Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 21 декабря 2024, вопрос №124381

Повернення Судовий збір

Як повернути судовий збір який сплочено після закінчення строку на подачу апеляційної скарги? Пропустили буквально пару днів.

Ответы юристов (5)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю!

    Сплачена сума судового збору повертається ухвалою суду за наявності підстав, передбачених частиною другою статті 7 Закону України «Про судовий збір».

    Для повернення судового збору особі, яка його сплатила, потрібно подати до суду клопотання із зазначенням відповідних підстав. Копія ухвали суду про повернення судового збору додається до заяви, що подається до органів казначейства для повернення коштів з бюджету. Таку заяву потрібно подавати відповідно до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів.

    Для отримання більш детальної інформації перейдіть за посиланням

    Отже, подайте заяву до суду, в якому сплачувався судовий збір.

    До заяви додайте такі документи:

    • Квитанцію про сплату судового збору.
    • Копію рішення суду, яким підтверджується, що справа не була розглянута через пропущений строк.
    • Паспорт або інший документ, що засвідчує вашу особу.

    Суд розгляне вашу заяву та ухвалить рішення про повернення судового збору. Зазвичай це займає від 7 до 30 днів, залежно від завантаженості суду.

    Якщо строк пропущено з поважних причин (наприклад, хвороба, форс-мажор), можна одночасно подати заяву про поновлення строку для подання апеляційної скарги. У разі задоволення такої заяви судовий збір залишиться чинним і повернення не знадобиться.

    Якщо суд винесе ухвалу про повернення судового збору, кошти будуть повернуті на рахунок, зазначений у заяві, через Держказначейство.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Юрій Клиент 6 часов назад

    Дякую тобто потрібно спочатку звернутися в суд який видав ухвалу. Суд видасть ухвалу про повернення коштів. Потім звертатись в казначейство по місцю проживання для повернення коштів?

    • Дерій Владислав Олегович

      Все вірно.

      Відповідно до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787 повернення судового збору (крім помилково зарахованого) здійснюється за судовим рішенням, яке набрало законної сили.

      У разі повернення судового збору (крім помилково зарахованого) до органу Казначейства подається копія судового рішення, засвідчена належним чином.

      Копія судового рішення, засвідчена належним чином, подається платником до органу Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.

      Заява про повернення коштів з бюджету складається платником у довільній формі з обов'язковим зазначенням такої інформації: причина повернення коштів з бюджету, найменування платника (суб'єкта господарювання), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи та номер контактного телефону, сума платежу, що підлягає поверненню, спосіб перерахування коштів з бюджету - у безготівковій формі із зазначенням реквізитів рахунку одержувача коштів чи у готівковій формі.

      У заяві платник може визначити довірену особу для отримання коштів, що мають бути повернені йому з бюджету. У такому разі до заяви про повернення коштів з бюджету додаються довіреність на отримання коштів довіреною особою, засвідчена згідно з вимогами Цивільного кодексу України, та копія паспорта довіреної особи.

      Заява та копія судового рішення, засвідчена належним чином, подається до відповідного органу Казначейства за місцем зарахування платежу до бюджету.

      Платник подає до відповідного органу Казначейства заяву та подання, дати складання яких не перевищують 30 календарних днів, з урахуванням норм частини другої статті 255 Цивільного кодексу України.

      Подання або копія судового рішення, засвідчена належним чином, повертається відповідними органами Казначейства надавачам без виконання у таких випадках:

      1) перевищення встановлених законодавством строків надання заяви та подання до органу Казначейства;

      2) невідповідність інформації, викладеної у заяві платника, даним, наведеним у поданні або копії судового рішення, засвідченій належним чином, або даним органу Казначейства про зарахування коштів до бюджету;

      3) надання заяви та подання або копії судового рішення, засвідченої належним чином, не за призначенням;

      4) надання заяви та подання або копії судового рішення, засвідченої належним чином, неуповноваженою особою;

      5) порушення встановлених вимог щодо оформлення подання або копії судового рішення.

    Юрій Клиент 6 часов назад

    та чи можна в заяві в суд просити 1). поновити строки, 2) в разі непоновлення строків винести ухвалу про повернення суд.збору

    • Дерій Владислав Олегович

      Вам потрібно подати апеляційну скаргу, до неї прикласти клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження та клопотання про повернення судового збору у разі відмови у відкритті провадження у справі


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA