Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Автомобильное право, 16 декабря 2024, вопрос №124179 350₴

Переоформлення авто якщо є виконавче впровадження?

Доброго вечора.
Придбав авто у знайомого по генеральному дорученню.
З часом виявилось що у власника висить виконавче впровадження за 22 рік.
Чи можу я переоформити авто на себе ?

Ответы юристов (7)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    При такій операції право власності до Вас не перейшло. Власником залишався і залишається Ваш знайомий.

    А оскільки відносно нього відкрите ВП, він знаходиться в реєстрі боржників, а на авто більш всього накладений арешт - Ви не зможете переоформити авто на інших осіб.

    На себе по довіреності Ви не зможете це зробити також виходячи з норм чинного законодавства - представник за довіреністю не може діяти в власних інтересах від імені осіб яких він представляє.

    • Юрій Клиент день назад

      По витягах з Опендата та інших відкритих реєстрах авто не знаходиться у розшуку чи арешт, чи є смисл йти у мрео пробувати переоформлення

      • Богун Сергій Павлович

        В такому разі спробуйте. Гірше не буде.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго вечора!

    Для формального переходу права власності на автомобіль необхідно оформити договір купівлі-продажу або будь-який інший, який передбачає перехід права власності на автомобіль, та провести перереєстрацію в сервісному центрі МВС. Тільки такі дії означають формальну зміну власника автомобіля.

    Видача довіреності не означає передачу власності на автомобіль. Це лише право користуватися та розпоряджатися автомобілем (якщо це передбачено).

    Наявна багата судова практика по справах, коли покупці «по довіреності» намагалися в суді довести, що вони є власниками автомобіля. Верховний Суд чітко і неоднозначно пояснив — це не так.

    Довіреність не гарантує жодних прав власності. Більше того, власник завжди має можливість відкликати довіреність та вимагати повернення автомобіля.

    Крім того частиною третьою статті 238 ЦК України передбачено, що представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, за винятком комерційного представництва, а також щодо інших осіб, встановлених законом.

    Тобто, якщо довіреність на складена на Вас - Ви не можете оформити договір купівлі-продажу авто на себе. Проте, Ви можете передати Ваші повноваження частково або в повному обсязі іншій особі.

    Інший вріант - переоформити авто на третю особу, яка потім Вам дане авто подарує або продасть.

    Якщо ж на майно власника (в тому числі авто) накладено арешт Ви не зможете переофомити авто ні на себе, ні на іншу людину.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Юрію!

    Ви не можете переоформити авто на себе за наявності генерального доручення, оскільки останнє не робить Вас власником авто.

    Реєстрація, перереєстрація колісних транспортних засобів усіх категорій з видачею свідоцтва про реєстрацію та номерних знаків, зняття з обліку транспортного засобу з видачею облікової картки та номерних знаків для разових поїздок:

    Перелік документів:

    • паспорт громадянина України,
    • зазначений документ у форматі ID-картки можна пред’явити також в електронній формі в застосунку Дія (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або:
    • тимчасове посвідчення громадянина України;
    • посвідка на постійне проживання;
    • посвідки на тимчасове проживання;
    • посвідчення біженця;
    • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
    • посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.

    (у разі відсутності в зазначених документах відомостей про зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщені особи додатково подають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, в якій зазначено фактичне місце проживання, або пред’являють її відображення в електронній формі на Порталі Дія, зокрема з використанням мобільного додатка)

    копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

    документ, що підтверджує повноваження представника (у разі звернення через уповноваженого представника);

    документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу;
    • документ, де зазначена вартість транспортного засобу (для первинної реєстрації транспортного засобу);
    • документ щодо відповідності конструкції транспортного засобу установленим вимогам безпеки дорожнього руху (для первинної реєстрації або перереєстрації у зв’язку із встановленням ГБО, переобладнанням);
    • платіжні документи (платіжні доручення, квитанції) з кодом проведеної операції або відміткою банку, відділення поштового зв’язку або код проведеної операції (реквізити платежу) про внесення плати в будь-якій формі, який можливо перевірити за допомогою державного сервісу перевірки квитанцій за адресою: https://check.gov.ua/ ;
    • у разі оформлення договору купівлі-продажу в сервісному центрі МВС, необхідно надати оціночну або середньоринкову вартість транспортного засобу та документ про сплату податку на дохід від продажу об’єкта рухомого майна (виключення становлять: легкові автомобілі, мотоциклі, мопеди. Необхідність надання оціночної або середньоринкової вартості та оподаткування виникає лише у випадку продажу/обміну протягом звітного (календарного) року більш ніж одного легкового автомобіля та/або мотоциклу, та/або мопеду);
    • висновок/відомості про експертне дослідження транспортного засобу, що вносяться до електронного реєстру працівниками експертної служби МВС (не є обов’язковим, крім випадків першої реєстрації вживаного ввезеного з-за кордону транспортного засобу).

    Тобто, це можливо, але при тому Вам, наприклад, потрібно спочатку продати або подарувати авто іншій особі, а дана особа при тому повинна подарувати авто знову Вам. Але ж і в такому випадку виникають складнощі, оскільки при відкритому виконавчому провадженні на авто може бути накладений арешт.

    Відповідно до статті 49 Закону України "Про нотаріат" (далі - Закон) та пункту 4 глави 13 розділу I Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5, нотаріусу або посадовій особі, яка вчиняє нотаріальні дії, забороняється безпідставно відмовляти у вчиненні нотаріальної дії.

    Нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, відмовляє у вчиненні нотаріальної дії, якщо:
    • вчинення такої дії суперечить законодавству України;
    • не подано відомості (інформацію) та документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії;
    • дія підлягає вчиненню іншим нотаріусом або посадовою особою, яка вчиняє нотаріальні дії;
    • є сумніви у тому, що фізична особа, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії, усвідомлює значення, зміст, правові наслідки цієї дії або ця особа діє під впливом насильства;
    • з проханням про вчинення нотаріальної дії звернулась особа, яка в установленому порядку визнана недієздатною, або уповноважений представник не має необхідних повноважень;
    • правочин, що укладається від імені юридичної особи, суперечить цілям, зазначеним у їх статуті чи положенні, або виходить за межі їх діяльності;
    • особа, яка звернулася з проханням про вчинення нотаріальної дії, не внесла плату за її вчинення;
    • особа, яка звернулася з проханням про вчинення нотаріальної дії, не внесла встановлені законодавством платежі, пов’язані з її вчиненням;
    • особа, яка звернулася з проханням про вчинення нотаріальної дії щодо відчуження належного їй майна, внесена до Єдиного реєстру боржників.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня , якщо на авто не накладено арешт, ви зможете його переоформити. Якщо накладено, поки виконавче провадження не буде закрити, ви не зможете переоформити.

    Можливо там не сплата якогось штрафу з ПДР, нічого страшного. Зателефонуйте знайомому, хай вам дасть постанову про відкриття виконавчого провадження (з індикатором доступу до справи) її можна взяти у додатку дія. Візьміть переглянемо ,що там.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Придбав авто у знайомого по генеральному дорученню.З часом виявилось що у власника висить виконавче впровадження за 22 рік.Чи можу я переоформити авто на себе ?

    Можете, якщо на ТЗ не накладено арешт в рамках виконавчого провадження. Це можна з'ясувати по ПІБ особи та ідентифікатору доступу. Загалом потрібно вийти на зв'язок з продавцем та з'ясувати всі моменти. Про який розмір штрафу йде мова?

    З повагою!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA