Начните консультацию с юристом онлайн
Чи можно будувати модульні будинки на земельній ділянці що не є у власності. Є право власності на будинок що розташований на ділянці, а земельна ділянка одна на двох з сусідом. Хочу поставити 2 модульні будинки. Наскільки це є закониим?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Микола!
Закон каже: одна ділянка - один будинок.
Саме так тлумачиться зміст статей українського законодавства з цього приводу. Ч 1 ст. 381 Цивільного Кодексу України визначає поняття садиби як земельної ділянки із розташованими на ній
Частина 2 ст. 381 ЦКУ підтверджує важливість статусу одного житлового будинку на ділянці: якщо інше не встановлено договором, у разі відчуження житлового будинку вважається відчуженою вся садиба включаючи господарські будівлі та споруди.
Аналогічне тлумачення містить ст. 40 Земельного Кодексу: житловий будинок зазначений в однині, господарські будівлі у множині.
Доповнює аргументацію щодо неприпустимості будівництва на одній земельній ділянці двох житлових будинків ст. 27 Закону України «про регулювання містобудівної діяльності».
Отже, зведення на одній ділянці двох житлових будинків і більше суперечить вимогам чинного законодавства. Спроба здати в експлуатацію другий будинок на одній ділянці саме як житловий буде невдалою.
Власник ділянки має право будувати декілька господарських будівель та споруд. Гостьовий будинок може мати капітальну конструкцію, всі зручності, опалення, бути пристосованим для довготривалого проживання, але:
Побудова гостьового будинку на земельній ділянці можлива виключно за умов дотримання будівельних норм щодо висоти, віддаленості від червоної лінії, сусідських ділянок, житлового будинку, інших споруд, дерев та кущів.
Втім, якщо земля не приватизована то можна спробувати отримати кілька дозволів на будівництво. Чи вийде це? Важко сказати. Все залежить від того, чи буде в цих модульни х будинків капітальний фундвмент. Виділити пізніше під них землю окремо Вам точно не вдасться, або це буде зробити доволі важко - можливо, лише у судовому порядку.
З повагою, адвокат Айвазян.