Начните консультацию с юристом онлайн
Чи є зараз якісь проблеми при перетині кордону особою з інвалідністю 2 групи. Отримана у серпні 2024, з лютого 2022 кордон не перетинався, виплати пенсійного фонду надходять.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (10)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Артеме!
Оскільки Ви є особою з інвалідністю ІІ групи, то маєте безумовне право на виїзд за кордон. Для перетину кордону Вам знадобляться наступні документи: закордонний паспорт, документ, що підтверджує інвалідність (окрім довідки МСЕК) та чинний військово-обліковий документ.
Який військово-обліковий документ Ви маєте, паперовий чи електроний або ж обидва? Чи оновлювали дані? Чи маєте оформлену відстрочку через ТЦК (довідку) або ж оформлювали останню за допомогою Резерв+? На який термін Вам встановлена інвалідність?
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи з інвалідністю за наявності
посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,
або пенсійного посвідчення
чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність).
Перевірка військово-облікових документів під час мобілізації.
"49. У період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу".
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, Артем!
Чи перебуваєте Ви на військовому обліку? Чи оформляли відстрочку? На який термін встановлена інвалідність?
у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю за наявності:
у період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.
1) закордонний паспорт;
2) документ про інвалідність (посвідчення інваліда або пенсійне посвідчення, або посвідчення про соцдопомогу, або довідку для отримання пільг особами з інвалідністю);
3) військово-обліковий документ з вклеїним штрихкодом або електронний ВОД
Можна надати роздрукований електронний військово-обліковий документ з Резерв+ або ДІЇ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do..., адже згідно пункту 9 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістіввійськово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.
Загалом довідка про відстрочку не потрібна, адже Ви будете перетинати кордон за пунктом 2-1, а не пунктом 2-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України
Проте, якщо Ви оформите відстрочку - проблем з перетином кордону взагалі не буде.
Якщо термін дії довідки МСЕК не сплив - Вам 100 % оформлять відстрочку, при цьому ВЛК Вам проходити не потрібно.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Маю обидва документи - паперовий та електронний, дані оновлював та оформляв відстрочку у тцк, група як і відстрочка діє до серпня 2026
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеУ такому разі не бачу жодних проблем. Ви маєте всі належні документи для перетину кордону й питань із боку прикордонників не виникне.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВ такому випадку Вам хвилюватись взагалі не потрібно - Ви маєте 100 % право на перетин кордону.
Якщо Вам по надуманим причинам не дозволять перетнути кордон Ви повинні вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.
Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається Вам
Рішення про відмову у перетині кордону Ви можете скасувати чи змінити у начальника органу охорони державного кордону або визнати нечинним у судовому порядку.
Також можна подати скаргу на дії прикордонників до ДПСУ та ДБР.
Або Ви зможете спробувати перетнути кордон на іншому пункті пропуску.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ.
Згідно з пунктом 21 Правил перетинання державного кордону громадянами України, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю.
Чоловіки, які мають інвалідність І, ІІ, ІІІ групи, можуть вільно перетинати кордон, але свою інвалідність їм потрібно підтвердити відповідними документами.
Тобто на кордоні вимагатимуть документи, які підтверджують інвалідність.
Також чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його на вимогу:
Документи, які підтверджують певну групу інвалідності чоловіка:
Наразі окрім пенсійного посвідчення, документів, що підтверджують інвалідність, обов’язковою є наявність військового квитка з оновленими даними або позначкою про виключення з військового обліку на підставі ВЛК.
ОФІЦІЙНЕПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
https://dpsu.gov.ua/ua/news/43231-Nayavnist-viysko...
"Відтепер під час перетинання кордону на виїзд прикордонники перевіряють військово-облікові документи в усіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Документ може бути як паперовий, так і в електронній формі.
У разі відсутності військово-облікового документа, прикордонники відмовляють у перетинанні державного кордону на виїзд з України.
Також підставою відмови буде наявність в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію. В таких випадках на місце викликатимуть поліцейського для здійснення адміністративного затримання особи та її доставлення до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Окремо нагадуємо про категорію чоловіків, які мають право на перетинання кордону через відстрочку від призову чи виключення з військового обліку за станом здоров’я. В їх військово-облікових документах повинна бути зазначена інформація про отримання такої відстрочки чи виключення з військового обліку або має бути довідка за формою, визначеною у додатку 6 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560.
Категорії осіб, яким, відповідно до Правил перетинання кордону громадянами України, дозволено виїзд з України, на даний час не змінювалися."
---
Чоловіки, які мають інвалідність, якщо вони не виключені з військового обліку, то вважаються військовозобов'язаними. А тому такі особи можуть отримати повістку для уточнення даних і зобов'язані з'явитися у ТЦК та СП.
Особи з інвалідністю будь-якого ступеня, затвердженого в Україні, мають право на відстрочку від мобілізації. Але при цьому можуть добровільно мобілізуватися за своєю згодою.
Якщо ж вони не мають наміру добровільно мобілізуватися, то не забовязані проходити ВЛК, якщо вони вже стоять на військовому обліку.
Водночас, якщо особа з інвалідністю не стоїть на військовому обліку або інвалідність виникла після останнього візиту до ТЦК, вона може пройти ВЛК для можливого виключення з військового обліку.
При цьому необхідно розуміти, що критерії для визначення інвалідності та підстав для її надання за законом відрізняються від критеріїв придатності до військової служби згідно з наказами Міноборони № 402 та № 490.
Тому особа з інвалідністю, навіть ІІІ або II групи, може бути визнана ВЛК придатною до військової служби. Такі особи не підлягають виключенню з військового обліку й залишаються призовниками чи військовозобов'язаними.
Також слід враховувати ще один нюанс — особи, які визнані непридатними до військової служби зобов'язані проходити ВЛК кожні п'ять років (це регламентовано Наказом МОУ 402). Якщо громадянин цього не робив, то одразу після уточнення даних його можуть направити на проходження ВЛК.
ВАЖЛИВО:щоб не сталося ситуації, коли особа з інвалідністю має право на відстрочку, і хоче нею скористатися, але її мобілізують через рішення ВЛК про придатність, проходження ВЛК необхідно починати після того, як письмово надали в ТЦК документи про наявність відстрочки або ТЦК прийняв заяву та документи на відстрочку.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, для перетину кордону вам потрібно мати такій документи
Закордонний паспорт
Пенсійне посвідчення
Військовий квиток зі штрих кодом.
Ваше питання врегульовано правилами перетину кордону
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...
2.1 У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право
особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність
Консультація з питань перетину кордонуОтримати консультацію з пить перетину кордону можливо на гарячій лінії Державної прикордонної служби України:
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Щодо перетину кордону:
Відповідно до “Правил перетинання державного кордону громадянами України”, інваліди I, II та III груп мають право на виїзд з України під час дії воєнного стану.
Згідно Правил особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Для перетину кордон необхідно мати при собі:
1. Закордонний паспорт
2. Документи, щодо інвалідності. Зокрема, це можуть бути:
– посвідчення інвалідності із зазначенням групи інвалідності;
– пенсійне посвідчення із зазначенням групи інвалідності;
– посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України, в яких зазначено групу та причини інвалідності;
– довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соцдопомогу. Таку довідку можна отримати в УСЗН за місцем проживання людини з інвалідністю.
Щодо ВОД:
Згідно Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. №560:
керівники органів охорони державного кордону (крім авіаційної частини) або його структурних підрозділів з набранням чинності Указом Президента України про оголошення (продовження) мобілізації та/або з отриманням розпорядження про проведення заходів мобілізації відповідного голови (начальника) обласної, Київської та Севастопольської міської, районної держадміністрації (військової адміністрації):
організовують проведення представниками органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів перевірок в осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-облікового документа (військово-облікового документа в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу, у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України;
відмовляють у перетині державного кордону (на виїзд з України) на пунктах пропуску через державний кордон України особам чоловічої статі віком від 18 до 60 років:
у разі відсутності у таких осіб військово-облікового документа (військово-облікового документа в електронній формі);
якщо в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів містяться відомості про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію;
викликають поліцейського для здійснення адміністративного затримання особи та її доставлення до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки у разі наявності в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію.
Таким чином, Ви повинні мати також додатково дійсний та актуальни ВОД (Е-ВОД) та не перебувати в розшуку.
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Чи є зараз якісь проблеми при перетині кордону особою з інвалідністю 2 групи. Отримана у серпні 2024, з лютого 2022 кордон не перетинався, виплати пенсійного фонду надходять.
У випадку порядку з військово-обліковими документами, наявності оформленої відстрочки від мобілізації - Ви маєте повне право на виїзд за кордон України. Додатково рекомендую отримати у ПФУ довідку про те, що Вам нараховуються пенсійні виплати у зв'язку з інвалідністю.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 27 січня 1995 р. № 57 Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).
З повагою!
Адвокат, г. Киев, 12 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, слід зазначити, що правила виїзду за кордон для осіб з інвалідністю ІІ групи є наступними
Якщо ви є особою з інвалідністю ІІ групи, то в такому разі маєте гарантоване право на перетин державного кордону України. Для цього необхідно підготувати наступний пакет документів:
Закордонний паспорт.
Документ, що підтверджує статус особи з інвалідністю (окрім довідки МСЕК).
Чинний військово-обліковий документ.
Законодавчі підстави для перетину кордонуВідповідно до Постанови КМУ від 10 вересня 2022 року № 1044, а також оновлень до правил перетинання кордону, визначено, що у період дії надзвичайного чи воєнного стану право на виїзд мають:
Особи з інвалідністю за умови наявності документів, які підтверджують відповідний статус.
До таких документів належать:
Посвідчення, що підтверджує інвалідність.
Пенсійне посвідчення.
Документ про призначення соціальної допомоги згідно із законодавством, де зазначено групу інвалідності та причину.
Довідка для отримання пільг для осіб з інвалідністю, які не отримують пенсію чи соціальну допомогу.
Перевірка документів під час мобілізаціїЗгідно з Постановою Кабінету Міністрів України №560, що регулює порядок мобілізації:
1. У період мобілізації (окрім цільової) представники територіальних центрів комплектування, поліції або Держприкордонслужби мають право вимагати у чоловіків віком 18–60 років військово-обліковий документ (як паперовий, так і електронний) разом із документом, що посвідчує особу.
Також слід розуміти, що критерії для визначення інвалідності та підстав для її отримання за законом значно відрізняються від визначення придатності до військової служби відповідно до наказу № 402
Тому Ваші документи мають бути актуальними та відповідати вимогам чинного законодавства. Якщо у вас виникають додаткові питання, я все ж таки рекомендую звернутися до відповідних органів або скористатися електронними сервісами для оновлення інформації.