Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 22 декабря 2024, вопрос №124412

Период между возобновлением бронирования для предприятий.

Работаю на крит.предприятии. До 20.12.24 была бронь. Из-за проблем с базой, бронь продлить не могут. От тцк не скрываюсь, последняя влк 21.11.24.
Была повестка на уточнение данных 21.12.24. 20.12.24 в тцк продлили повестку до 24.12.24.
+ Учусь на дневной форме, но с "порушенням". Был отчислен с 5 курса и поступил заново.

Как протянуть до возобновления бронирования, в данном случае?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Дмитро!

    З урахуванням того, що Ви не можете з'явитись до ТЦК на 24.12, оскільки, скорше за все, отримаєте мобілізаційне розпорядження, так як не маєте права на відстрочку, та, аби уникнути штрафу за неявку по повістці, Вам потрібно оформити лікарняний або лягти до лікарні на стаціонарне обстеження. При тому, Ви повинні повідомити про це ТЦК. Зробити це можна дистанційно, направивши відповідну заяву із підтверджувальними документами Укрпоштою, рекомендованим листом з описом вкладення.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Ситуація досить складна, адже у зв'язку з неоформленим бронюванням та порушенням здобуття освіти - Ви не маєте права на відстрочку. Пишуть, що відновлення реєстрів може тривати до 30 грудня.

    За неявку по повістці без поважної причини можливий штраф.

    Спробуйте взяти у підприємства гарантійний лист про те, що Ви підлягаєте бронюванню, але у зв'язку з порушенням роботи реєстрів бронювання через ДІЮ не працює. На жаль, гарантувати те, що ТЦК буде цього достатньо не можу.

    Поважною причиною для неявки до ТЦК є хвороба, яка належним чином оформлена (лікарняний або перебування на стаціонарному лікуванні)

    Згідно частини 3 статті 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

    Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються:

    • перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
    • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізнішеТРЬОХ діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки АБО В БУДЬ-ЯКИЙ ІНШИЙ СПОСІБ з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує СІМ календарних днів.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA