Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 06 ноября 2024, вопрос №122398

Переслати документи для відстрочки (пошта)

Доброго дня! Чи володіють юридичною силою завірені особою фізичною ксерокопії документів при наданні поштою? "Згідно з оригіналом, прізвище ініціали дата підпис"?

На кожній сторінці копії (на сторінці кілька знімків сторінок оригіналу, один запис на сторінці) або на кожному знімку оригінального документа, 1 - 4 записи на сторінці копії? Як написати? Дякую

Ответы юристов (3)

    Сироватська Власта Назимівна
    Сироватська Власта Назимівна месяц назад

    Юрист, г. Киев, 2 года опыта

    Добрий день! У загальному випадку, ксерокопії документів, завірені фізичною особою, можуть не мати юридичної сили в офіційних установах, оскільки українське законодавство зазвичай вимагає засвідчення копій нотаріусом або уповноваженим працівником організації, де ці документи надаються.

    Проте завірені фізичною особою копії можуть прийматися в деяких випадках, якщо це чітко передбачено внутрішніми правилами установи або коли документи надсилаються в організацію для попереднього розгляду або уточнення інформації. У цьому разі необхідно зазначати, що копія завірена “згідно з оригіналом”, вказати ваше прізвище, ініціали, дату, підпис і проставити запис на кожній сторінці копії.

    Як оформити засвідчення ксерокопій:

    1. На кожній сторінці копії (якщо на одній сторінці кілька знімків сторінок оригіналу): На кожній сторінці потрібно вказати напис “Згідно з оригіналом”, а також ваші прізвище, ініціали, дату й підпис. Це підтверджує, що вся сторінка відповідає оригіналу, незалежно від кількості зображень.

    2. На кожному знімку оригінального документа (якщо на сторінці копії розміщено кілька сторінок оригіналу): У цьому випадку ви можете підписувати кожний знімок (частину) окремо, особливо якщо кожен знімок є окремим документом, який вимагає засвідчення. На кожному знімку потрібно також вказати “Згідно з оригіналом”, ваше прізвище, ініціали, дату і підпис.

    Формулювання для напису:

    На кожній сторінці копії:

    “Згідно з оригіналом

    ПІБ (прізвище, ініціали)

    Дата

    Підпис”

    На кожному знімку оригінального документа:

    “Згідно з оригіналом

    ПІБ (прізвище, ініціали)

    Дата

    Підпис”

    Важливі нюанси:

    Вимоги установи: Перед відправкою копій поштою уточніть вимоги організації, куди надсилаються документи. Вони можуть надати вказівки, чи потрібні саме нотаріально засвідчені копії або чи приймаються копії, завірені фізичною особою.

    Юридична сила: Якщо вам потрібне офіційне підтвердження юридичної сили копій, краще звернутися до нотаріуса. Нотаріальне засвідчення гарантує прийняття документів у більшості установ.

    Таким чином, завірені фізичною особою копії можуть бути прийнятні в деяких випадках, але це залежить від вимог конкретної установи.

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Все залежить від установ до яких подаються такі копії.

    Якщо, наприклад, до ТЦКСП - законодавство не забороняє засвідчувати копії документів власноруч фізичною особою.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Доброго дня! Чи володіють юридичною силою завірені особою фізичною ксерокопії документів при наданні поштою? "Згідно з оригіналом, прізвище ініціали дата підпис"?

    Ви можете пред'явити при тому оригінали документів?

    Ось Ви приходите до банку, пред'являєте свій паспорт. У банку роблять його копію і на тій копії Ви пишите "згідно з оригіналом".

    На кожній сторінці копії (на сторінці кілька знімків сторінок оригіналу, один запис на сторінці) або на кожному знімку оригінального документа, 1 - 4 записи на сторінці копії? Як написати? Дякую.

    На кожній сторінці, де присутній запис.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA