Задайте вопрос юристу

871 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 29 октября 2024, вопрос №121913 340₴

Чи є у договорі недоречності?

Планується покупка автомобіля для однієї з бригад, але треба порада чи існують ризики обману з вказаним договором? Можливо якісь пункти зайві або щось що треба додатково уточнювати? Підкажіть будь ласка чи цей договір можна підписувати?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    82.4%
    Айвазян Юрий Климентьевич 2 дня назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Олексію!

    Спочатку трохи теорії, яка підтвердить все те, що я нижче буду писати про наданий Вами для аналізу Договір.

    По-перше, договір про надання послуг укладається у письмовій формі. У спеціальних нормативних актах, що регламентують порядок надання тієї чи іншої послуги, можуть бути встановлені вимоги до форми договору. Крім того, виконавець зобов'язаний видати замовнику документ, що підтверджує підставу сплати та суму отриманих коштів (для юридичної особи) або розрахунковий документ, який свідчить про факт надання послуги (для споживача).

    По-друге, сторонами договору про надання послуг є Замовник і Виконавець. За загальним правилом, не існує обмежень за суб'єктним складом, якщо інше не передбачено законом договором, або не випливає з характеру послуг. Наприклад, деякі види послуг можуть бути надані лише суб'єктами підприємницької діяльності (житлово-комунальні послуги), для надання інших необхідна ще й наявність ліцензії (медичні, туристичні послуги тощо). Якщо Замовником є фізична особа, яка замовляє послугу для особистих потреб, не пов'язаних з підприємницькою діяльністю, він є споживачем і на нього відповідно поширюється законодавство про захист прав споживачів.

    По-третє, виконавець зобов'язаний надати послугу особисто, тобто без залучення посередників. У той же час, у випадках прямо передбачених договором, Виконавець має право покласти обов'язок виконання договору про надання послуг на третю особу. При цьому, покладаючи свій обов'язок з виконання договору на третю особу, первинний Виконавець не вибуває з правовідносин і залишається відповідальним перед Замовником за порушення договору в повному обсязі. Третє ж особа не несе ніяких зобов'язань безпосередньо перед Замовником, а тільки перед первинним Виконавцем.

    По-четверте, якщо в договорі про надання послуг передбачена оплата, вона повинна бути здійснена в розмірі, строки та в порядку, встановленому договором.

    Ціна в договорі має бути вказана в національній валюті – гривні.

    Якщо в договорі відсутні умови про розмір винагороди, термін і порядок його виплати, винагорода виплачується після надання послуги в розмірі, в якому при подібних обставинах звичайно оплачуються такі послуги.

    Якщо в договорі не зазначено термін оплати наданих послуг, кредитор (Виконавець) має право вимагати оплати в будь-який час, а боржник (Замовник) зобов'язаний її здійснити протягом 7 днів з дня пред'явлення вимоги.

    У разі неможливості виконати договір про надання послуг не з вини Виконавця, Замовник зобов'язаний виплатити йому розумну плату (плату, визначену виходячи зі звичайної ціни на аналогічні послуги на момент укладення договору). Якщо неможливість виконання договору виникла з вини Замовника, він зобов'язаний виплатити Виконавцю всю суму в повному обсязі, якщо інше не встановлено договором або законом.

    По-п'яте, збитки (як прямі, так і упущена вигода), завдані Замовнику невиконанням або неналежним виконанням договору про надання послуг за плату, підлягають відшкодуванню Виконавцем, за наявності його вини, у повному обсязі, якщо інше не передбачено договором. Для Виконавців, які порушили договір про надання послуг за плату при здійсненні підприємницької діяльності, законодавством передбачена підвищена відповідальність: вони відповідають за це порушення і без вини, крім випадків, коли невиконання договору стало наслідком дії непереборної сили, якщо інше не передбачено договором. Ось чому в договорах про надання послуг за плату так важливо передбачити межі відповідальності Виконавця. У той же час, збитки завдані невиконанням або неналежним виконанням договору про безоплатне надання послуг підлягають відшкодуванню Виконавцем у розмірі, що не перевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо інший розмір не встановлено в договорі.

    Тепер конкретно про недоліки наданого Вами договору:

    1. Перш за все бентежить сама процедура підписання договору. Чи не буде він підписаний дистанційно. Якщо це так (а так часто відбувається при укладанні подібних договорів),то цей договір нічого не вартий, й порушення його умов зі сторони виконавця не призведе до жодної відповідальності.

    Ба, більше того, у пункті 2.3. чомусь раптом зазначено:

    «Якщо Замовник після отримання від Виконавця тексту даного Договору для його укладання здійснив оплату, зазначену в п. 2.2 Договору, вважається, вважається, що здійснення такої оплати є прийняттям Замовником пропозиції укласти Договір та Замовник вступив у договірні відносини з Виконавцем»

    По великому рахунку зміст цієї умови Договору у розділі «Порядок розрахунків» означає, що в цього договору є ознаки договору оферти, а це такий тип договору, який підписання не потребує взагалі.

    Цей пункт тут недоречний, оскільки по суті своїй це не є договір оферти, або ж його треба прописати інакше, а заодно й конкретизувати.

    2. Непокоїть і пункт 2.5., в якому записано, що:

    «Оплата інших послуг (не передбачених в п.2.2.) здійснюється Замовником протягом трьох робочих днів від дати отримання рахунків».

    Одразу виникають питання:

    Яких інших послуг? Чому вони не конкретизовані в договорі?

    Пункт також потребує конкретизації, або його треба взагалі прибрати з Договору.

    3. Пункт 3.2. Договору я би виклав в такій редакції:

    «Виконавець, після попереднього погодження із замовником, організовує укладення зовнішньоекономічного договору в інтересах Замовника, необхідного для доставки Товару».

    4. До розділу Договору «ОБОВ’ЯЗКИ ВИКОНАВЦЯ» я би додав ще такий пункт:

    «Виконавець доставляє замовнику транспортний засіб саме тоого бренду, якості та зовнішньоговигляду, які попередньо були узгоджені між ними у письмовому вигляді».

    5. Абсолютно неприйнятним вважаю пункт Договору 5.2.!!!

    «Виконавець не несе відповідальності за невідповідність Товару заявленим продавцем (власником)характеристикам та стану».

    Він повністю суперечить тому пункту, який як раз перед цим я і пропонував додати! Звичайно виконавець повинен нести відповідальність за відповідність заявлених характеристик авто. Інакше в чому полягають його функції посередника?!

    6. Взагалі хочу звернути Вашу увагу про повну попередню оплату послуг виконавця. Якщо з цим погоджуватись, то Ви не матимете жодного контролю над виконанням послуг виконавця. В той самий час зобов’язані їх оплатити до того часу, коли така нагода у Вас з’явиться, тобто Ви отримаєте авто в натурі!

    В Договорі, доречи навіть не згадується про можливість виплати авансу та повної оплати послуг лише після огляду Вами авто. Чи це не завелика фора виконавцю?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович
    17.6%

    Вітаю Вас!

    Планується покупка автомобіля для однієї з бригад, але треба порада чи існують ризики обману з вказаним договором?

    Ризики обману існують завжди. При цьому все в першу чергу залежить від добросовісності ФОП.

    Можливо якісь пункти зайві або щось що треба додатково уточнювати?

    1) Перше, що кинолось в очі, так це те, що ФОП діє на підставі статуту, але це законодавчо не можливо.

    2) Згідно договору не буде гарантій того, що Вам прийде робоче авто і це прямо передбачено пунктом 5.2., згідно якого Виконавець не несе відповідальності за невідповідність Товару заявленим продавцем (власником) характеристикам та стану.

    Тому, якщо Вам прийде неробоче авто, ФОП не буде нести відповідальності.

    3) Згідно пункту 1.7.Виконавець вправі пропонувати Замовнику інші транспортні засоби (які не відповідають параметрам), і в разі отримання згоди (в усній або письмовій формі, в тому числі через смс, Viber, Telegram, Whatsap та інші засоби зв’язку) від Замовника надати йому відносно такого транспортного засобу послуги передбачені цим Договором, а Замовник зобов’язується їх оплатити.

    Тобто, Вам можуть пригнати інше авто та сказати, що Ви узгодили його в усній формі. Тому змініть даний пункт, щоб "в усній" виключили.

    4) 2.3.Якщо Замовник після отримання від Виконавця тексту даного Договору для його укладання здійснив оплату, зазначену в п. 2.2 Договору, вважається, що здійснення такої оплати є прийняттям Замовником пропозиції укласти Договір та Замовник вступив у договірні відносини з Виконавцем.

    Це не договір оферта, тому без підпису договору не оплачуйте послуги виконавця.

    Підкажіть будь ласка чи цей договір можна підписувати?

    Це стандартні договори надання послуг з придбання закордонного авто.

    На жаль, як з цим договором так і з іншими існує багато нюансів.

    В першу чергу все залежить від закордонного продавця, адже якщо він вводить в оману щодо технічного стану авто, то фізично перевірити це не можливо. А пригнавши авто до України, можливо доведеться на ремонт вкласти стільки ж коштів, скільки авто коштувало за кордоном.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Судебные решения 68 1 23 окт. 2024
Официальный блог Юристы.UA 35 0 22 окт. 2024
Событие 55 0 22 окт. 2024
Законы 1924 3 2 окт. 2024