Задайте вопрос юристу

897 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Хозяйственное право, 09 февраля 2025, вопрос №127003 400₴

Орендар зіпсував проврдку в щитку - чи можна покласти на нього відповідальність?

Доброго вечора!

Ситуація наступна. В знайомого 7 років проживав орендар (ніякого договору оренди не було, але він і проживав фактично безкоштовно - за комуналку). Зараз орендар з'їхав і виявилось, що він зіпсував кабель в щитку, кабель з'єднував вхідний автомат що іде від мережі з лічильником (тобто знаходиться ДО лічильника). Зіпсував точно він, оскільки при ньому було повністю оновлено обладнання щитка, поміняні всі кабелі і автомати, а він пізніше споживав дуже великі обсяги електрики (в нього згоріла частково проводка і кілька розеток в квартирі). Наразі зіпсований кабель складається з двох частин - оригінальний шматок іде від лічильника, до автомата під'єднаний якийсь сторонній шматок кабеля, а місце з'єднання двох кабелів замотано ізолюючою стрічкою яка вже поплавилась. Також наявні сліди пошкодження ізоляції на дроті сусідів (вона поплавилась, але очевидно від контакту з згорівшим кабелем квартири орендаря, бо там нема слідів горіння власне самого їх кабеля, лише поплавлена ізоляція). Щиток знаходиться на замку, ключі від якого є лише в ОСББ та сусідів, чиї щитки там знаходяться.
Горе-орендар вину заперечує. Зараз він нажаль знаходиться за кордоном.

Питання наступні.
1) чи може обленерго розцінити пошкоджений описаним вище способом кабель як свідчення несанкціонованого підключення до мережі?
2) чи можна зібравши докази проживання в квартирі орендаря змусити його оплачувати стягнення або відповідати по закону у випадку якщо відповідь на 1) позитивна і обленерго подасть до суду? свідчення напевне можуть надати сусіди, плюс він оплачував рахунки за електрику зі свого рахунку. Власник квартири увесь цей час проживав в іншому місті.
3) чи існують якісь важелі впливу з боку держави якщо він за кордоном? на нього можна взагалі подавати в цьому випадку в суд?

Дякую заздалегідь за відповіді та поради!

Ответы юристов (6)

    Богун Сергій Павлович
    50%

    Доброго дня.

    Якщо кабель зіпсований в квартирі - це може бути розцінено як несанкціоноване втручання.

    За це можуть бути санкції.

    Оскільки договірні відносини відсутні були - притягти його до відповідальності буде нереально. Як і стягти збитки в суді.

    Я Вам насамперед також раджу поспілкуватися з спеціалістом - електриком.

    Такі люди краще розуміються в таких речах.

    • Леся Клиент 12 дней назад

      Дякую за пораду! Зіпсований кабель знаходиться в щитку на сходовій клітці, він іде перед лічильником. Чи може за це бути кримінальна відповідальність? Чи реально довести в суді що власник квартири не крав електрику, чи все одно все повісять на нього?

      • Богун Сергій Павлович

        Криміналу не буде. Довести реально оскільки інцидент стався на сходовій клітині. Туди мають доступ як мінімум мешканці під'їзду. У Вас є всі шанси виграти суд якщо до цього дійде.

    Корнійчук Євген Іванович
    50%

    Доброго дня, якщо договору оренди не було, то стягнути нічого не вийде, тільки у добровільному порядку.

    Пошкоджений кабель не може свідчити про несанкціоноване підключені, якщо кабель іде від лічильника у вас дома, а не перед лічильником.

    • Леся Клиент 12 дней назад

      Дякую! Пошкоджений кабель іде у щитку перед лічильником, щиток розташований на сходовій клітці, ключі є в ОСББ та мешканців чотирьох квартир. Чи може це бути розцінено як несанкціоноване підключення?

      • Корнійчук Євген Іванович

        Ви не несете відповідальність за місця загального користування, якщо не було піймано вам по гарячому за руку., складений акт і т.д.

        Якщо немає доказів, що це саме ви вам не мають право звинувачувати.. у разі чого ви зможете відстояти своє право у судовому порядку.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України