Задайте питання юристу

907 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нотаріат, 28 березня 2025, питання №130166

легалізація доручення (апостиль) в країні видачі

Доброго дня.
Шановні юристи допоможіть з таким питанням:
треба провести реєстрацію права власності на квартиру в Україні, але власник в Америці (Конзас) чи можна зробити доручення у місцевого нотаріуса (в Конзасі), і чи потрібно ставити апостиль на ньому. Чи це може бути доручення, а в Україні зробить переклад і завірити його нотаріально.
Дуже дякую за відповідь

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Любов!

    Іноземні офіційні документи користуються доказовою силою офіційних документів на території України:

    1. За умови їх засвідчення штампом апостиль, якщо вони складені на території держав-учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів.

    • відповідно до частини другої статті 3 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, дотримання процедури проставлення апостиля не може вимагатися державами-учасницями Конвенції, якщо існують угоди між двома або декількома державами, які відміняють або спрощують дану процедуру або звільняють сам документ від легалізації;

    2. Без будь-якого додаткового засвідчення, якщо вони складені на території держави, з якими Україна має відповідні дво- або багатосторонні договори.

    Інформація щодо застосування міжнародних договорів України про правову допомогу в частині, що стосується скасування вимоги легалізації офіційних документів, виданих компетентними органами Договірних Сторін, міститься у листі Міністерства юстиції України.

    3. За умови наявності консульської легалізації, якщо вони складені на території держав, з якими Україна не має вищезазначених договорів.

    США є учасником Гаазької конвенції 1961 р., а тому здійснюють процедуру легалізації документів шляхом проставлення штампа «Апостиль.

    Отже, влачнику необхідно зробити доручення на англійській мові у місцевого нотаріуса та проставити апостіль. Потім передати документи в Україну, перекласти на укарїнську мову та завірити такий переклад нотаріально.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Вам обов'язково потрібно проставити Апостиль на дорученні виданому в США.

    Далі апостильований документ потрібно відправити своєму представнику, який звернеться до нотаріуса на території України та засвідчить нотаріальний переклад на державну мову.

    Є ще один варіант - це оформити доручення в консульстві України в США.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 дні тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Оформити доручення в консульстві України в державі перебування особи, що стає власником житла, є значно дешевше, ніж в нотаріуса США.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 0 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025