Задайте вопрос юристу

907 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Уголовное право и процесс, 27 марта 2025, вопрос №129286 350₴

Зміна статті по відношенню до звинуваченого

Доброго дня!
Мене звати Анастасія!
Мій чоловік (кореєць по національності) з перших днів не зважаючи на свої вади зі здоровʼям пішов захищати країну,отримав численні контузії,але лишався і лавах ЗСУ.
12.03 біля 4 ранку перебуваючи у військовій частині ставши свідком постійного розпивання алкогольних напоїв своїх колег по службі,стався конфлікт,наслідком якого стався летальний випадок.
Зараз інкримінується стаття 121 частина 2
Але є дуже багато нюансів в цій справі,просимо вас допомоги,так як чоловік в поганому стані здоров’я,зараз знаходиться в СІЗО міста Миколаїв.
Завчасно дякуємо!Чекаємо на відповідь!

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%

    Доброго дня, Анастасія!

    Відповідно до статті 121 ККУ. Умисне тяжке тілесне ушкодження:

    1. Умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, каліцтво статевих органів, психічну хворобу або інший розлад здоров’я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину, або переривання вагітності чи непоправне знівечення обличчя, -

    карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

    2. Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, чи з мотивів расової, національної або релігійної нетерпимості, або вчинене на замовлення, або таке, що спричинило смерть потерпілого, -

    карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

    Термін «кваліфікація кримінальних правопорушень» використовується як у кримінальному (статті 9, 29, 33, 35, 66, 67 Кримінального кодексу України), так і у кримінальному процесуальному законодавстві (пункт 5 частини п'ятої статті 214, пункт 5 частини першої статті 277, пункт 5 частини другої статті 291 тощо Кримінального процесуального кодексу України.

    У теорії та практиці кримінального права поняття «кваліфікація кримінальних правопорушень» визначають як встановлення і юридичне закріплення точної відповідності ознак учиненого діяння і ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого кримінально-правовою нормою.

    Якщо під час досудового розслідування чи судового розгляду встановлені нові фактичні обставини кримінального правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується особа, є можливість змінити кваліфікацію кримінального правопорушення, склавши нову підозру, змінивши раніше повідомлену підозру, змінивши обвинувачення (правову кваліфікацію та/або обсяг обвинувачення).

    Щодо стадії досудового розслідування, то згідно зі статтею 279 КПК України у випадку виникнення підстав для повідомлення про нову підозру або зміну раніше повідомленої підозри слідчий, прокурор повинен скласти повідомлення про нову підозру або зміну раніше повідомленої підозри. Якщо повідомлення про підозру здійснив прокурор, повідомити про нову підозру або змінити раніше повідомлену підозру має право виключно прокурор. Зміна повідомлення про підозру може виражатись або у зміні формули кваліфікації, а відтак і зміні формулювання обвинувачення, або ж лише у зміні формулювання обвинувачення (збільшення чи зменшення його обсягу) без зміни формули кваліфікації.

    Якщо під час судового розгляду встановлені нові фактичні обставини кримінального правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується особа, прокурор має право змінити обвинувачення (правову кваліфікацію та/або обсяг обвинувачення). Дійшовши до переконання, що обвинувачення потрібно змінити, прокурор після виконання вимог статті 341 КПК України складає обвинувальний акт, в якому формулює змінене обвинувачення та викладає обґрунтування прийнятого рішення. Копії обвинувального акта надаються обвинуваченому, його захиснику, потерпілому, його представнику та законним представникам, а також представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Обвинувальний акт долучається до матеріалів кримінального провадження (ч.ч. 1-2 ст. 338 КПК України).

    Якщо в обвинувальному акті зі зміненим обвинуваченням ставиться питання про застосування закону України про кримінальну відповідальність, який передбачає відповідальність за менш тяжке кримінальне правопорушення, чи про зменшення обсягу обвинувачення, головуючий зобов'язаний роз'яснити потерпілому його право підтримувати обвинувачення у раніше пред'явленому обсязі. Суд роз'яснює обвинуваченому, що він буде захищатися в судовому засіданні від нового обвинувачення, після чого відкладає розгляд не менше ніж на сім днів для надання обвинуваченому, його захиснику можливості підготуватися до захисту проти нового обвинувачення. За клопотанням сторони захисту цей строк може бути скорочений або продовжений. Після закінчення цього строку судовий розгляд продовжується. Конкретний строк нового розгляду суд має встановити, відкладаючи розгляд, та повідомити учасників судового провадження про нову дату та час розгляду (ч. 3 ст. 338 КПК України).

    Згідно з чинними нормами ККУ та КПК, підставами для перекваліфікування статті можуть бути:

    • поява нових підтверджених фактів;
    • пояснення свідків;
    • результати проведених експертиз;

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    НА САЙТІ ВАМ ДОПОМОГТИ НЕМОЖЛИВО.

    ВАМ НЕОБХІДНО ТЕРМІНОВО ЗНАХОДИТИ АДВОКАТА В М. МИКОЛАЇВ.

    Частиною 2 ст. 121 КК України встановлена кримінальна відповідальність за вчинення тяжкого тілесного ушкодження способом, що має характер особливого мучення, або групою осіб, а також з метою залякування потерпілого чи інших осіб, або на замовлення, або спричинило - смерть потерпілого.

    Список рекомендацій, буде коротким:

    • заручитися кваліфікованою допомогою в кримінальному процесі – запросити адвоката, який спеціалізується на захисті у справах про насильницькі злочини;
    • не давати показань до зустрічі з ним – скористатися правом, наданим ст. 63 Конституції;
    • бути щирим – що більше правди знає адвокат, то успішнішим буде результат його роботи (а конфіденційність гарантується статусом адвокатської таємниці).

    Без допомоги фахівця – кримінального адвоката – шанси на успіх у ситуації, коли проти вас зібрані докази (а інакше обвинувачення не висувають), – мізерні.

    Що зможе зробити спритний юрист, щоб витягнути вас із безодні кримінальних обвинувачень у спричиненні тяжких тілесних ушкоджень:

    • Оскарження доказів. Одним із основних кроків буде перевірка законності й достовірності всіх наданих проти вас доказів. Якщо їх збирання або використання (процесуальне оформлення) супроводжувалося порушенням цивільних прав і норм закону, це може стати підставою для їх виключення зі справи. А як наслідок – закриття справи, виправдання або переходу до «пом'якшеної» кваліфікації.
    • Визнання вини й співпраця. У разі, якщо докази проти вас сильні, визнання вини може допомогти пом'якшити покарання. Важливою є й співпраця з органами слідства, якщо це можливо й обґрунтовано у вашій справі. У деяких випадках укладення угоди зі стороною обвинувачення може вплинути на більш м'яку кваліфікацію злочину й, відповідно, на покарання.
    • Кваліфікація діяння. Правильність кваліфікації злочину – визначальний чинник. Якщо вдасться довести, що дії не відповідають інкримінованому злочину, це спричинить перекваліфікацію на менш тяжку статтю (частину) з м'якшим покаранням.
    • Мотиви й обставини. У деяких випадках важливо підкреслити такі обставини, як відсутність умислу або дії в умовах необхідної оборони, а також вашу поведінку до, під час і після вчинення діяння.
    • Захист прав. Ніколи не нехтуйте захистом своїх прав на кожному етапі процесу, починаючи із затримання й закінчуючи розглядом справи в суді. Незаконна поведінка з боку правоохоронних органів може призвести до скасування незаконних дій сторони обвинувачення, що суттєво впливає на хід справи.

    Не намагайтеся вирішити проблему незаконними способами, а працюйте в рамках правового поля.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Законы 46 0 24 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 189 0 17 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 307 0 28 февр. 2025