Начните консультацию с юристом онлайн
При выезде зацепил машину на парковке, так как владелец на связь не вышел я уехал по делам. Что делать дальше в ситуации ? Машина которую зацепил скорей всего с каско у меня каско нет обычная страховка.
Что делать как решать этот вопрос с владельцем когда он выйдет на связь?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (29)
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеЗДРАВСТВУЙТЕ, АЛЕКСАНДР! Нужно договариваться полюбовно, если обе стороны согласны. Можно оформить так называемый Европротокол.
У випадку ДТП всі постраждалі учасники дорожнього руху, крім водія ‒ винуватця аварії, мають право на страховий захист за договором ОСЦПВ, укладеним щодо транспортного засобу винуватця пригоди.
Потерпілі особи, а саме: водій та пасажири інших транспортних засобів – учасників пригоди, пасажири, які знаходились в транспортному засобі винуватця (крім випадків, коли така шкода підлягає відшкодовуванню за договором страхування відповідальності перевізника за шкоду пасажирам під час користування автомобільним транспортом), пішоходи, велосипедисти, власники транспортних засобів – учасників пригоди, а також власники пошкодженого майна (іншого, ніж транспортні засоби) можуть отримати страхову виплату за договором ОСЦПВ відповідно до Закону України "Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів України".
У разі настання дорожньо-транспортної пригоди, яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування, водій транспортного засобу, причетний до такої пригоди, зобов’язаний невідкладно, але не пізніше 3-х робочих днів з дня настання ДТП, письмово надати страховику, з яким укладено договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, повідомлення про ДТП, а також відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу.
У випадку коли сталася ДТП, але немає бажання її оформлювати з поліцією - складається так званий Європротокол.
Європротокол – спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди, який заповнюється водіями-учасниками дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) на місці аварії, потім надається страховику як документальне підтвердження факту настання такої пригоди.
Європротокол може заповнюватися як в паперовому вигляді, на спеціальному бланку, так і в електронній формі, з використанням системи «Електронний Європротокол».
Бланк Європротоколу видається автовласнику безкоштовно під час укладення договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. У разі втрати або використання бланку Європротоколу, новий бланк видається страховиком безоплатно на підставі письмової заяви.
У країнах Європейського Союзу оформлення ДТП без участі представників дорожньої поліції почало використовуватися ще в 50-х роках минулого століття. Зараз у більшості країн ЄС водіям, які потрапили в ДТП, достатньо заповнити бланк Європротоколу для того, щоб оформити цю подію. Лицьова сторона бланку Європротоколу за структурою глав ідентична в усіх країнах, де він запроваджений, відрізняється тільки мова, на якій надруковано бланк. Це зроблено для того, щоб водії різних країн могли швидко зорієнтуватися, якщо вони потраплять в ДТП на території іншої країни.
Європротоколом можна скористатися при умовах, коли:
!!! У разі невиконання хоча б однієї з зазначених умов, виклик відповідного підрозділу Національної поліції для оформлення ДТП є обов’язковим!
Додаткові умови для застосування системи «Електронний Європротокол»:
Якщо водії скористались Європротоколом (незалежно від його форми), то вони:
З 1 січня 2025 року Законом України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" № 3720-ІХ скасовується ліміт страхового відшкодування по випадку, оформленому за допомогою Європротоколу.
Інформаційна система «Електронний Європротокол» впроваджена в МТСБУ з 01.10.2017 року. У відповідності до рішення Президії МТСБУ від 13.07.17 № 403/2017, Європротокол, оформлений з використанням зазначеної системи, є повним аналогом Європротоколів, надісланих або пред’явлених страховику у паперовій формі.
Для ознайомлення з інтерфейсом системи «Електронний Європротокол» передбачений режим демонстрації, який також розташований на першій сторінці сайту доступу до Системи (https://dtp.mtsbu.ua). В «демо» режимі не використовується зв'язок з ЦБД МТСБУ. Ознайомитись з презентацією Системи також можна за посиланням Presentations/Elektr_Europrotacol.pdf.
Зразок повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду (Європротокол)
877.62 KB, PDF
Інструкція щодо заповнення повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду (Європротоколу)
187.57 KB, PDF
Типові схеми дорожньо-транспортних пригод
3.25 MB, PDF
В противном случае - нужно договариваться о решении вопроса без страховой или же существует риск того, что Вам предъявят сокрытие с места ДТП, если владелец другого авто обратится в полицию. Если ущерб незначителен - может владельцу проще решить проблему самому, чем морочиться с поиском Вас и взыманием средств с Вас. Хотя владельцы КАСКО обычно не склонны к щедрости.
Власник КАСКО може вибрати як ви будете отримувати страхове відшкодування. У нього є два варіанти:
Перший – це виплата частини ремонту за договором КАСКО, і частину Вашої франшизи оплатить інша страхова компанія.
Другий варіант – це звернеться в страхову компанію винуватця щоб отримати повне відшкодування по ОСАГО.
Зазвичай по КАСКО отримувати відшкодування простіше, так як цей договір передбачає меншу кількість документів, необхідних для вирішення питання про виплату відшкодування. З цього має сенс отримати відшкодування по КАСКО, а франшизу стягнути з СК винуватця.
Для отримання страхового відшкодування потерпілий чи інша особа, яка має право на отримання відшкодування, протягом 30 днів з дня подання повідомлення про ДТП подає страховику заяву про страхове відшкодування із відомостями та додатками, передбаченими статтею 35 Закону України "Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".
Перелік документів закріплений у статті 35 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
А саме із заявою про отримання страхового відшкодування повинні подати:
а) паспорт громадянина, а в разі його відсутності інший документ, яким відповідно до законодавства України може посвідчуватися особа заявника, якщо заявником є фізична особа;
б) довідка про присвоєння одержувачу коштів ідентифікаційного номера платника податків (при його присвоєння), якщо заявником є фізична особа;
в) документ, що підтверджує право власності на пошкоджене майно на день скоєння ДТП, – у разі вимоги заявника про відшкодування шкоди, заподіяної майну;
г) постанова рішення суду про притягнення винуватця до адміністративної відповідальності.
Якщо 3 дня вже пройшли з моменту ДТП і ніхто не повідомляв страхову, то Ви можете лише за взаємною згодою вказати іншу дату ДТП коли вийде на Вас власник ТЗ. Бо в іншому випадку оформити страховий випадок буде дуже складно і страхова використає будь-який шанс, щоб уникнути виплат.
С уважением и пониманием, юрист Ярослав Турчин
Евро протокол не подойдет , мне в страховой сказали что я уехал с места ДТП и поэтому не работает . Но там есть камеры на парковке поэтому все видно и эта оплачиваемая парковка то есть я постоянно там стою
и вопрос второй допустим он откажется от денег на ремонт и захочет допустим в 10 раз больше
Какие мои действия
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Як давно відбулась ДТП?
Бажано Вам самому знайти власника авто та вирішити дане питання, адже:
1. Якщо власник авто звернеться до поліції, то Вам загрожує штраф, адже згідно ст. 122-4 КУпАП Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
2. Факт неповідомлення страховика про ДТП є підставою для відшкодування страхувальником у порядку регресу сплаченого страховиком страхового відшкодування. Згідно частини 1 статті 31 ЗУ "Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" У разі настання дорожньо-транспортної пригоди водій, причетний до такої пригоди, зобов’язаний:
1) дотримуватися передбачених Правилами дорожнього руху обов’язків водія, причетного до дорожньо-транспортної пригоди;
2) вжити заходів з метою запобігання чи зменшення шкоди у подальшому;
3) повідомити іншим особам, причетним до дорожньо-транспортної пригоди, свої прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), місце проживання, назву та місцезнаходження страховика, з яким укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності щодо транспортного засобу, яким він керував, та надати відомості про чинний договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності;
4) не пізніше ТРЬОХ робочих днів з дня настання дорожньо-транспортної пригоди повідомити про дорожньо-транспортну пригоду страховика, з яким укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності щодо транспортного засобу, яким він керував (у випадках, передбачених частиною першою та пунктом 3 частини другої статті 43 цього Закону, - МТСБУ), а також надати відомості про місцезнаходження такого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та адресу, у тому числі електронну, для листування. Якщо водій з поважних причин не мав змоги виконати такі дії, він має підтвердити це документально.
Ваш алгоритм дій:
1. Спробуйте знайти власника пошкодженого авто та за необхідності складіть європротокол. Якщо у людини є КАСКО та вона не зверталась до поліції, то цілком можливо, що Вам взагалі нічого не доведеться відшкодовувати.
2. Повідомте свою страхову компанію про те, що сталася ДТП
Якщо Ви не будете вчиняти ніяких дій, то цілком можливо, що ніхто і не дізнається про те, що сталася ДТП, проте якщо потерпілий звернеться до поліції, то Вам буде загрожувати штраф та в певних випадках страхова компанія може стягнути з Вас виплати за відшкодування вартості ремонту авто потерпілого.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
машина 2024 года скорей всего да должна быть каска, как правильно подходить с разговором в данном случае не понятно
допустим он откажется от денег на ремонт и захочет допустим в 10 раз больше
Какие мои действия?
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВласник автомобіля може обрати один із варіантів відшкодування шкоди завданої іншим водієм:
Якщо людина приблизно оцінила збитки завдані внаслідок ДТП - бажано вирішити питання в досудовому порядку, а саме шляхом оплати вартості робіт та матеріалів на відновлення авто.
Якщо для Вас ця сума підходить - то надайте потерпілому кошти та вимагайте в нього розписку про те, що він до Вас немає претензій.
Якщо він в декілька разів завищив суму ремонту нехай звертається до суду.
Під час розгляду справи в суді, аналізуються усі надані документи та докази, які підтверджують наявність та розмір матеріальних збитків завданих внаслідок ДТП.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олександре!
Перш за все Ви, звичайно, не повинні були залишати місце ДТП, а все ж таки зачекати на власника авто. Якщо постраждала сторона вирішить звернутись до поліції, то справа нічим хорошим не закінчеться.
Згідно пункту 2.10. Правил у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:
Відповідно до статті 122-4 КУпАП, яка регулює питання залишення місця дорожньо-транспортної пригоди:
Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
Ви впевнені, що власник авто вийде з Вами на зв'язок?
Якщо так, то Вам краще за все домовитись з останнім про складання Європротоколу.
Європротокол дозволяє оформити ДТП без виклику поліції та забезпечує можливість отримання відшкодування від страхової компанії потерпілою особою.
Після оформлення європротоколу водії мають право залишити місце ДТП, також водії звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП.
Європротокол оформляється за наступних умов:
Заповнити документ можна за допомогою інформаційної системи «Електронний європротокол» за посиланням: https://dtp.mtsbu.ua/index.html. Це можна зробити прямо на місці ДТП за допомогою смартфону. Про це детальніше за посиланням: http://surl.li/cgsvr
Якщо ж мова йде про паперовий варіант, то бланк європротоколу власник авто отримує безкоштовно під час укладення договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Якщо європротокол укладався в паперовій формі, водіям необхідно звернутися із своїм бланком заповненого європротоколу до страхової кампанії, з якою укладали договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Це потрібно зробити не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП.
Якщо європротокол укладався в електронному вигляді через систему «Електронний європротокол», повідомлення страховим компаніям учасників ДТП відправляються автоматично.
З повагою, адвокат Айвазян.
страховая сказала , нельзя уезжать с места ДТП для евро протокола , я брал у охранника номера владельца он не вышел на связь
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеТак, страхова вірно зауважила, Ви не повинні були залишати місце події ДТП. Тож Вам потрібно вирішувати питання шляхом домовленості із власником авто.
Чи значні ушкодження були нанесені?
нужна покраска бампера
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеНу покраска бампера - це не новий бампер, тож, Ви напевно можете зоорентуватись у яку саме суму приблизно це може стати власнику. Тому при розмові можете виходити саме з цього.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ВАМ ТРЕБА ТЕРМІНОВО ВИРІШУВАТИ ВСІ ПИТАННЯ ІЗ ПОСТРАЖДАЛОЮ СТОРОНОЮ - ЩОБ ВІН НЕ ВСТИГ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ПОЛІЦІІ.
ЯКЩО НЕ ВСТИГНЕТЕ - ВАС ПРИТЯГНІТЬ ДО ВІДЕОВІДАЛЬНОСТІ.
Нормативна база
НАЯВНІСТЬ ПРЕТЕНЗІЙ НІЯК НЕ ВПЛИВАЄ НА ВАШУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, ТОМУ ЩО ВАС ПРИТЯГАЮТЬ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЗНИКНЕННЯ З МІСЦЯ АВАРІЇ.
ТАКУ СПРАВИ БЕЗ СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ ЗАКРИТИ НЕМОЖЛИВО.
РАДЖУ ВАМ СКОРИСТАТИСЯ ПОСЛУГАМИ АДВОКАТА.
Згідно пункту 2.10. Правил у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:
Якщо внаслідок ДТП немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам, а транспортні засоби можуть безпечно рухатися, водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин скоєного) можуть прибути до найближчого поста або до органу Національної поліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему пригоди та поставивши підписи під нею.
У разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб.
До протоколу додаються:
Якщо при ДТП один з його учасників зник з місця пригоди, поліцейський оформляє схему місця ДТП, відбирає пояснення в потерпілого, свідків (у разі їх наявності), встановлює наявність засобів зовнішнього відео-, фотоспостереження та невідкладно повідомляє уповноважену особу підрозділу поліції, відповідальну за розшук осіб, що зникли з місця ДТП. Остання зобов’язана вжити всіх можливих заходів для встановлення винуватців ДТП та обставин її вчинення в найкоротший строк, але не більше двох місяців.
Розшук осіб, що зникли з місця ДТП, здійснюється шляхом використання баз (банків) даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС, відкритих джерел інформації, надсилання запитів про отримання необхідних фото- та/або відеофіксації відповідної пригоди, виклику осіб для прибуття до підрозділу або відвідування їх за місцем проживання (перебування), роботи.
При встановленні транспортного засобу, який зник з місця пригоди, проводяться його огляд на предмет наявності характерних пошкоджень, інших обставин ДТП та фотофіксація.
У випадку встановлення факту проживання власника транспортного засобу на території, яку обслуговує інший підрозділ поліції, матеріали надсилаються за територіальністю.
За залишення місця дорожньо-транспортної пригоди передбачена не тільки адміністративна відповідальність (ст. 122-4 КУпАП), а також і кримінальна (ст. 135 КК України).
За залишення водіями транспортних засобів місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні передбачено штраф у розмірі 3400 гривень або позбавлення прав від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб. Дана адміністративна відповідальність передбачена статтею 122-4 КУпАП.
Уповноважені особи органів Національної поліції мають право складати протоколи по статті 122-4 КУпАП (втеча з місця ДТП). Після збору доказів та складання протоколу поліція направляє матеріали по статті 122-4 КУпАП до суду за місцем вчинення правопорушення.
Особа, яка притягається до відповідальності має право користуватися своїми правами передбаченими статтею 268 КУпАП. У тому числі вона має право на адвоката. Підготувати пояснення у частині чому особа вважає себе невинною у втечу з місця ДТП.
Суд завчасно повідомляє водія про розгляд справи (дату, час, ім’я судді, № справи). На судовому розгляді суддя вислуховує пояснення водія, який можливо здійснив втечу з місця дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) та до якої він причетний. Після цього суд надає можливість заявити різного роду клопотання, у тому числі і прохання про звільнення від відповідальності через відсутність доказів вчинення порушення по ст. 122-4 КУпАП.
За наслідком розгляду справи суддя постановляє одне з таких рішень: 1) штраф за залишення місця ДТП; 2) позбавлення права керувати транспортним засобом; 3) звільнити від відповідальності.
Рішення суду можливо оскаржити у апеляційному суді шляхом подачі апеляційної скарги через районний суд, який притягав до відповідальності.
У апеляційній скарзі апелянт зазначає чому на його думку постанова районного суду є незаконною, у тому числі він може висловити заперечення у частині призначеного адміністративного стягнення посилаючись на його суровість.
За наслідком розгляду справи суддя апеляційного суду може за втечу з місця дтп скасувати штраф, а провадження по справі закрити або скасувати рішення в іншій частині. Також суд може відмовити у задоволені апеляційної скарги. Постанова суду набирає законної сили у день її проголошення та оскарженню не підлягає.
КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ У ВАШОМУ ВИПАДКУ БУТИ НЕ МОЖЕ, ТОМУ ЩО НЕМАЄ ПОСТРАЖДАЛИХ.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Ситуація неприємна, але головне – правильно її вирішити, щоб уникнути проблем.
Алгоритм дій,- Зв’язатися з власникомЯкщо він вийде на зв'язок, поясніть ситуацію і спробуйте вирішити питання мирно. Чесність і спокійний тон – ключ до адекватного діалогу.
- Повідомити свою страхову компаніюНавіть якщо у вас тільки ОСЦПВ (обов’язкове страхування), варто повідомити страхову про подію. Якщо власник авто звернеться до поліції або своєї страхової, у вашій компанії вже буде інформація.
- Оцінити збитки
- Якщо ушкодження незначні, можливо, домовитеся з власником про компенсацію без звернення в страхову.
- Якщо збитки серйозні, краще діяти через страхову або оформити ДТП офіційно.
- Якщо власник звернеться в свою страхову (КАСКО)Власник може подати заявку в свою страхову, яка відшкодує йому збитки, а потім звернеться до вас із регресним позовом. Тоді вам доведеться компенсувати витрати страховій компанії.
- Якщо власник звернеться в поліціюВи поїхали з місця ДТП, що може кваліфікуватися як "залишення місця події" (ст. 122 КУпАП). За це передбачений штраф, позбавлення прав або навіть адміністративний арешт. Якщо власник викличе поліцію, варто якнайшвидше проконсультуватися з юристом.
- Якщо домовитесь про компенсаціюЯкщо власник готовий вирішити питання без офіційного оформлення, наполягайте на тому, щоб він написав розписку про отримання грошей і відсутність претензій до вас. Це захистить вас у майбутньому.
ВисновокНайкращий варіант – зв'язатися з власником першим і спробувати вирішити ситуацію спокійно без заяви до поліції.
Як вважаєте, готові поговорити з власником чи потрібна допомога у формулюванні розмови?
а почему он будет возвращаться с регресом ?
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеРегрес — це право зворотної вимоги страховика до особи, яка є винною у спричиненні шкоди. Важливим моментом є те, що страховик може реалізувати право регресу виключно після виплати ним страхового відшкодування потерпілій у ДТП особі й тільки в межах цього відшкодування
Краще домовляйтесь. Бо що ви поїхали це дуже погано.
если я с ним договорюсь и мне потом придет от его страховой про регресс что тогда делать?
я не просто уехал я у охранника узнал номер человека но он был в не зоны , то есть связи с ним не было
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеВи повинні були викликати поліцію.
Право зворотньої вимоги виникає лише після того, як відбулася виплата. У разі передачі коштів , беріть нотаріально завірену розписку,.(Щоб потім не було проблем, і ст змогли. Довести що питання закрито і власник не має і на буде мати будь яких претензій)
и что с этой расписке страховой ? Ей то без разницы на не
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеВи зможете повернути кошти які були передані для врегулювання конфлікту.
напишите пожалуйста текст росписки +-?
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеГоловне, п.і.б , паспортні дані, місце реєстрації, все це перевірить нотаріус. Розписка у довільній формі, що ви передали кошти в такій то сумі, за нанесені збитки. Інший у свою чергу прийнявши кошти погоджується на мирову угоду і зобов'язується не висувати будь яких претензій.
Краще прописати більш детально.
а без нотариуса нельзя расписку сделать
а что с регресом решать?обратятсч ко мне что дальше
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеОскаржувати, сплачувати. Так як ви поїхали це цілком можливо. Беріть гарантії, що постраждала сторона не буде звертатися до поліції та страхової.
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
У даній ситуації Ви повинні вирішувати проблему за згодою з іншим власником до того моменту, поки він не звернувся до правоохоронних органів. Те, що Ви залишили місце ДТП, не дуже гарна історія, але дуже розповсюджена. Нічого страшного не сталося, головне домовитися з іншою стороною. Зазвичай потерпілий звертається до сервісного центру для визначення розміру збитків та коштів, потрібних на відновлення ТЗ. Далі ця сума передається винному, який її компенсовує. На цьому сторони розходяться і ні в кого немає претензій одна до одної. Але рекомендую процес передачі коштів супроводжувати укладенням розписки про відсутність будь-яких претензій до Вас.
З повагою!
а у него каско скорее есть
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВсе залежить від іншого з власників і того, як Ви зможете з ним домовитися. Не думаю, що після компенсації йому збитків він буде звертатися до страхової.