Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте. Вопрос такой: мы с женой граждане Молдовы, имеем постоянные виды на жительство в Украине. У жены была квартира в Киеве. Жена недавно умерла, она была единственным собственником. В этой квартире были постоянно зарегистрированы только я и моя жена. В данный момент вернуться в Украину чтобы заявить права на наследство я не могу. Я правильно понимаю, что согласно Украинского законодательства, через 6 месяцев после смерти жены я автоматически вступаю в право наследства, так как был зарегистрирован в этой квартире вместе с женой? А другие родственники автоматически потеряют право на наследство, так как в течении шести месяцев не заявили о своих правах? И куда мне обращаться по вступлению в наследство, когда я всё-таки вернусь в Украину?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Відповідно до статті 1270 Цивільного кодексу України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.12 лют. 2024 р.
Протягом цього строку спадкоємець має звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Якщо цього не зроблено, спадкоємець вважається таким, що не прийняв спадщину.
Джерело: https://7eminar.ua/news/2344-propushheni-stroki-dlya-priinyattya-spadshhini-poryadok-dii?page=82
Згідно з ч. 3 ст. 1268 Цивільного кодексу України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Отже, щодо спадкоємців, які на час відкриття спадщини постійно проживали спільно із спадкодавцем, встановлюється презумпція прийняття спадщини, яка може бути спростована лише шляхом подання ними заяви про відмову від спадщини до нотаріальної контори.
У разі відсутності у паспорті такого спадкоємця відмітки про реєстрацію його місця проживання доказом постійного проживання із спадкодавцем може бути: довідка органу реєстрації місця проживання про те, що місце проживання спадкоємця на день смерті спадкодавця було зареєстровано за однією адресою зі спадкодавцем.
Для підтвердження факту, що спадкоємець, постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, нотаріус звертається з запитом щодо надання довідки/інформації про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб до відповідних органів з питань реєстрації.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Здравствуйте. Вопрос такой: мы с женой граждане Молдовы, имеем постоянные виды на жительство в Украине. У жены была квартира в Киеве. Жена недавно умерла, она была единственным собственником. В этой квартире были постоянно зарегистрированы только я и моя жена. В данный момент вернуться в Украину чтобы заявить права на наследство я не могу. Я правильно понимаю, что согласно Украинского законодательства, через 6 месяцев после смерти жены я автоматически вступаю в право наследства, так как был зарегистрирован в этой квартире вместе с женой? А другие родственники автоматически потеряют право на наследство, так как в течении шести месяцев не заявили о своих правах? И куда мне обращаться по вступлению в наследство, когда я всё-таки вернусь в Украину?
Загалом - так, Ви все вірно розумієте.
ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, №№ 40-44, ст.356)
Стаття 1268. Прийняття спадщини
1. Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
2. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням.
3. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
4. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу.
5. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
АЛЕ Я Б НЕ РЕКОМЕНДУВАВ ВАМ ОБРАТИ ПАСИВНИЙ ВАРІАНТ ПОВЕДІНКИ. РЕКОМЕНДУЮ ВСЕ ТАКИ НАПРАВИТИ ЗАЯВУ ПРО ВСТУП ДО СПАДЩИНИ ДО НОТАРІУСА.
Ви можете вступити в спадщину, взагалі не приїздивши до України.
Заява про прийняття спадщини як за законом, так і за заповітом може бути подана двома способами:
* особисто спадкоємцем до нотаріуса;
* надіслана поштовим відправленням на адресу нотаріуса. У такому випадку справжність підпису спадкоємця на такій заяві має бути нотаріально засвідченою.
Подання заяви про прийняття спадщини представником за довіреністю не допускається.
Якщо ж спадкоємець знаходиться за кордоном і не має можливості приїхати в Україну для подання заяви для прийняття спадщини у відведений для цього законодавством строк, але бажає прийняти спадщину, то йому потрібно виконати наступні дії:
- звернутися до будь-якого нотаріуса тієї країни, де він знаходиться, або звернутися до консульської установи України для оформлення заяви про прийняття спадщини;
- знайти нотаріуса в Україні, якому надіслати належним чином оформлену заяву про прийняття спадщини, на підставі якої буде заведено спадкову справу.
Ці дії потрібно виконати спадкоємцю до закінчення 6-ти місяців з дня смерті особи. При цьому, днем подання такої заяви буде день відправлення поштового листа, незалежно від того, коли він був доставлений та вручений нотаріусу.
Важливо знати, що на заявах про прийняття спадщини, справжність підпису спадкоємців на яких засвідчено іноземними нотаріусами деяких країн, необхідне проставлення апостилю або проходження процедури консульської легалізації. Також необхідно буде засвідчити вірність перекладу з іноземної мови на українську мову, зробленого перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус, або зробленого нотаріусом, якщо він знає відповідні мови.
Найоптимальніший вихід звертатися до консульської установи України для оформлення заяви про прийняття спадщини, адже в такому випадку відповідна заява відразу буде складена на українській мові, її не потрібно буде апостилювати (легалізувати), перекладати та засвідчувати вірність перекладу.
Можуть не звертатись до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини у відведений для цього законодавством строк спадкоємці, що перебувають за кордоном та є малолітніми, неповнолітніми, недієздатними особами, а також особами, дієздатність яких обмежено.
Також спадкоємці, які постійно проживали разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Вищезгадані особи вважаються такими, що прийняли спадщину, якщо протягом 6-ти місячного строку, вони не заявили про відмову від неї.
Після закінчення строку для прийняття спадщини, незалежно від того спадкування здійснюється за законом чи за заповітом, спадкоємець, який прийняв спадщину, має право отримати свідоцтво про право на спадщину.
Для отримання свідоцтва про право на спадщину спадкоємець має подати нотаріусу заяву про видачу свідоцтва про право на спадщину.
При видачі свідоцтва про право на спадщину нотаріус обов’язково перевіряє: факт смерті спадкодавця, час і місце відкриття спадщини, наявність підстав для закликання до спадкоємства, якщо має місце спадкування за законом, прийняття спадкоємцем спадщини у встановлений законом спосіб, склад спадкового майна, на яке видається свідоцтво про право на спадщину. На підтвердження цих обставин від спадкоємців витребовуються документи, які підтверджують вказані факти.
Варто зауважити, що видача свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які прийняли спадщину, ніяким строком не обмежена.
На відміну від етапу прийняття спадщини, у якій обов’язкова особиста участь спадкоємця, під час оформлення спадщини інтереси спадкоємця може представляти його представник за довіреністю.
Так, заява має бути нотаріально посвідчена, аби мала законну силу. Роль нотаріуса у цій справі полягає в тому, аби ідентифікувати особу та завірити, що саме конкретна особа підписує відповідний документ.
У відповідності до п.п. 3.21, 3.22. глави 10 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 Цивільного кодексу, він не заявив про відмову від неї. У разі відсутності у паспорті такого спадкоємця відмітки про реєстрацію його місця проживання доказом постійного проживання із спадкодавцем може бути: довідка органу реєстрації місця проживання про те, що місце проживання спадкоємця на день смерті спадкодавця було зареєстровано за однією адресою зі спадкодавцем. Тобто оскільки вона мала спільне місце реєстрації з померлим, вона вже може вважатись такою, що прийняла спадщину.
Всього доброго. Успіхів! З повагою!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Костянтине!
Оскільки Ви були зареєстровані з дружиною за однією адресою, то відповідно до статті 1268 Цивільного кодексу України:
1. Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
2. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням.
4. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу.
5. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини".
Спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається кожному з них із визначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є майно та/або майнові права, які обтяжені, та/або нерухоме майно та інше майно, щодо якого здійснюється державна реєстрація, зобов’язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на таке майно. Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається на ім'я кожного з них, із зазначенням імені та частки у спадщині інших спадкоємців.
Крім заяви особа повинна подати нотаріусу: документи, які підтверджують факт смерті особи після якої відкрилась спадщина, час і місце відкриття спадщини, наявність підстав для закликання до спадкоємства за законом осіб, які подали заяву про видачу свідоцтва, склад спадкового майна, на яке видається свідоцтво про право на спадщину; докази родинних та інших відносин спадкоємців зі спадкодавцем; документи, що підтверджують, що спадкове майно дійсно належало спадкодавцю.
Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» нотаріус як спеціальний суб’єкт в день видачі свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно проводить державну реєстрацію прав у Державному реєстрі речових прав та вносить відомості про перехід права власності на ім’я спадкоємця до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеЗдравствуйте, Константин!
Мои Вам соболезнования!
Да, Вы всё правильно понимаете.
Согласно ч. 3 ст. 1268 ГКУ «наследник, который постоянно проживал вместе с наследодателем на время открытия наследства, считается принявшим наследство, если в течение срока, установленного статьей 1270 настоящего Кодекса, он не заявил об отказе от него
Если другие родственники не подадут заявление о принятии наследства - будет считаться, что они не приняли наследство.
Вместе с этим, по иску наследника, который пропустил срок для принятия наследства по уважительной причине, суд может определить ему дополнительный срок для подачи им заявления о принятии наследства. То есть, другие родственники жены могут попытаться в судебном порядке восстановить сроки принятия наследства.
В то же время статьями 1261-1265 Гражданского кодекса Украины предусмотрено ПЯТЬ очередей наследования по закону, которые в определенном законодательством порядке призываются к наследованию поочередно.
Обратите внимание, в пределах одной и той же очереди наследники наследуют имущество умершего в равных долях.
При этом, право на наследование каждой следующей очередью наследников по закону наступает при отсутствии наследников предыдущей очереди или при непринятии ими наследства или отказа от его принятия, а также в случае, когда все наследники первой очереди отстранены от права на наследование.
В первую очередь право на наследование по закону имеют дети наследодателя, в том числе зачатые при жизни наследодателя и рожденные после его смерти, тот из супругов, который его пережил, и родители (ст. 1261 ГК).
Если наследники первой очереди не приняли наследство - то право на наследство переходит к наследникам второй очереди и т.д.
Но проживая вместе с женой - считается, что Вы приняли наследство автоматически.
Вам нужно обратиться к нотариусу, чтобы он завел наследственное дело.
Обратите внимание, законодательство Украины позволяет принять наследство дистанционно. Для этого Вам нужно отправить заявление о принятии наследства по почте к нотариусу по месту нахождения квартиры.
Сначала это заявление нужно написать на молдавськом языке и нотариально перевести на украинский . В этом случае Вам необходимо обратиться к нотариусу на территории Молдовы и заверить заявление о принятии наследства на 2х языках (апостиль не нужен), а затем отправить его заказным письмом нотариусу на территории Украины, который открыл наследственное дело. Желательно в телефонном режиме с ним предварительно договориться.
Приняв наследство дистанционно Вы убережете себя от неприятных ситуаций в будущем, ведь уже будет открыто наследственное дело и родственники других очередей наследования не будут иметь даже теоретических шансов на получение права собственности на недвижимость.
В соответствии с законодательством, наследник в соответствии со ст. 66 Закона Украины «О нотариате», имеет право получить свидетельство о праве на наследство. Оно выдается по истечении 6 месяцев с момента открытия наследства.
Свидетельство о праве на наследство - это процессуальный нотариальный акт, который удостоверяет переход права собственности на имущество наследодателя к наследникам. Если будете продавать, дарить или каким-то другим образом отчуждать квартиру, то Вам обязательно нужно иметь свидетельство о праве на наследство.
С уважением, Дерий В.О.!
Желаю Вам успехов!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
1.
САМЕ ГОЛОВНЕ ЩОБ У ВАС НА ЧАС ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ БУЛО ДІЄЧЕ ПРАВО НА ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ - В ІНШОМУ ВИПАДКУ (ЦЕ КРАЩЕ) ПОДАТИ ЗАЯВУ НА ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ.
ТАКОЖ НА ОБОВ'ЯЗКОВУ ЧАСТКУ В СПАДЩИНІ МАЮТЬ НЕПОВНОЛІТНІ ДІТИ, ІНВАЛІДИ ТА НЕПРАЦЕЗДАТНИХ БАТЬКИ (НЕЗВАЖАЮЧИ НА МІСЦЕ РЕЄСТРАЦІЇ ТА НА ФАКТ ПОДАННЯ ЗАЯВИ НА СПАДЩИНУ).
Спадщина може переходити за заповітом, а в разі, якщо його немає, – за законом. Право на отримання спадщини мають родичі померлого, а також особи, зазначені в заповіді (у разі його наявності). При цьому спадкоємцем може бути фізична або юридична особа, громадянин України, іноземець, особа без громадянства та навіть держава. Отже, спадкування може відбутися або за заповітом, або за законом у порядку черговості, якщо заповіту немає.
У першу чергу право на спадкування мають діти спадкодавця (зокрема, і зачаті за життя спадкодавця, але народжені після його смерті), той із подружжя, який його пережив, і батьки.
У другу чергу право на спадкування мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід (як з боку батька, так і з боку матері).
У третю чергу – рідні дядько та тітка спадкодавця.
У четверту – особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.
У п'яту чергу – інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно.
Процедура прийняття спадщини
Право на спадкування виникає в день смерті спадкодавця. Місцем відкриття спадщини є останнє відоме місце проживання спадкодавця або місцезнаходження нерухомого майна (якщо місце проживання невідоме).
Реалізувати право на спадкування можна через подання заяви до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини
Відповідно до ст. 71 Закону України "Про міжнародне приватне право" спадкування нерухомого майна, яке знаходиться в Україні, регулюється правом Україні.
Це означає, що для успадкування нерухомого майна, необхідно пройти процедуру, передбачену законодавством України, і не має значення, де складений заповіт чи де востаннє проживав та помер спадкодавець (є деякі винятки, але ми їх розглянемо в іншій статті).Загалом, згідно українського законодавства не має відмінностей у порядку спадкування громадянами України та громадянами інших держав чи нерезидентами. Відмінності є тільки у розмірі податку, який необхідно сплатити за успадковане майно.Тому, як іноземним громадянам, так і громадянам України, законодавством надано строк 6 місяців для прийняти спадщини.
Іноземець, незалежно від ступеня спорідненості, підлягає оподаткуванню під час спадкування. Виняток становлять іноземці, які постійно проживають в Україні та мають посвідку на постійне місце проживання, оскільки вони вважаються резидентами України з точки зору оподаткування.
2.
Якщо фізична особа не залишила заповіту, або заповіт виявився недійсним, або відсутні умови, які зазначені у заповіті з умовою, або спадкоємці за заповітом не прийняли спадщину, або фізична особа розпорядилася лише частиною свого майна настає спадкування за законом. Отже, спадкування за законом має місце тоді, коли і оскільки не існує заповіту.
При спадкуванні за законом майно переходить до зазначених в законі спадкоємців відповідно до встановленої черговості, тобто точно визначеного кола осіб, котрі спадкують одночасно.
Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування в разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття (ст. 1258 ЦК).
В першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК).
За життя одного з батьків, які мають право на спадщину, онуки належать до п’ятої черги спадкування, незважаючи на другий ступінь спорідненості з дідусем і бабусею та диспозитивний характер ст. 1265 ЦК України, що визначає невичерпний перелік спадкоємців п’ятої черги. Це має кілька важливих правових наслідків. Зокрема, інший спадкоємець, у тому числі його батьки, може відмовитися від спадщини. Крім того, з онуком може бути укладена угода про зміну порядку спадкування, згідно з якою така особа матиме право успадковувати разом із спадкоємцями наступної черги. Таким чином, онук спадкоємця може подати позов про зміну черговості наслідування права на спадщину за обставин, зазначених у ч. 2 ст. 1259 Цивільного Кодексу України.
Спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.
Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Заяви про прийняття спадщини або відмову від її прийняття подаються спадкоємцем особисто нотаріусу за місцем відкриття спадщини в Україні (Консульство не здійснює передачу заяв в Україну.). Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Подання заяви про прийняття спадщини представником за довіреністю не допускається.
Відмова від спадщини може бути як на користь конкретної особи спадкоємця (адресна відмова), так і без зазначення такої особи (безадресна). В залежності від виду відмови її правові наслідки є відмінними: - у разі безадресної відмови від прийняття спадщини одним із спадкоємців за законом із черги, яка закликана до спадкування, частка у спадщини, яку він мав прийняти, переходить до інших спадкоємців тієї ж черги порівну; - у випадку адресної відмови частка, від якої відмовився спадкоємець, переходить до того чи тих спадкоємців, вказаних ним у заяві. Крім того, у випадку адресної відмови у свідоцтві про право на спадщину відображається частка, від якої відмовився спадкоємець.
Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна (частина перша та друга ст. 1221 Цивільного кодексу України).
Якщо спадкодавець, якому належало майно на території України, мав останнє місце проживання на території іноземної держави, місце відкриття спадщини визначається на підставі Закону України «Про міжнародне приватне право».
Відповідно до статті 70 Закону України «Про міжнародне приватне право» спадкові відносини регулюються з урахуванням положень статей 71, 72 цього Закону правом держави, у якій спадкодавець мав останнє місце проживання, за винятком, якщо спадкодавцем не обрано в заповіті право держави, громадянином якої він був. У разі, якщо після складання заповіту його громадянство змінилося, вибір права спадкодавцем буде недійсним.
Стаття 71 Закону України «Про міжнародне приватне право» встановлює, що спадкування нерухомого майна регулюється правом держави, на території якої знаходиться це майно, а майна, яке підлягає державній реєстрації в Україні, – правом України.
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріуса в Україні заяву про прийняття спадщини. Така заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Заява на вступ у спадщину подається двома способами: або безпосередньо нотаріусові, або надсилається поштою. Якщо другий варіант, то обов’язково врахуйте те, що підпис спадкоємця на такій заяві повинен бути обов’язково нотаріально засвідчений.
Заява про прийняття спадщини як за законом, так і за заповітом може бути подана двома способами:
* особисто спадкоємцем до нотаріуса;
* надіслана поштовим відправленням на адресу нотаріуса. У такому випадку справжність підпису спадкоємця на такій заяві має бути нотаріально засвідченою.
Подання заяви про прийняття спадщини представником за довіреністю не допускається.
Якщо ж спадкоємець знаходиться за кордоном і не має можливості приїхати в Україну для подання заяви для прийняття спадщини у відведений для цього законодавством строк, але бажає прийняти спадщину, то йому потрібно виконати наступні дії:
- звернутися до будь-якого нотаріуса тієї країни, де він знаходиться, або звернутися до консульської установи України для оформлення заяви про прийняття спадщини;
- знайти нотаріуса в Україні, якому надіслати належним чином оформлену заяву про прийняття спадщини, на підставі якої буде заведено спадкову справу.
Ці дії потрібно виконати спадкоємцю до закінчення 6-ти місяців з дня смерті особи. При цьому, днем подання такої заяви буде день відправлення поштового листа, незалежно від того, коли він був доставлений та вручений нотаріусу.
Законодавство не встановлює вимог до заяви про прийняття спадщини. Разом з тим, вважається за необхідне зазначити у ній:
1. прізвище, ім’я, по батькові нотаріуса або найменування нотаріальної контори, куди звертається заявник;
2. адреса нотаріуса або нотаріальної контори;
3. прізвище, ім’я, по батькові заявника, його паспортні дані, адреса місцезнаходження та місця реєстрації, засоби зв’язку;
4. відомості про смерть спадкодавця (прізвище, ім’я, по батькові, дата смерті, останнє відоме місце проживання);
5. майно, яке входить до складу спадщини і про яке заявнику відомо;
6. про бажання прийняти спадщину;
7. відомості про інших спадкоємців (прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані, адреса місцезнаходження та місця реєстрації, засоби зв’язку).
Окрім цього, до заяви необхідно додати:
1. копію документа, що посвідчує особу;
2. копію свідоцтва про смерть спадкодавця;
3. документ, що підтверджує останнє місце проживання спадкодавця.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВАМ ПРИ ПРИЙНЯТТІ СПАДЩИНИ НЕОБХІДНО БУДЕ ДОКУМЕНТАЛЬНО ДОВЕСТИ, ЩО У ПОМЕРЛОЇ НЕ БУЛО СПАДКОЄМЦІВ, КОТРІ МАЮТЬ ПРАВО НА ОБОВ'ЯЗКОВУ ЧАСТКУ В СПАДЩИНІ (НЕПОВНОЛІТНІ ДІТИ АБО ПОВНОЛІТНІ ДІТИ-ІНВАЛІДИ, НЕПРАЦЕЗДАТНІ БАТЬКИ).
Я ВАМ РАДЖУ НАПРАВИТИ ЗАЯВУ ДО НОТАРІУСА ПРО ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ