Начните консультацию с юристом онлайн
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (8)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Романе!
Потрібно бачити зворотній бік Вашого ТП. Ви не були зняті з військового обліку? Якщо ні, то питання полягає у направленні заяви до ТЦК із проханням внести коректні дані до Єдиного реєстру.
Таку заяву Ви можете направити на електрону адресу ТЦК, додавши до останньої копію Вашого ТП. Якщо в Україні залишилися Ваші родичі, то згадану заяву можуть направити хтось із них Укрпоштою рекомендованим листом.
Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:
4. У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:
у паперовій формі — повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
в електронній формі — повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.
Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Статтею 9 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів" визначено, що:
1. Призовник, військовозобов’язаний та резервіст має право:
1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста;
2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
2. Призовник, військовозобов’язаний та резервіст зобов’язаний подавати до органу ведення Реєстру достовірну інформацію про свої персональні дані, що вносяться до Реєстру».
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта
Вітаю!
ВИ ЗА КОРДОНОМ НЕ ЗМОЖЕТЕ ВИРІШИТИ СВОЄ ПИТАННЯ.
1. ВИ В РОЗШУКУ.
ПОЗИЦІЯ МО УКРАЇНИ З ВАШОГО ПИТАННЯ - У ВАС ЧЕРВОНА СТРІЧКА:
https://reserveplus.mod.gov.ua/
Що означає повідомлення «Виявлені порушення правил військового обліку»?
Таке повідомлення у застосунку Резерв+ зазвичай відображається тим, по кому були виявлені деякі порушення правил військового обліку. Якщо при цьому стрічка для відображення статусу має червоний кольор, то це означає, що по цій особі було направлення до органів Наіональної Поліції для примусової доставки в ТЦК та СП.Радимо якнайскорше звернутися до ТЦК, де ви перебуваєте на обліку, для з'ясування обставин.
2.
ВИ ЗАБОВЯЗАНІ ІНІЦІАТИВНО ПРОЙТИ ВЛК ДО 5 ЧЕРВНЯ - ЗНАХОДЖЕННЯ ЗА КОРДОНОМ НЕ ЗВІЛЬНЯЄ ВАС ВІД ЦЬОГО ОБОВ'ЯЗКУ.
Дедлайн проходження ВЛК «обмежено придатними» перенесено на 5 червня. 13.02.2025 відповідний Закон підписав Президент України. 14.02.2025 його опубліковано в газеті «Голос України». Тобто, норми Закону №4235 почали діяти з 15.02.2025
В газеті «Голос України» 14.02.2025 опубліковано Закон України від 12.02.2025 № 4235-IX «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» (далі – Закон № 4235) встановлює, що:
Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта
1. ВИ ВЖЕ НЕ ЗМОЖЕТЕ ОФОРМИТИ НОВИЙ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ.
2. СКОРІШЕ ЗА ВСЕ ВАС БУДУТЬ ПРИТЯГАТИ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.
Чоловіки, які знялися з військового обліку у зв'язку з виїздом за кордон на термін більше 3 місяців, мають повернутися в України та відвідати свій ТЦК та СП.
Про це йдеться у постанові Кабміну №563.
Згідно з документом, військовозобов'язані чоловіки, які проживають за кордоном, повинні до 16 червня особисто з'явитися до ТЦК, органу СБУ або відповідного підрозділу розвідки і стати на військовий облік.
Призовники, військовозобов’язані та резервісти, які виїжджають за кордон, не знімаються (не виключаються) з військового обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів.
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
З 18 червня 2024 року отримання консульських послуг та/або оформлення закордонного паспорту в ДП "Документ" чоловіками віком від 18 до 60 років здійснюється виключно при пред'явленні електронного військово-облікового документа (е-ВОД), що містить відповідний QR-код. Його можна оформити в Резерв+ або через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...
Електронний військово-обліковий документ відображається у застосунку Резерв + та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (https://reserveplus.mod.gov.ua/).
Якщо Ви становили Резерв+, але там буде статус «Потребує уточнення», то це статус означає, що Ви є в реєстрі Оберіг, проте не числитесь за жодним ТЦК.
Щоб вирішити дану ситуацію:
1. Ви можете спробувати виправити даний статус звернувшись до техпідтримки Резерв+ та надіслати опис проблеми на електронну пошту — cabinet-support@mil.ua або скористатися чатботом https://chats.viber.com/reserveplusbot
2. Відправте на адресу ТЦК, де перебуваєте на військовому обліку, рекомендований лист із проханням виключити помилковий запис про порушення правил військового обліку з Реєстру Оберіг. Дане повідомлення можна паралельно продублювати і на email ТЦК. Обов'язково прикріпіть копію паспорта та копію тимчасового посвідчення військовозобов'язаного.
3. Укладіть угоду з адвокатом і направте до ТЦК адвокатський запит щодо причин не внесення відомостей про Вас до Реєстру Оберіг.
Вам тимчасове посвідчення видали не дуже давно, лише в 2022, тому ТЦК зобов'язані були внсти всю інформацію в Реєстр Оберіг
Якщо персональні або адвокатські запити не дадуть результату (наприклад, отримаєте відмову у виправленні статусу або Вам/адвокату взагалі не дадуть відповідь), то статус " Потребує уточнення" знімуть після того, як Ви особисто явитесь до ТЦК або якщо в судовому порядку зобов'яжете ТЦК внести зміни в Реєстр Оберіг.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
добрый день, Я нахожусь за пределами Украины уже почти 2 года, у меня есть бумажный документ из местного ТЦК. Я не могу получить QR-код в Резерв+. как правильно решить эту проблему?
Популярна проблема. У даній ситуації, у першу чергу, варто спробувати звернутися до ТЦК та СП із письмовою заявою про виправлення інформації, яка міститься щодо Вас в Реєстрі "Оберіг". Якщо вони внесуть зміни, все буде добре.
До речі, з якою метою Ви хочете це зробити? Мова йде про закордонний паспорт?
Постанова КМУ від 16.08.2024 № 932 "Про реалізацію експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів" визначає, що:
12. Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які звернулися до відокремленого підрозділу для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон з 25 квітня 2024 р. до набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, можуть отримати у такому відокремленому підрозділі оформлені документи у разі пред’явлення військово-облікового документа.
У разі отримання з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про недійсність пред’явленого військово-облікового документа отримання такими особами паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. У такому разі пересилання таких паспортів до 5 відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.
16. Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон особами, зазначеними у пункті 13 цього Порядку, здійснюється за умови пред’явлення військово-облікового документа, дійсність якого перевіряється працівником відокремленого підрозділу відповідно до пункту 10 цього Порядку.
У даній ситуації можете спробувати звернутися до ТЦК та СП листом на електронну пошту, що ми вже і робили для декількох клієнтів. Не скажу, що отримали успіх, але іншого варіанту не залишається, Вам потрібно мати або паперовий, або електронний ВОД.
Якщо Ваше питання ніяк не пов'язане із закордонним паспортом, тим не менше, отримати внесення змін до Резерв + без особистого відвідування ТЦК та СП буде доволі складно. Але варто пробувати.
Відповідно до пункту 4 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:
у паперовій формі – повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
в електронній формі – повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.
Інший варіант, власне те, що ми і пробуємо з моїми клієнтами - направляти до ТЦК листа електронною та звичайною поштою щодо внесення відповідної інформації. Якщо буде відмова або просто ігнорування, подавати до суду позов про зобов'язання ТЦК внести відповідну інформацію. Очевидно, що це їх зобов'язання, а тому треба пробувати діяти.
Згідно з частинами восьмою та дев’ятою статті 5 Закону органами ведення Реєстру є районні (об’єднані районні), міські (районні у місті, об’єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи Служби зовнішньої розвідки України тощо. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.
Актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною (частина третя статті 14 Закону).
Відповідно до пункту 17-1 частини першої статті 7 Закону відомості про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов’язку, належать до персональних даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста.
Згідно зі статтею 6 Закону до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості:
1) персональні дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
2) службові дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Особам, які працюють з базами даних Реєстру, заборонено вимагати, обробляти та використовувати будь-яку інформацію, не передбачену законодавством.
Відповідно до статті 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
Звертаю увагу, що згідно зі статтею 15 Закону особи, винні у порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність згідно із законом.
Сподіваюся, моя відповідь була Вам корисною.
З повагою!
Юрист, г. Днепр, 25 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
На мою думку Вам варто наразі звернутися з заявою ТЦК щодо надання Вам інформації що саме "потребує уточнення". У Вас це прямо зазначено в застосунку.
Без розуміння цього Ви ситуацію не виправите.
Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Право громадян на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів (стаття 40 Конституції України) належить до переліку абсолютних прав, які не можуть бути обмежені навіть в умовах воєнного стану (стаття 64 Конституції України).
Відповідно до статті 1 Закону України “Про звернення громадянˮ громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Відповідно до статті 20 Закону України “Про звернення громадянˮ звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
Відповідно до статті 5 Закону України “Про звернення громадянˮ письмове звернення (запит) може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення). Застосування кваліфікованого електронного підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Відповідно до статті 24 Закону України "Про звернення громадян" особи, винні у порушенні цього Закону, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України.
Після вияснення Вами ситуації можливо буде ініціювати внесення змін до Реєстру.
У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:
у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.
Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго г, з досвіду скажу, що для вирішення вашої ситуації треба знати більше інформації, а саме головне для чого вам це треба. Якщо для отримання закордонного паспорта, то легше його отримати через оскарження відмови у його видачі через відсутність даних у резерв плюс.
Для вирішення питання треба підходити комплексно, спробувати звернутися до ТЦК,з досвіду скажу,що врядчи з цього , що вийде. Бо це така політика держави для повернення і подальшої мобілізації громадян України із за кордону. Треба знати більше обставин , ви включені з обліку, чи є у вас право на відстрочку і т.д.
У будь якому разі без допомоги фахівця вам не обійтися.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДОБРЫЙ ВЕЧЕР, РОМАН! Для чего вам нужен Резерв+? Паспорт должны выдать при предъявлении бумажного ВОД. Он действует и обязанности предъявлять Резерв+ ни у кого нет. Судя по всему, данные о Вас не внесены в Единый государственный реестр призывников, военнообязанных и резервистов. В идеале их нужно туда внести.
Поскольку приоритет в государстве отдают не бумажным документам, а Реестру, то скорее всего без внесения нормальных данных в Резерв+ никто ничего не сделает.
Можете попробовать обратиться по электронной почте в ТЦК, который выдавал Вам ВОД посредством написания заявления о внесении данных в Реестр.
Никопольский РТЦК и СП: nikopol_tckspdp@post.mil.gov.ua
НО, учитывая, что Вы признаны были ограничено годным к воинской службе в военное время, по факту Вы с 30.06.2025 г. будете считаться нарушившим правила воинского учёта и Вас могут привлечь к ответственности в виде штрафа 34 тысячи грн. с последующей перспективой блокировки счетов и наложения ареста на имущество, зарегистрированное на Вас в Украине.
Потому не советую активно напоминать о себе в ТЦК, т.к. последствия могут быть весьма проблемны.
Пункт 2 Постановления КМУ № 559 от 16.05.2024 г.: Установить, что военно-учетные документы, оформленные до вступления в силу этого постановления, считаются действительными по всей территории Украины до выдачи военно-учетного документа нового образца.
Согласно пунктам 1 - 5 Порядка оформления (создания) и выдачи военно-учетного документа для призывников, военнообязанных и резервистов, утвержденного постановлением Кабинета Министров Украины от 16 мая 2024 г. № 559, предусмотрено:
Военно-учетный документ является документом, определяющим принадлежность его владельца к выполнению воинского долга, который оформляется (создается) и выдается гражданину Украины, который является призывником, военнообязанным или резервистом, в том числе, если он был исключен из военного учета призывников, военнообязанных и резервистов в соответствии с пунктом 3 и 4 части шестой статьи 37 Закона Украины "О воинской обязанности и военной службе" и не получал такой документ до вступления в силу постановления Кабинета Министров Украины от 16 мая 2024 г. № 559 "Об утверждении Порядка оформления (создания) и выдачи военно-учетного документа для призывников, военнообязанных и резервистов и формы такого документа".
Военно-учетный документ оформляется (создается) и выдается (заменяется):
в электронной форме - средствами электронного кабинета призывника, военнообязанного, резервиста и/или Государственного веб-портала электронных публичных услуг в сфере национальной безопасности и обороны и/или Единого государственного вебпортала электронных услуг (далее - Портал Действие), в том числе с использованием мобильного приложения Портала Действие (Дия); в бумажной форме – на бланке, форма которого утверждается постановлением Кабинета Министров Украины от 16 мая 2024 г. №559.Лицо может иметь на бланке только один военно-учетный документ.
Сведения, указанные в военно-учетном документе гражданина Украины, который находится или исключен из военного учета Вооруженных Сил, СБУ, разведывательного органа, должны соответствовать сведениям, содержащимся в Едином государственном реестре призывников, военнообязанных и резервистов.
Если сведения, указанные в графах 1-5, 13 и 14 военно-учетного документа на бланке, не соответствуют сведениям, содержащимся в Едином государственном реестре призывников, военнообязанных и резервистов, он считается недействительным.
...
В случае несоответствия сведений, указанных в удостоверении призывника, временном удостоверении военнообязанного, военном билете лиц рядового, сержантского и старшинского состава и военном билете офицера запаса, сведениям, содержащихся в Едином государственном реестре призывников, военнообязанных и резервистов, гражданин Украины для внесения соответствующих изменений:
в бумажной форме – должен обратиться в районный (городской) территориальный центр комплектования и социальной поддержки или его отдел (орган СБУ, разведывательный орган) по месту пребывания на военном учете; в электронной форме – должен воспользоваться средствами электронного кабинета призывника, военнообязанного, резервиста для обращения в районный (городской) территориальный центр комплектования и социальной поддержки или его отдел по месту нахождения на военном учете.Изменения вносятся в течение пяти рабочих дней со дня регистрации заявления.
К сожалению Резерв+ соответствующий функционал не содержит.
При этом согласно пункту 12 части 2 раздела ІІ "Заключительные и переходные положения" Закона Украины от 11 апреля 2024 года № 3633-IX "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины по отдельным вопросам прохождения военной службы, мобилизации и военного учета":
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3633-20#Text
Аналогично и согласно пункту 55 Порядка проведения призыва граждан на военную службу во время мобилизации на особый период, утверждённого постановлением КМУ № 560 от 16.05.2024 г. (в редакции от 04.03.2025 г.)
Военно-учетный документ, определяющий принадлежность его владельца к воинской обязанности, выданный до дня вступления в силу Закона Украины от 11 апреля 2024 г. № 3633-IX "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины по отдельным вопросам прохождения военной службы, мобилизации и военного учета", действует и не требует обязательной замены в случае (по основаниям) утверждения органом государственной власти новой формы военно-учетного документа.
ПОТОМУ, Вам свои вопросы желательно решить до 30.06.2025 г., иначе после этого решение таких вопросов будет затруднено, т.к. нахождение за границей для государства не уважительная причина чтобы не выполнять закон, какой бы этот закон не был маразматичный.
С уважением и пониманием, юрист Ярослав Турчин (г. Гамбург, Германия)