Начните консультацию с юристом онлайн
Вітаю. Мати і син померли в 1 день. Різниця в часі 2 години.Є підтвердження смерті дзвінок в поліцію сином що померла мати. Спершу мати потім син. На сина був заповіт. Чи спадкує син( його діти) бо на сина був заповіт чи ні?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Андрію!
За заповітом не спадкують, але спадкують за законом на праві спадкової трансміссії.
Посилаючись на частину 3 статті 1220 ЦК України в разі, якщо особи, які могли б успадковувати одна після одної, померли протягом однієї доби, то спадщина відкривається одночасно і окремо по кожному з них. Також, відповідно до частини 4 цієї ж статті, одночасність смерті передбачається, якщо кілька людей, які могли б спадкувати одна після одної, померли під час спільної для них небезпеки. В такому випадку спадщина теж відкривається одночасно і окремо по кожній з цих осіб.
За статтею 1276 Цивільного кодексу України, якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов’язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія). Отже спадкова трансмісія передбачає перехід права спадкування (прийняття або відмова від прийняття) від померлого до його власних спадкоємців.
З повагою, адвокат Айвазян.