Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 09 ноября 2024, вопрос №122546

Військовий облік питання

Доброго дня,якщо отримав відсрочку в резерв+ по навчанню до 7.02.2024року,але недавно в резерві з'явилася позначка Порушення війського обліку,але на обліку стою і дані уточнено вчасно.Чи можливо мати проблеми на блокпостах?І як діяти в такій ситуації?Буду вдячний за відповідь

Ответы юристов (8)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Вирішіть питання. Можливі проблеми.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Михайло!

    Так, можуть виникнути проблеми. Потрібно вирішити питання, звернувшись до ТЦК.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Михайло Клиент 3 дня назад

      Скажіть будьласка,а які можуть бути проблеми?І чи можуть мобілізувати за наявної відсрочки?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Ні, мобілізувати при вже наданій відстрочці не можуть, не хвилюйтесь з цього приводу. Мова буде йти, скорше за все, про адмінистративний штраф за порушення правил військового обліку.

        • Михайло Клиент 3 дня назад

          Дуже дякую,і чи можливе затримання на блокпості?Чи просто випишуть штраф?

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Взагалі повинні видату повістку. Можуть затримати тільки за умови відмови від повістки або ж, якщо Ви перебуваєте у розшуку ТЦК. Затримувати має право тільки поліція.

            У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.

            У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.

            Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

            У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

            • Михайло Клиент 3 дня назад

              Дуже Вам вдячний

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Прошу, Михайло! Вдачі Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України