського суду допускається. До третейського суду за угодою сторін може бути переданий будь-який спір, який виникає з цивільних правовідносин, крім випадків, передбачених законом.
5. Жодна особа не може бути позбавлена права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
Стаття 12. Змагальність сторін (Цивільний процесуальний кодекс України)
1. Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
2. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов’язків, передбачених законом.
3. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
4. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов’язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
5. Суд, зберігаючи об’єктивність і неупередженість:
1) керує ходом судового процесу;
2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами;
3) роз’яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов’язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій;
4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом;
5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов’язків.
Висновок: ваш клієнт має право звернутися до суду з позовом та просити стягнути з Вас завдану йому матеріальну шкоду.
Однак, при цьому клієнт повинен буде довести в суді, що між вами були договірні відносини, що він передав Вам кошти за товар, а Ви повинні були придбати його та передати йому. Чи зможе він довести це лише самою перепискою - малоймовірно, однак треба її бачити.
Тобто, Ви розумієте, якщо клієнт не зможе довести, що Ви щось порушили, то і стягнути нічого не зможе.
Я так розумію, що крім переписки, у клієнта бідьше нічого нема. Скиньте її мені, щоб оцінити всі ризики.
Яким чином Вам були передані гроші на придбання товару, на картковий рахунок вашого батька?
2) Я так розумію, що Ви придбали товар, передали його перевізнику (відповідній компанії в Італії) та оплатили саму доставку в Україну (включаючи митні платежі).
Якщо так, то перевізник повинен був задекларувати речі і саме він зобов'язаний забезпечити доставку та видачу товару вашому клієнту (одержувачу). Однак таке зобов'язання у перевізника виникло саме перед Вами, а не вашим клієнтом.
Враховуючи, що клієнт замовляв товар саме у Вас, а щодо перевезення домовлялися саме Ви, то клієнт має право заявляти свої вимоги саме Вам, а Ви в свою чергу - перевізнику.
Всього доброго. Пишіть, якщо буде потрібна моя допомога.