Задайте питання юристу

911 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 09 квітня 2025, питання №133642

Підтвердження спорідненості між братом і сестрою

Добрий день. В нас виникла неприємна ситуація. Помер брат моєї мами. І вона осталась єдиною спадкоємицею. Але треба підтвердити спорідненість. А коли почали розбирати документи, виявилося що відсутнє свідоцтво про народження дяді. В РАГСІ сказали,що в реєстрі його немає. В державному архіві теж немає. Бо народився він ще в 1937 році і документи за цей період не збереглися. Як тепер бути? І як підтвердити спорідненість між братом і сестрою?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Лариса!

    Вам треба звертатись до суду.

    Родинні відносини (споріднення) - кровний зв'язок між людьми, з наявністю якого закон пов'язує виникнення, зміну чи припинення прав та обов'язків. Правове значення має як пряме споріднення так і не пряме (бокове), коли родинні зв'язки виникають за наявності спільного пращура (родоначальника). Стосунки між подружжям не є родинними. Встановлення факту родинних відносин здійснюється судом в порядку окремого провадження.

    Суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки для заявника: право на спадщину, право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника, одержання компенсації тощо.

    Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах цивільного стану (пункт 1 частини першої статті 315 ЦПК України, пункт 7 постанови Пленуму Верховного суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Мамай Ірина Євгеніївна

    Встановлювати юридичний факт в судовому порядку

    Лисак Ангеліна
    Лисак Ангеліна 6 днів тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Доброго дня, потрібно звертатися до суду для встановлення факту спорідненості.

    Чутчев Олег Олексійович
    Чутчев Олег Олексійович 6 днів тому

    Адвокат, м. Чернівці, 7 років досвіду

    Лариса, необхідно щоб адвокат підготував документи для суду з відповідною позовною заявою. Справа розглядається в порядку окремого провадження й не повинна зайняти багато часу.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України