Начните консультацию с юристом онлайн
Мама мала кредитний рахунок, жила зі мною, померла але я не є спадкоємець Хто має сплатити борг по кредитному рахунку? Вибачаюсь якщо неправильно обрала категорію права
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Днепр, 25 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Кредиторська заборгованість сплачується спадкоємцем в межах успадкованого ним майна.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Ви були зареєстровані із матір'ю за однією адресою? Хто спадкоємець?
З повагою, адвокат Айвазян.
так були зареєстровані за одною адресою, спадкоємця нема бо в мами нема майна
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеТоді Вам не потрібно хвилюватися. Якщо б Ви вступали у спадщину та прийняли її, то успадкували б і борги. У Вашому ж випадку Ви не зобов'язані сплачувати борг.
після смерті батька в 2013 році майно оформлено на мене
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго Вам вечора. Вам вигідніше не спадкувати після Вашої матері. Проте Ви фактично проживали разом з померлою та були зареєстрованою (прописаною) разом з нею. Тому Ви вважаєтесь такою, що автоматично прийняли спадщину, якщо Ви не оформили відмову від спадщини в нотаріуса.
Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (стаття 1270 цивільного кодексу).
Спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу. Заява про відмову від прийняття спадщини подається нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.