Начните консультацию с юристом онлайн
Мій рідний дід( по батькові) помер більше 10 років назад.
Залишився його будинок.
Технічного паспорта на нього не має!
Мій батько ( він єдиний син в сім'ї) не прийняв у свій час спадщини навіть не написав заяви на протязі пів року до нотаріуса.
Він діда( батька) не хоронив, заповіту не було, його місце проживання невідоме.
В нього ще є два сина( мої брати по батьку) від різних жінок.
Чи отримаю я спадщину в повному обсязі коли подам заяву на право спадщини на будинок по закону, як онучка ?
І чи потрібно буде долучати ще двох його онуків?❗
Вони на спадщину не претендують!
Розумію що потрібно буде іти до суду!
Розкажіть будь ласка послідовність моїх дій.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Якщо Ви або батько мали спільну реєстрацію з дідом на момент відкриття спадщини - то вважається, що ви прийняли спадок автоматично. Але батько має першочергове право на спадкування.
Загалом Вам потрібно звернутись до нотаріуса, який завів спадкову справу із заявою про прийняття спадщини або із заявою про видачу свідоцтва про спадщину (якщо на момент смерті спадкодавція Ви проживали разом з ним).
Нотаріус перевірить документи. Якщо будуть причини для відмови у оформленні спадщини - Вам видадуть письмове рішення про відмову, яке потрібно оскаржувати у судовому порядку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. Ви зможете прийняти спадщину після Вашого діда тільки у випадку, якщо нема в живих Вашого батька-сина померлого діда.
Стаття 1272. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини
1. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
{Частина друга статті 1272 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2435-VI від 06.07.2010, № 1709-VII від 20.10.2014}
3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Такими поважними причинами вважаються важкопереборні труднощі, які значною мірою унеможливили вчасне прийняття спадщини. Ними вважаються тривала хвороба спадкоємця, його перебування закордоном, на службі в Збройних силах України чи в місцях позбавлення волі тощо.