Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 02 апреля 2025, вопрос №131429

Ограбление или нет?

Получили в наследство частный сектор на 4х. Один из наследников в тайне от остальных вывез всю мебель, и два металлических гаража с содержимым. Стоит ли подавать в суд чтобы делить украденое?

Ответы юристов (9)

    Чутчев Олег Олексійович
    Чутчев Олег Олексійович месяц назад

    Адвокат, г. Черновцы, 7 лет опыта

    Вітаю. Спачатку по термінології. Ограбление, тобто грабіж - це відкрите заволодіння майном. Тобто в присутності інших. Якщо таємне - то це крадіжка.

    Далі постановка питання у вас трохи невірна: чи варто подавати в суд, щоб поділити вкрадене. Якщо ви хочете поділити майно, то варто. Повернення вкраденого це те ж ваша ініціатива. Хочете - можете. Проте, спочатку поділіть майно. Оскільки спільне майно точно не вкрадене. Один з власників їм розпоряджається не заслуховуючи думку інших.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Спадкоємець, який у встановленому законом порядку прийняв спадщину, є її власником з часу її відкриття, тому такий МОЖЕ захищати свої порушені права володіння та користування спадковим майном. (ВС КЦС, справа №463/6829/21-ц від 22.03.2023 р.)

    Тому, якщо спадщину отримали 4 спадкоємці - вони в рівних частинах володіють майном спадкодавця.

    Якщо один із спадкоємців незаконно забрав/вивіз спільне майно, то потрібно звернутись до правоохоронних органів, щоб зафіксувати правопорушення та до суду, щоб вимагати компенсацію за свою частку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Андрей Клиент 29 дней назад
      А можете зорієнтувати скільки приблизно вийде по затратам вся процедура? Якщо на судове засідання буде найнято адвоката. Я маю на увазі чи вартує взагалі щось починати. Там майна вивезенно приблизно на 80к
      • Дерій Владислав Олегович

        Загалом Вам потрібно буде сплатити судовий збір та послуги адвоката (у кожного індивідуально). Проте, у разі виграшу справи - дані витрати можна перекласти на відповідача. Якщо вартість вивезено майна становить 80 тис грн, то на кожного зі спадкоємців припадає по 20 тис грн, але щоб повернути всі речі в судовому порядку - потрібно довести, що саме конкретний спадкоємець вивіз майно. Загалом, це час та нерви.

      • Чутчев Олег Олексійович
        Чутчев Олег Олексійович 29 дней назад

        Адвокат, г. Черновцы, 7 лет опыта

        Вітаю, Андрій. По вашим витратам сказати можна дуже й дуже приблизно. Судовий збір це само собою. Але, крім того, це позовна заява та інші процесуальні документи. Це будете ви робити? Вартість у моїх колег варіюється в залежності від складності та інших обставин. Далі - представництво в судовому засіданні. Воно можливо буде не одне. Крім того, може ще бути й апеляційна інстанція. Тому казати про це навіть приблизно дуже важко.

        • Андрей Клиент 29 дней назад

          Ну 1000 чи 5000?

    Чутчев Олег Олексійович
    Чутчев Олег Олексійович 29 дней назад

    Адвокат, г. Черновцы, 7 лет опыта

    Андрій що саме 1000 чи 5000? У кожного адвоката чи юриста свої власні розцінки. Що саме 1000? Візит в судове засідання. Цілком можливо. В суді першої інстанції їх може бути 2-3-4... Рахуйте кожне. Це я не рахую інші супутні витрати пов'язані з розглядом справи та складанням процесуальних документів, починаючи з позовної заяви.

    • Андрей Клиент 28 дней назад

      Я вибачаюсь, просто я ніколи не зтикався з такою сферою, і думав що як і в любій другій свері є своє (от і до) і певно не правильно поставив питання.

      Хотів дізнатись якусь калькуляцію, чи вартує взагалі щось починати.

      Я це бачив так : Я виклаю СОГ на місце щоб зафіксувати факт зникнення майна.

      А адвоката найняти вже на розгляд справи.

      Тоді можна дізнатись про вартість позова і один візит на судове засідання?

    Чутчев Олег Олексійович
    Чутчев Олег Олексійович 28 дней назад

    Адвокат, г. Черновцы, 7 лет опыта

    Андрій ви це можете загуглити. Це може бути 2000, а може 5000, а може 1000 чи % від вартості позову. Всю інформацію що ви питаєте можна загуглити й вона буде різнитися від адвоката до адвоката.

    Крім того, особисто я не розумію навіщо я вам потрібен як адвокат, якщо ви й з СОГ вмієте правильно поспілкуватися й заяву написати. Уже по логіці й в суді зможете також бути самі. Цього вам закон не забороняє.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України