Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день. Підкажіть будь-ласка стосовно цієї частини Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:
«7. Стаття 55: за наявності грижі обстежуваним за графами I-III Розкладу хвороб пропонується хірургічне лікування. Після успішного лікування вони придатні до військової служби та до навчання у ВВНЗ.
Підставою для застосування цієї статті є незадовільні результати хірургічного лікування (рецидив захворювання), відмова від хірургічного лікування та протипоказання для його проведення.
1) до пункту «а» належать:
повторно рецидивні, великих розмірів зовнішні грижі, які потребують ручного вправлення, горизонтального положення тіла або порушують функції внутрішніх органів;
діафрагмальні грижі (у тому числі набута релаксація діафрагми), які порушують функції внутрішніх органів;»
Маю два питання
1. Чи може сам громадянин відмовитись від хірургічного лікування діафрагмальної грижі і при цьому зберегти право на визнання його (громадянина) непридатним до військової служби?
2. Що значить «порушують функції внутрішніх органів»? Якщо в людини постійно печія внаслідок діафрагмальної грижі – то вона (грижа) порушує функції внутрішніх органів чи ні?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Саме так і зазначено у нормі статті, яку Ви навели.
"Підставою для застосування цієї статті є незадовільні результати хірургічного лікування (рецидив захворювання), відмова від хірургічного лікування та протипоказання для його проведення".
Так, печія є наслідком порушення роботи внутрішніх органів.
Печія з’являється через недостатність м’язового клапана, що називається кардіальним або нижнім стравохідним сфінктером (НСС). Останній розташований у місці сполучення стравоходу зі шлунком – нижче грудної клітки і трохи лівіше центру живота.
Завдяки НСС шлунковий вміст утримується саме там, де він має перебувати, – у шлунку. Коли все працює правильно, кардіальний сфінктер відкривається, щоб дозволити їжі потрапити до шлунка, а потім знову закривається. Але якщо він відкривається занадто часто або замикається недостатньо щільно, то шлункова кислота може закидатися в стравохід і викликати відчуття печіння. Це і є печія.
Проте, навряд чи печію можна віднести до значних порушень функцій організму.
З повагою, адвокат Айвазян.