Начните консультацию с юристом онлайн
Я отримала рішення від консульства в Торонто про дозвіл на вибуття на постійне проживання в Канаді. Знялася з реєстрації в Україні, але у консульстві мені сказали що вони не можуть прийняти витяг в якому вказано що я виписана з України, бо там не вказано що я саме вибуваю на постійне проживання в Канаду ( у витязі в Дії є спеціальна графа для цього)
Питання: чи вірно мені відповіли в консульстві ? Бо зараз вони вимагають від мене десь знову зареєструватися в Україні ( ніби в мене там є майно і я можу це легко зробити) і знову виписатися, але вже через законного представника.
У ЦНАПІ сказали що їм треба оригінал моєї id-картки та оригінал рішення від консульства ( якого в мене і не має бо вони це на імейл просто надіслали) та довіреність на людину яка це буде робити.
Чи можна просто надати копію мого паспорту та копію рішення у зв’язку з тим що я знаходжусь вже за кордоном, бо у законі я не знайшла прямого посилання на те що потрібен оригінал.
Усе це звісно звучить як абсурд, але це наше законодавство і я би хотіла уточнити перед тим як витрачати сили та ресурси.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Харьков, 17 лет опыта
Общаться в чатеДОБРОГО ДНЯ, пані ГАННА!
Питання доволі дискусійне. На моє переконання це надмірний формалізм з боку консульсько-дипломатичної установи, адже їх власні правила не передбачають імперативу, що зняття з місця проживання має бути саме У ЗВ"ЯЗКУ З ОФОРМЛЕННЯМ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ЗАЛИШЕННЯ на ПМП в іноземній державі.
Рекомендую звернутися за роз"ясненням до Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України
Телефон, факс: +380 44 279 73 61
Електронна пошта: 71@mfa.gov.ua
Адреса: 01001, м. Київ, вул. Велика Житомирська 2.
Порядок провадження в закордонних дипломатичних установах України за заявами про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово, затверджено наказом Міністерства закордонних справ України від 22.12.2017 № 573
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0077-18#Text
Відповідно до пунктів 14-18 Розділу ІІІ Порядку,
14. У разі прийняття рішення про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном ЗДУ одночасно з направленням повідомлення відповідно до вимог пункту 12 цього розділу інформує заявника про необхідність зняття з реєстрації місця проживання в Україні та надання ЗДУ документа або документів, передбачених пунктом 16 цього розділу, та їх копій протягом шести місяців з дня направлення повідомлення.
15. Після надання ЗДУ одного з документів, передбачених пунктом 16 цього розділу, у паспорті громадянина України для виїзду за кордон проставляється штамп «постійне проживання» із зазначенням дати прийняття відповідного рішення, назви країни, посади, прізвища та підпису консульської посадової особи та видається довідка про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном (додаток 11).
Зазначена довідка видається без стягнення консульського збору.
Документ, що підтверджує зняття з реєстрації місця проживання в Україні, визначений у пункті 16 цього розділу, подається щодо кожної особи окремо.
16. Зняття з реєстрації місця проживання в Україні підтверджується:
17. Зняття з реєстрації місця проживання у зв’язку з оформленням документів для залишення на постійне проживання за кордоном, а також отримання відповідних довідок здійснюються особисто або законним представником чи представником за довіреністю, посвідченою в установленому законом порядку.
18. Оригінали документів, надання яких передбачено пунктом 16 цього розділу, повертаються заявнику (законному представнику), а до справи долучаються їх копії, засвідчені відповідно до підпункту 2 пункту 8 розділу ІІ цього Порядку.
Переконаний, що не вина громадян, що Президент України і Уряд у своїй законотворчій діяльності не узгоджують свої дії з МЗС України та Консульсько-дипломатичною службою в Канаді, а тому не завжди виконання вимог МЗС України можливе, адже певні процедури давно реформовані.
Звісно в ідеалі подати до ЦНАП в Україні треба було рішення про оформлення документів на залишення за кордоном і тоді внесли б відмітку про зняття з реєстрації місця проживання саме на цій підставі.
АЛЕ, в пункті 16 розділу ІІІ Порядку № 573 не вказано, що там має бути відмітка про зняття з реєстрації саме у зв"язку з оформленням документів для залишення на ПМП.
Тобто на мій погляд пункт 17 розділу ІІІ Порядку № 573 використовується лише тоді, коли людина станом на момент оформлення документів була на обліку і знімається саме на підставі рішення ЗДУ. В інших випадках, як вказує пункт 16 розділу ІІІ Порядку № 573 - це може бути ДОВІДКА про зняття з місця реєстрації.
Ок., припустимо у Вас не ІД-картка, а паспорт-книжечка була б. Абзац 2 пункту 16 розділу ІІІ Порядку № 573 передбачає, що факт зняття з реєстрації місця проживання підтверджується штампом зняття з реєстрації місця проживання. ЦЕЙ ШТАМП МАЄ ЄДИНУ ФОРМУ і не ПЕРЕДБАЧАЄ БУДЬ_ЯКИХ УТОЧНЕНЬ про виїзд на ПМП.
Тобто не може бути подвійних стандартів з цього питання і ключовим є саме факт ЗНЯТТЯ з реєстрації, а не у зв"язку з чим це здійснено.
Цей пункт не вказує, що у таій довідці має бути саме така підстава як оформлення документів для ЗПМП.
Це маразм. Бо людина не зобов"язана бути на обліку і якщо така людина знята з обліку з інших підстав, то не треба шукати де зареєструватися, щоб задовольнити консульство. Це просто махровий бюрократизм, який є ганьбою для держави і державної служби, а конкретно консульсько-дипломатичної служби України в Канаді.
Саме через таку неналежну поведінку мої клієнти вимушені часто для отримання послуг їздити в Іспанію або Німеччину, бо в Канаді наші шановні дипломати займаються лише бюрократією та корупційними оборудками і схемами по збагаченню на українцях, в тому числі щодо громадян України, які працюють через агентства з працевлаштування.
Щиро співчуваю, але змусити цих невігласів виконати власні ж правила можна лише шляхом подання скарги до Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України. Можливо хоч вони зможуть привести до тями своїх колег у Канаді.
Щасти Вам у доведенні своєї правоти!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)
Дякую Ярослав. Саме так і я читала закон, коли готувала документи, і там чітко не має нічого вказаного щодо наявності у витязі Канади у строфі «Країна вибуття на постійне місце проживання» , але у консульстві цього слухати не хочуть. Це типу вже не їх проблема, що це абсурд мені кудись знов приписуватись, щоб ще раз виписуватись, знаходячись фізично в Канаді. Нажаль, через нескінченні маразматичні процеси в Україні є лише бажання більше туди ніколи і не вертатися(
Юрист, г. Харьков, 17 лет опыта
Общаться в чатеРозумію Вас і дуже часто в голову приходять такі самі думки.
Консульські підрозділи в Азії, наприклад в Тайланді - взагалі заявляють людям, що вони таким як ЗПМП не займаються і люди мають їхати у воюючу країну та орформлювати папери в Україні.
Не розумію навіщо так працювати, коли людям за кордоном від "державної підтримки" просто плюватися хочеться. А потім громадяни України отримують інші громадянства і замість того щоб посильно сприяти Україні через своїх чоловіків - іноземців тощо, при згадуванні Батьківщини лише перехоять на нецензурну лайку.
Це або умисна політика, або настільки кричуща некомпетентність та просто торгівля посадами в консульствах, що там вже скоро будуть сидіти люди з освітою ветеринарного училища.
Спробуйте звернутися до Департаменту.консульської служби Міністерства закордонних справ України.
Там наче ще залишились адекватні працівники так би мовити з минулих більш цивілізованих часів. Може й допоможуть вирішити це питання і роз"яснять консульській службі в Канаді як треба розуміти законодавство.