Задайте вопрос юристу

884 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Уголовное право, 01 ноября 2024, вопрос №122111

Конфіскація майна яке було на момент арешту,чи на момент вироку?

На момент взяття мене під варту в мене не було майна, але може так статися що в мене зараз з'явиться майно(успадкую квартиру), а стаття передбачає конфіскацією (307ч.3 ) чи можуть конфіскувати цю квартиру?

Ответы юристов (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Сергію!

    Якщо Ви успадкуєте майно під час арешту, тобто в слідчому ізоляторі, і про це дізнається слідчий, то його можуть конфіскувати.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    В місцях позбавлення волі заяву про прийняття спадщини спадкоємець може надіслати поштою на адресу нотаріуса, але справжність підпису на такій заяві має бути нотаріально засвідченою.

    Згідно ст. 40-1 ЗУ “Про нотаріат”, начальник установи виконання покарань засвідчує справжність підпису особи, яка перебуває в такій установі.

    Засвідчення начальником установи виконання покарань справжності підпису на документах прирівнюється до нотаріального засвідчення справжності підпису.

    Ви можете подати заяву про прийняття спадщини протягом 6 місяців з дня відкриття спадщини, але оформити право власності нерухомість можете після звільнення. Для цього потрібно буде подати заяву про видачу свідоцтва про спадщину.

    Поки Ви не отримаєте свідоцтва про спадщину та не перереєструєте майно на себе, його не повинні конфіскувати.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Сергій Клиент месяц назад
      Дякую ,допомогли
    Айвазян Юрій Климентійович

    На доповнення...

    Якщо Ви звернитесь до нотаріуса із заявою на отримання спадщини, слідчий обов'язково отримає цю інформацію від начальника СІЗО і зможе в судовому порядку накласти арешт на таке майно. Далі діятиме частина 1 ст. 1297 ЦКУ:

    "Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є майно та/або майнові права, які обтяжені, та/або нерухоме майно та інше майно, щодо якого здійснюється державна реєстрація, зобов’язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на таке майно.".

    Після отримання свідоцтва про спадщину уникнути конфіскації буде наззвичайно складно - майже неможливо.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович месяц назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго Вам вечора. Видача свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які її прийняли спадщину, ніяким строком не обмежена. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

    Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини (в основному, був прописаним за однією адресою з померлим), вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу (шість місяців), він не заявив про відмову від неї. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

    Якщо Ви прийняли спадщину шляхом подання заяви нотаріусу та заведення ним у зв'язку з цим спадкової справи або через проживання разом зі спадкодавцем, то Ви можете отримати свідоцтво про право на спадщину після спливу шести місяців з дня смерті спадкодавця на протязі тривалого терміну, який є необмеженим. Вам вигідніше подати заяву нотаріусу та не отримувати поки-що свідоцтва про право на спадщину. В такому випадку у Вас буде більше шансів уникнути конфіскації квартири.

    Стаття 307. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів

    1. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів -

    караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

    2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчинила одне із кримінальних правопорушень, передбачених статтями 308-310, 312, 314, 315, 317 цього Кодексу, або із залученням неповнолітнього, а також збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів у місцях, що призначені для проведення навчальних, спортивних і культурних заходів, та в інших місцях масового перебування громадян, або збут чи передача цих речовин у місця позбавлення волі, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах чи особливо небезпечні наркотичні засоби або психотропні речовини, -

    караються позбавленням волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.

    3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, а також якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги в особливо великих розмірах, або вчинені із залученням малолітнього або щодо малолітнього, -

    караються позбавленням волі на строк від дев'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України