Начните консультацию с юристом онлайн
Приватизация земли.
Что даёт приватизация земли?Можно ли на приватизированной земле строить постройки без регистрации?
Нужно ли за новое строение будет что то оплачивать или брать на него разрешение на строительство?Какие права я приобретаю при оформлении приватизации?
Можно ли оформить только один кадастровый номер?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
Оформлення земельної ділянки у приватну власність , дає право вам як власнику вільно розпоряджатися володіти та користуватися нею , отримувати від неї корисні властивості.
Кожна окрема земельна ділянка має окремий кадастровий номер і має бути оформлена і внесена до реєстру. Будівлі треба буде оформити та ввести в експлуатацію.
Відповідно до ЗК громадяни, які добросовісно, відкрито та безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які би свідчили про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть звернутися до органу державної влади чи органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу її у власність або надання у користування. Розмір цієї земельної ділянки встановлюється у межах норм, визначених ЗК.
У даному випадку процедура звернення подібна, за винятком того, що необхідно довести користування земельною ділянкою протягом 15 років.
Якщо безхазяйна земельна ділянка розташована по сусідству з вашою, буде неважко довести, що ви безперервно та добросовісно з року в рік саджали на ній картоплю, вивозили сміття та наглядали за садом і знайти свідків, які би підтвердили ваші слова.
Важче буде підтвердити ваші «відносини» із земельною ділянкою, якщо ви її вперше бачите, але за наявності винахідливості та фантазії й це можливо.
Якщо адміністрація вам не повірить, користування земельною ділянкою протягом 15 років доведеться доводити в судовому порядку. У цьому випадку результат буде залежати від достовірності та переконливості наданих доказів користування.
Узаконення самовільно зайнятої ділянкиДля здійснення будівництва необхідно отримати низку погоджень компетентних органів. Слід відзначити, що здійснювати самовільне будівництво без отримання відповідних документів і погоджень категорично забороняється.
Відповідно до Цивільного кодексу України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Особа, яка здійснила чи здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.
Але в той же час кодексом встановлено, що право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
Отже, умовою визнання власності у такій спосіб є рішення суду. Для того, щоб суд мав можливість ухвалити рішення на вашу користь, при самочинному будівництві на «нічийній» ділянці слід здійснювати будівництво не відхиляючись від встановлених будівельних норм і врахувати багато нюансів. Наприклад, правовий режим цієї категорії земель повинен передбачати передачу ділянки під будівництво збудованого об'єкта.
В іншому випадку суд може постановити рішення про знесення незаконно збудованого об'єкта. Таким же способом суд вирішує спір, якщо самочинне будівництво призвело до порушення прав інших осіб.
Виходячи з викладеного, узаконення самовільного будівництва є реальним способом отримання земельної ділянки під ним, але тільки через суд і за умови дотримання будівельних та інших норм. Очевидно, цей спосіб є досить ризикованим. Проте враховуючи, що узаконення об'єкту через суд можливе навіть на початковій стадії його будівництва, ризик можна звести до мінімуму.
З повагою Костянтин Гончаренко