Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Судебная практика, 06 декабря 2024, вопрос №123706

Хто повинен сплачувати комунальні послуги і на підставі яких нормативно-правових актів

багатоквартивний Будинок не належить до ОСББ, підвал належить державі і був проданий як окреме нерухоме майно (шляхом приватизації), проте за підвалом борг за комунальні послуги та теплопостачання (договори як і попередні-відсутні), хто повинен сплачувати комуналку і чи повинен взагалі щось платити (бо в підвалі проходить теплова мережа, батареї відсутні)

дякую всім хто відгукнеться

Ответы юристов (1)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    За загальним правилом підвал є допоміжним приміщенням та належить до спільного майна співвласників будинку.

    Проте, після приватизації підвал став окремим об’єктом нерухомості і має власника. Відповідно до законодавства, власник зобов’язаний сплачувати комунальні послуги, якщо:

    • є договір із постачальниками послуг;
    • він фактично користується послугами, навіть за відсутності договору.

    Однак, якщо підвал не опалюється (немає батарей) і використовується лише як технічне приміщення, тоді виникає питання на якій підставі відбулося нарахування за теплопостачання?

    Якщо в підвалі проходить теплова мережа, але підвал не опалюється (відсутні батареї чи споживання тепла), власник підвалу не повинен сплачувати за теплопостачання, оскільки тепло на нього не подається. В цьому випадку потрібно офіційно уточнити у постачальника тепла, на якій підставі нараховано плату.

    Якщо власник підвалу не укладав договори на комунальні послуги й не отримує відповідні послуги, то оплата за тепло не повинна здійснюватися, якщо підвал не опалюється, а якщо інші послуги (електроенергія, вода, утримання спільного майна) фактично не надаються, оплата також не потрібна. Але варто звернути увагу на спільне майно будинку, до якого належить технічне обслуговування мереж.

    Що робити власнику підвалу?

    1. Звернутися до постачальників послуг та витребувати інформацію про підстави нарахувань. Перевірити, чи є технічні умови підключення підвалу до теплопостачання.

    2. Скласти акт за участі ЖЕКу або інших служб, підтвердити факт відсутності теплопостачання.

    3. Якщо постачальники послуг наполягають на оплаті, звернутися до суду.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA