Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, строительство, 05 декабря 2024, вопрос №123691

Чи можу я зруйнувати ремонт який зробила за свої кошти але не в своєму будинку

Ми з чоловіком прожили 4 роки у будинку тітки яка з нами не жила і не допомагала. Увесь цей час ми робили ремонт своїми коштами і силами, зараз вона нас виганяє з будинку і не хоче повертати кошти які ми вклали у нього. Тому питання наступне чи можу я зруйнувати ремонт який ми зробили без наслідків і судів?

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Наталія!

    Навряд чи в Вас вийде зруйнувати ремонт без наслідків, оскільки нерухомість не є Вашою власністю.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Десятник  Володимир  Олексійович
    Десятник Володимир Олексійович 24 дня назад

    Адвокат, г. Киев, 51 год опыта

    Спробуйте вирішити спір на підставі ст. 776 Цивільного кодексу України.

    Втім, спочатку необхідно самостійно дослідити сучасну практику застосування цієї норми Касаційним цивільним судом Верховного Суду в подібних спорах. ЄДРСР - https://reyestr.court.gov.ua/

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 23 дня назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. В Цивільному кодексі України є стаття 778, в якій мовиться про покращення громадянином об'єкта права власності інших осіб, які (поліпшення) є невіддільними від майна, наприклад його ремонт.

    Стаття 778. Поліпшення наймачем речі, переданої у найм

    1. Наймач може поліпшити річ, яка є предметом договору найму, лише за згодою наймодавця.

    2. Якщо поліпшення можуть бути відокремлені від речі без її пошкодження, наймач має право на їх вилучення.

    3. Якщо поліпшення речі зроблено за згодою наймодавця, наймач має право на відшкодування вартості необхідних витрат або на зарахування їх вартості в рахунок плати за найм речі.

    {Частина третя статті 778 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1201-IX від 04.02.2021}

    4. Якщо в результаті поліпшення, зробленого за згодою наймодавця, створена нова річ, наймач стає її співвласником. Частка наймача у праві власності відповідає вартості його витрат на поліпшення речі, якщо інше не встановлено договором або законом.

    5. Якщо наймач без згоди наймодавця зробив поліпшення, які не можна відокремити без шкоди для речі, він не має права на відшкодування їх вартості.

    Щодо відносин невіддільного покращення чужого майна можна застосовувати аналогію закону. При ній законодавчі норми про невіддільні поліпшення можуть застосовуватись до всіх відносин невіддільних покращень чужого майна. Тому Ви з чоловіком маєте право подати позов до суду та спробувати відсудити відшкодування вартості ремонту.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA