Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

ДТП, транспортное право, 26 октября 2024, вопрос №121785

Після закриття справи апеляційним судом, поліція виписала новий протокол

09.06.2024 було ДТП , потім два засідання в районному суді перша інстанція, після подали до апеляційного суду, апеляційний суд встановив ,що вирок першої інстанції вірний ,тому апеляційний суд від 22.03.2024 вказує «Постанова набирає законної сили негайно, є остаточною і оскарженню не підлягає»
Але 26.10.2024 поліція виписує новий протокол на потерпілого в ДТП від 09.06.2024
Чи є цей протокол дійсним ? Як його буде розглядати суд ? Чи можливо що новий протокол буде вважатися як нові матеріали справи та потягне за собою відкриття справи повторно для вияснення та встановлення обставин ДТП ? Справа 206/3309/23 протокол від 26.10.24 ЕПР1 №159151

Ответы юристов (1)

    Турчин Ярослав Олексійович

    Доброго вечора, ОЛЬГА!

    Не дуже зрозуміла ситуація.

    перший раз справа розглядалася як кримінальна чи адміністративне правопорушення?

    Відповідно до статті 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

    Якщо закрито кримінальну справу було за відсутністю кваліфікуючих ознак правопорушення, то поліція має право передавати справу в рамках Кодексу України про адміністративне правопорушення.

    Вдруге ж складати протокол про одне й те саме адміністративне правопорушення - однозначно ні.

    Треба подавати до суду заяву про закриття провадження, оскільки подія вже була предметом розгляду суду (прикласти копії рішень) і особа не може двічи притягатися до відповідальності за одне й те саме правопорушення в силу ст. 61 Конституції України.

    Ось подібна ситуація в судовій практиці.

    https://youcontrol.com.ua/ru/catalog/court-documen...


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA