Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день! Я багатодітний батько, працюю на атомній станції! Заброньований за місцем роботи! Чи можу я, якимось чином виїхати за кордон? В мене була одна невдала спроба виїзду! ДПСУ аргументувало, що бронь не дає права виїжджати як багатодітний! В військоматі кажуть, що відмовитись від броні та оформити відстрочку як багатодітний батько я не можу. Чи дійсно це так і що в такому випадку можна зробити? Дякую!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
У Вас всі діти рідні та від одного шлюбу? Чи пробували оформити відстрочку онлайн через Резерв+?
Так, можете. У Вас є 2 варіанти
1. Зверніться до керівника підприємства та спробуйте домовитись, щоб Вам видали службове відрядження за кордон
2. Зверніться до керівника та вимагайте, щоб він анулював Вашу бронь через ДІЮ. А Ви в свою чергу оформите відстрочку як багатодітний батько.
1. Як заброньований Ви можете виїхати виключно на підставі службового відрядження. адже згідно пункту 2-14 Правил перетинання державного кордону громадянами України
У разі введення в Україні воєнного стану працівники, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, керівники державних унітарних підприємств та їх заступники, голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать державі, голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, у тому числі дочірніх підприємств, мають право перетинати державний кордон на підставі відповідних рішень про службові відрядження.
2. Поки Ви не оформите відстрочку на підставі пункту 3 частини 1 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” - Вам не дозволять перетнути кордон як батьку трьох дітей до 18 років.
Згідно пункту 2-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
Анулювати Ваше бронювання може керівник підприємства шляхом подачі заяви через ДІЮ.
Відповідно до пункту 32 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час
Керівник державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи або особа, яка може вчиняти дії від імені юридичної особи, відомості про яку містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, може подати засобами Порталу Дія заяву в електронній формі про анулювання бронювання військовозобов’язаного працівника (далі - заява про анулювання бронювання), в якій містяться такі відомості щодо:
1) державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи:
2) військовозобов’язаного:
Формування заяви про анулювання бронювання завершується накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису керівника державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи або особи, яка може вчиняти дії від імені юридичної особи, відокремленого підрозділу юридичної особи, відомості про яку містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, та надсилається до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів в автоматичному режимі здійснюється анулювання відстрочки та переведення військовозобов’язаного на загальний військовий облік у разі, коли військовозобов’язаний:
ОТЖЕ, ДЛЯ АНУЛЮВАННЯ БРОНЮВАННЯ КЕРІВНИКОМ ПІДПРИЄМСТВА ОБОВ'ЯЗКОВО ПОДАЄТЬСЯ ЗАЯВА ПРО АНУЛЮВАННЯ БРОНЮВАННЯ. ПОТІМ ЧЕРЕЗ РЕЄСТР ОБЕРІГ ВАС БЕЗ ВІДВІДУВАННЯ ТЦК АВТОМАТИЧНО ПЕРЕВОДЯТЬ НА ЗАГАЛЬНИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК.
ПЕРЕБУВАЮЧИ НА ЗАГАЛЬНОМУ ОБЛІКУ ВИ МОЖЕТЕ ОФОРМИТИ ВІДСТРОЧКУ НА ПІДСТАВІ УТРИМАННЯ ТРЬОХ ДІТЕЙ ДО 18 РОКІВ.
ЯКЩО ВСІ ДІТИ ВІД ОДНОГО ШЛЮБУ, ТО ВІДСТРОЧКУ ЗМОЖЕТЕ ОФОРМИТИ ОНЛАЙН ЧЕРЕЗ РЕЗЕРВ+
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, це просто бюрократія від нашої держави і повний нуль людського
Ви маєте право на перетин кордону,, це передбачено правилами перетину кордону.
2-6. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пункті 2-14 цих Правил.
Пункт 1 частини 1 ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані.
заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і перебувають на спеціальному військовому обліку.
Тобто ви маєте право на відстрочку відповідно пункту 1 частини першої ст.23. що дозволяє на перетин кордону, як це передбачено правилами перетину кордону.
У вас є два варіанти вирішення вашого питання, про перетині кордону вимагайте, щоб вам дали письмову відмову з законним обґрунтуванням такої відмови у перетині кордону. Яку ви зможете одразу оскаржити у начальника пункту пропуску. У разі не задоволення вашої скарги, вимагайте теж письмове обгрунтування такої відмови, яку ви зможете оскаржити потім у судовому порядку та забов'язати вчинити певні дії тобто випустити вас за кордон.
У оскарженні на дільниці апелюйте правилами перетину кордону та ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Стаття 19. Конституції України Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Інший варіант звільнятись або чекати поки у вас спливе термін дії бронювання, після чого оформити відстрочку на підставі утримання трьох дітей віком до 18 років.
Для цього треба подати заяву на ім'я комісара ТЦК про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів
Свідоцтво про народження трьох дітей
Свідоцтво про шлюб.
Заяву пишіть у двох екземплярах щоб на одному поставили штамп про її прийняття і вона залишилася у вас як доказ її подачі.
Після оформлення відстрочки. Ви будете мати право на перетин кордону.
Для цього вам потрібно мати такі документи
Закордонний паспорт
Три свідоцтва про народження
Свідоцтво про шлюб
Витяг з резерв плюс або військовий квиток зі штрих кодом.
Також раджу зателефонувати на гарячу лінію прикордонної служби України.
Консультація з питань перетину кордонуОтримати консультацію з пить перетину кордону можливо на гарячій лінії Державної прикордонної служби України:
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Артеме!
Справа в тім, що Ваша підстава для виїзду передбачена пунктом 2-6 Правил перетину державного кордону громадянами України.
Даний пункт зазначає наступне:
"У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пункті 2-14 цих Правил".
Отже, відповідно до пункту 2-6 Правил Ви маєте право на виїзд за кордон, як багатодітний батько, якщо в Вас оформлена відстрочка саме на цій підставі.
Якщо ж Ви бажаєте виїхати, як заброньований, то це можливо лише за умови направлення Вас у службове відрядження.
Документи, які необхідні для перетину кордону
Військовозобовʼязані, які виїжджають за кордон на підставі бронювання повинні мати наступні документи:
Щодо тверджень ТЦК, з приводу того, що Ви не можете відмовитись від броні, то це не відповідє дійсності, оскільки бронювання анулюється у разі оформлення Вами відстрочки за іншою підставою, визначеною статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Згідно пункту Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час:
31. Надана відстрочка підлягає анулюванню в разі:
1) закінчення строку її дії;
2) завершення критично важливим підприємством виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
3) позбавлення підприємства, установи, організації статусу критично важливого підприємства, критично важливої установи державним органом, який прийняв рішення про визначення їх критично важливою установою;
4) ліквідації органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, критично важливого підприємства, критично важливої установи;
5) звільнення військовозобов’язаного з органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, критично важливого підприємства, критично важливої установи (крім звільнення з посади з подальшим призначенням на іншу посаду в межах одного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, критично важливого підприємства, критично важливої установи);
6) тимчасового припинення дії трудового договору військовозобов’язаного з критично важливим підприємством, критично важливою установою;
7) обґрунтованого подання керівника органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування засобами Порталу Дія;
8) обґрунтованого подання керівника критично важливого підприємства, критично важливої установи, але не частіше ніж один раз на місяць засобами Порталу Дія;
10) припинення укладеного договору (контракту) або закінчення строку призначення - для працівників спеціалізованих установ ООН, міжнародних судових органів, міжнародних та неурядових організацій та установ, членом, учасником або спостерігачем у яких є Україна відповідно до укладених міжнародних договорів України;
11) невиконання оператором протимінної діяльності протягом шести місяців робіт з розмінування (гуманітарного розмінування) за сертифікованим процесом (процесами) на основі інформації, поданої Центром протимінної діяльності;
12) невідповідності військовозобов’язаного умовам, зазначеним в абзаці третьому пункту 8 цього Порядку;
13) звільнення з посади священнослужителя (за заявою ДЕСС в електронній формі про анулювання бронювання військовозобов’язаного працівника, що формується на основі інформації, поданої юридичною особою - релігійною організацією).
32. Керівник державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи або особа, яка може вчиняти дії від імені юридичної особи, відомості про яку містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, може подати засобами Порталу Дія заяву в електронній формі про анулювання бронювання військовозобов’язаного працівника (далі - заява про анулювання бронювання), в якій містяться такі відомості щодо:
1) державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи:
повне найменування юридичної особи або відокремленого структурного підрозділу юридичної особи;
код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи (у разі наявності) або відокремленого структурного підрозділу юридичної особи (у разі наявності);
місцезнаходження юридичної особи або відокремленого підрозділу юридичної особи (крім критично важливих підприємств, а також критично важливих установ, які визначені Мінстратегпромом);
2) військовозобов’язаного:
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);
причина анулювання відстрочки.
Формування заяви про анулювання бронювання завершується накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису керівника державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи або особи, яка може вчиняти дії від імені юридичної особи, відокремленого підрозділу юридичної особи, відомості про яку містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, та надсилається до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів в автоматичному режимі здійснюється анулювання відстрочки та переведення військовозобов’язаного на загальний військовий облік у разі, коли військовозобов’язаний:
перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою, зазначеними в заяві про анулюванню бронювання;
має бронювання за державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою, зазначеними в заяві про анулюванню бронювання.
Отже, Ви маєте право звернутись до керівника підприємства з приводу анулювання броні. Після того, як бронь буде скасована, зможете оформити відстрочку, як багатодітний батько. Якщо всі діти від одного шлюбу, то це реально зробити через Резерв+, не відвідуючи при тому ТЦК. Якщо ж ні, то тільки через подання заяви про надання відстрочки до комісії при ТЦК. Врахуйте, що після анулювання бронювання та до моменту реєстації Ващої заяви на відстрочку в ТЦК (якщо немає можливості оформити її через Резерв+), Ви не матимете оформленої відстрочки.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ, ЯК БАГАТОДІТНИЙ БАТЬКО.
ПРИ ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ КРІМ ОБОВ'ЯЗКОВИХ ДОКУМЕНТІВ НАДАЙТЕ ВИТЯГ З НАКАЗУ ПО ПІДПРИЄМСТВУ ПРО ВІДПУСТКУ.
Вимоги до переліку документів, які необхідно пред'явити при перетині кордону, врегульовані Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими Постановою КМУ від 27 січня 1995 р. № 57
В Правилах немає прямо визначеної вимоги надати підтвердження оформленої відстрочки від призову.
Разом з тим, не по всіх можливих підставах для перетину кордону чітко визначені вимоги для документів, які необхідно пред'явити.
Крім того, нагадую, що Закон вимагає від чоловіків у віці від 18 до 60 років пред'являти на кордоні військово-обліковий документ
На практиці ж розповсюдженою є вимога прикордонників надати документальне підтвердження оформленої відстрочки. Особливо це стосується випадків, коли право на перетин кордону згідно Правил є, а права на відстрочку може і не бути або бути з інших підстав.
Я завжди раджу мати при перетині кордону вже оформлену відстрочку.
В РАЗІ ВІДМОВИ В ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ, ОСКАРЖУЙТЕ ЦЕ РІШЕННЯ.
В РАЗІ ВІДМОВИ В ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ, ОТРИМАЙТЕ НА ПУНКТІ ПРОПУСКУ ОФІЦІЙНУ ВІДМОВУ ТА ОСКАРЖУЙТЕ ЇЇ.
Це право у Вас є згідно Закону України "Про Державну прикордонну службу України".
Стаття 14. Порядок вiдмови у перетинаннi державного кордону iноземцям, особам без громадянства та громадянам України
1. Iноземцю або особi без громадянства, якi не вiдповiдають однiй чи кiльком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першiй, третiй статтi 8 цього Закону, а також громадянину України, якому вiдмовлено у пропуску через державний кордон при виїздi з України у зв'язку з вiдсутнiстю документiв, необхiдних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявнiстю однiєї з пiдстав для тимчасового обмеження його у правi виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України i в'їзду в Україну громадян України", вiдмовляється у перетинаннi державного кордону лише за обґрунтованим рiшенням уповноваженої службової особи пiдроздiлу охорони державного кордону iз зазначенням причин вiдмови. Уповноважена службова особа пiдроздiлу охорони державного кордону про прийняте рiшення доповiдає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рiшення набирає чинностi невiдкладно. Рiшення про вiдмову у перетинаннi державного кордону оформляється у двох примiрниках. Один примiрник рiшення про вiдмову у перетинаннi державного кордону видається особi, яка пiдтверджує своїм пiдписом на кожному примiрнику факт отримання такого рiшення. У разi вiдмови особи пiдписати рiшення про це складається акт.
2. Форма рiшення про вiдмову у перетинаннi державного кордону встановлюється спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону.
3. Особа, якiй вiдмовлено у перетинаннi державного кордону, має право оскаржити вiдповiдне рiшення згiдно iз Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рiшення не зупиняє його дiї. Оскаржене рiшення може бути скасовано чи змiнено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.
ххх
ЗВЕРНІТЬСЯ ДО НАЧАЛЬНИКУ ПРИКОРДОННОГО ЗАГОНУ.
Вимоги до звернень:
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про звернення громадян
від 2 жовтня 1996 року
(Витяг)
Стаття 5. Вимоги до звернення
Звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Звернення може бути подано окремою особою (індивідуальне) або групою осіб (колективне).
Особливою формою колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування є електронна петиція, яка подається та розглядається в порядку, передбаченому статтею 23-1 цього Закону.
Звернення може бути усним чи письмовим.
Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв'язку через визначені контактні центри, телефонні "гарячі лінії" та записується (реєструється) посадовою особою.
Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (електронне звернення).
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.
Звернення про надання безоплатної правової допомоги розглядаються в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.
ххх
ЗРАЗОК ОСКАРЖЕННЯ
НАЧАЛЬНИКУ __ ПРИКОРДОННОГО ЗАГОНУ
Державної прикордонної служби України
від___
(П.І.Б., громадянство, дата народження,
реквізити паспортного документу)
___
___
___
___
___
(адреса проживання)
Заява
Прошу Вас скасувати рішення від ___ року про відмову мені в перетині державного кордону.
Прошу Вас надати інформацію про можливе існування відносно мене тимчасового обмеження на право виїзду за межі України.
Додаток на ___ аркушах.
1. ___
(ксерокопія документа, який посвідчує особу)
2.
___ ___
(дата) (підпис)
В РАЗІ ВІДМОВИ НА ОСКАРЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ ПОРЯДКУ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО СУДУ ЗА ЗАХИСТОМ СВОЇХ ПРАВ.
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Добрий день! Я багатодітний батько, працюю на атомній станції! Заброньований за місцем роботи! Чи можу я, якимось чином виїхати за кордон? В мене була одна невдала спроба виїзду! ДПСУ аргументувало, що бронь не дає права виїжджати як багатодітний! В військоматі кажуть, що відмовитись від броні та оформити відстрочку як багатодітний батько я не можу. Чи дійсно це так і що в такому випадку можна зробити? Дякую!
У будь-якому випадку, треба детальніше розбиратися з Вашим військово-обліковим, сімейним статусом. Коли Ви отримали відмову у виїзді, Ви показували свідоцтва про народження дітей? Ви маєте дітей від однієї жінки? Це дуже важливий момент? Чи Ви пробували виїхати за кордон як заброньований?
Не згодний з ТЦК, що Ви не можете відмовитися від бронювання. Як мінімум, Ви можете дочекатися закінчення строку бронювання (28.02.2025) та оформити відстрочку як багатодітний. Але впевнений, що без цього можливо обійтися.
Для вирішення Вашого питання від Вас треба більше деталей і все.
З повагою!
Юрист, г. Днепр, 25 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Згідно Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. №560:
Керівники органів охорони державного кордону (крім авіаційної частини) з набранням чинності Указом Президента України про оголошення (продовження) мобілізації та/або з отриманням розпорядження про проведення заходів мобілізації відповідного голови (начальника) обласної, Київської та Севастопольської міської, районної держадміністрації (військової адміністрації) організовують проведення у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та у пунктах пропуску через державний кордон України перевірку в осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-облікового документа (військово-облікового документа в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. У разі відсутності у таких осіб військово-облікового документа (військово-облікового документа в електронній формі) та/або наявності в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання таких осіб до розшуку в Національну поліцію уповноважені службові особи підрозділу охорони державного кордону відмовляють їм у перетинанні (на виїзд з України) державного кордону. Про виявлення розшукуваної особи представники органів охорони державного кордону або його структурних підрозділів інформують найближчий орган або підрозділ, що входить до системи поліції, для здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 №3857-XII, перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред`явлення одного з документів, зазначених у статті 2 цього Закону. Правила перетинання державного кордону України громадянами України встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до цього Закону та інших законів України.
Порядок та умови перетинання громадянами України державного кордону врегульовано Правилами перетинання державного кордону громадянами України, що затверджені ПКМУ від 27 січня 1995 р. № 57.
Зазначені Правила містять перелік підстав та суб'єктів, що мають мають право, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану, перетинати державний кордон.
Зокрема, згідно п. 2-6 Правил таке право мають , крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пункті 2-14 цих Правил.
Згідно п. 3 частини 1 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" е підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
3) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.
Як наслідок Ви маєте право перетину кордону на цій підставі. Саме як багатодітний батько.
Для перетину кордону Ви повинні мати дійсний та актуальни ВОД (Е-ВОД), не перебувати в розшуку та мати документи передбачені Додатком №5 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період.