Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 16 мая 2025, вопрос №136962

Как правильно оформить у нотариуса Договор займа денег в Украине?

Здравствуйте. Напишите, пожалуйста, как правильно оформить у нотариуса в Украине Договор займа денег о том, что человек одолжил у нас 42 тысячи гривен.
1. Какие документы предоставить?
2. Срок оформления у нотариуса?
3. Цена за оформление у нотариуса?
4. Что написать, какие данные в этом Договоре? Например, сумма, сроки погашения и т. д. Можно договориться, чтобы человек погашал его долг в течение нескольких месяцев частями с точными датами?
5. Можно договориться, чтобы человек погашал его долг не деньгами на нашу карту, а например, заплатил долг за газ у нас дома или купит материалы для ремонта нашего дома? Или часть денег деньгами, а часть денег в другие цели для нас?
6. Я нахожусь за границей, не могу приехать в Украину. Или в крайнем случае я могу приехать на короткое время в Западную Украину, а человек, который одолжил деньги, находится в Днепре. Как оформить Договор у нотариуса в этом случае?

Ответы юристов (3)

    Прокопець Олександр Васильович

    Добрий день!

    Я б розділив питання на дві частини.

    Перша, це зміст договору, ціна та необхідні документи.

    В даному випадку простіше звернутись до будь-якого нотаріуса і він сам більш точно все розкаже. Крім того сам нотаріус, звісно за додаткову плату, може зробити Вам договір за Вашими вимогами. Або Ви можете самі підготувати договр і надати нотаріусу вже файл з договором.

    Друге питання, чи потрібен взагалі нотаріальний договір.

    Я так розумію, Вам важлива гарантія повернення коштів.

    В даному випадку, гірший варіант, це коли позичальник не повернув кошти, то Ви маєте право стягнути через суд. В суді необхідний буде відповідний доказ наявності боргу. От на цьому етапі і приходимо до того, що для доказу потрібен буде письмовий документ і це не обов'язково нотаріальний договір. Це може бути звичайний письмовий з підписами двох сторін, або навіть розписка в отриманні коштів, написана позичальником.В розпизці неможливо буде зазначити різні умови повернення, але юридично в суді розписка буде мати таку ж силу, як і нотаріальний договір.

    Також можливо договір підписати дистанційно в електронному вигляді через дія підпис.

    Звісно нотаріальний договір краще, але й оформлення більш складне.

    • Елена Клиент 6 часов назад

      Спасибо за ответ.

      1. Если подписать этот Договор дистанционно в электронном виде через "Дiя підпис", то так подписать можно Договор только у нотариуса Украины или без нотариуса я могу "Дiя підпис" в Договоре поставить самостоятельно из-за границы?

      2. Если мы Без нотариуса составим Договор займа денег, то какие данные указать в этом договоре про человека, который одолжил у нас деньги? Я имею ввиду: его паспортные данные, Фамилию и имя, его подпись, сроки погашения долга и сумму. Что еще написать?

      3. Можно в Договоре займа денег написать, чтобы должник платил нам деньги не на нашу карту банка, а, например, заплатил долг за газ для нашего дома или купил материалы для ремонта нашего дома?

    Прокопець Олександр Васильович

    1. Дія ніякого відношення до нотаріусу немає. Це по суті електронний сервіс, який дозволяє підписувати документи. Спочатку позичальник підписує файл договору через дія підпис. На виході буде спеціальний архів з файлом договору та протоколом підпису. Далі файл з архівом підписуєте ви своїм підписом через дію. На виході знову архів, але в якому вже всередені перший архів з відповідними технічними файлами. Виглядає все сумбурно, але це дієво, у випадку потреби. Можливо є інший шлях, але я не знаю. Є ще сервіси Вчасно та Медок, але там ніби тільки підприємці можуть підписувати. Але там набагато зручніше. Звісно можете підписувати хоч з космосу, якщо буде впн.

    2. Ну головне крім П.І.Б., це його РНОКПП і паспортні дані. Бажано зробити собі копію його паспорта. Якщо надаєте позику на карту, то краще в призначенні написати, що це позика. Якщо буде договір, то і посилання на договір (№, дата).

    3. В договорі можна написати майже все. Головне правильно сформулювати та розуміти, чи це можливо проконтролювати та зафіксувати.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України