Начните консультацию с юристом онлайн
Нужно очистить справку об отсутствии судимости.
Так как 2 года назад была 309 часть 1
Штраф оплатил а информация осталась
На подаче документов для лицензии не принимают и нужно очистить
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
У Вашому Витязі про несудимість вкзано, що судимість не погашена?
Справа в тому, що відомості про те, що Ви притягувались до кримінальної відповідальності в будь=якому випадку залишаються в базі МВС, але якщо у Вас досі відображається непогашена судимість, це може означати, що дані про сплату штрафу не були передані до МВС.
У Вашій ситуації необхідно офіційно підтвердити сплату штрафу та ініціювати зняття судимості у відповідних органах.
Частина 1 статті 309 ККУ – це виробництво/перевезення наркотичних речовин без мети збуту, яке карається штрафом або або обмеженням волі на 5 років.
Оскільки Вами було здійснено кримінальний проступок, а не злочин, то судимість повинна знятися автоматично (вважається погашеною) після сплати штрафу (пункт 2-1 ст. 89 ККУ).
1. Отримайте офіційний документ про сплату штрафу
Зверніться із запитом до судової канцелярії чи передали вони інформацію про сплату до МВС.
Зверніться в банк або казначейство та візьміть квитанцію про оплату (якщо збереглася стара – зробіть копію).
2. Подайте заяву до МВС про внесення інформації про сплату штрафу
Після отримання копії квитанції потрібно звернутися до територіального підрозділу Інформаційно-аналітичного управління МВС (або Головного сервісного центру) із заявою про внесення виправлень у Реєстр.
У заяві зазначте:
3. Протягом 1 місяця замовте витяг про несудимість, інформація повинна бути оновлена.
4. Якщо після звернення в МВС судимість не знімають, потрібно звернутися до суду, який виносив рішення, з офіційним запитом про виконання вироку. Суд зобов’язаний передати інформацію до Реєстру.
Якщо в МВС або суді ігнорують Ваше звернення, можна подати адміністративний позов про зобов’язання внести виправлення у Реєстр.
Ваша судимість мала бути погашена ще два роки тому, після сплати штрафу, але можливо через бюрократичну помилку цього не сталося.
Вам потрібно знайти квитанцію про оплату та звернутися до МВС або суду для внесення інформації в Реєстр.
Якщо Вас ігнорують – можна подати позов до суду про бездіяльність правоохоронних органів.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, якщо у вас був штраф , то протягом року дана інформація про судимість повинна пропасти.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#n490
Відповідно частини 5 ст. 89 кримінального кодексу України.
особи, засуджені за вчинення злочину до основного покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, пробаційного нагляду або арешту, якщо вони протягом року з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення;
Відповідно ч.5 ст. 90 кримінального кодексу
Якщо особа, що відбула покарання, до закінчення строку погашення судимості знову вчинить кримінальне правопорушення, перебіг строку погашення судимості переривається і обчислюється заново. У цих випадках строки погашення судимості обчислюються окремо за кожне кримінальне правопорушення після фактичного відбуття покарання (основного та додаткового) за останнє кримінальне правопорушення.
Треба звертатися до поліції, з'ясовувати обставини. Ви можете це зробити за допомогою адвоката, або подавши особисте звернення.
У разі особистого звернення, головне витримайте вимоги ст.5 ЗУ про звернення громадян.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/393/96-%D0%B2%...
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування кваліфікованого електронного підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Не хвилюйтеся, головне - що Ви оплатили штраф. Зверніться до канцелярії суду, аби останні підтвердили факт оплати. Так буває, що Дія оновлюється значно пізніше.
Можете спробувати замовити витяг про несудимість, інформація вже може бути оновлена. Хоча далеко не факт. Але Кримінальний кодекс України передбачає, що після відбуття покарання за проступок (сплата штрафу) Ви вже маєте вважатися таким, що не має судимості.
КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131)
Стаття 89. Строки погашення судимості
Такими, що не мають судимості, визнаються:
...
2-1) особи, засуджені за вчинення кримінального проступку, після відбуття покарання.
Успіхів. З повагою!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Сергію!
Судимість – це певний строк після відбуття покарання (основного та додаткового), який починає відлік з дня відбуття покарання, та після якого особа не вчинила кримінальне правопорушення. Строк судимості залежить від тяжкості вчиненого кримінального правопорушення і виду покарання.
Погашення судимості відбувається автоматично, після закінчення строку судимості.
В статті 89 Кримінального кодексу України врегульовано питання погашення судимості за кримінальні правопорушення. Необхідне я виділив жирним шрифтом.
1) особи, засуджені відповідно до статті 75 цього Кодексу, якщо протягом іспитового строку вони не вчинять нового кримінального правопорушення і якщо протягом зазначеного строку рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням не буде скасоване з інших підстав, передбачених законом. Якщо строк додаткового покарання перевищує тривалість іспитового строку, особа визнається такою, що не має судимості, після відбуття цього додаткового покарання;
2) жінки, засуджені відповідно до статті 79 цього Кодексу, якщо протягом іспитового строку вони не вчинять нового кримінального правопорушення і якщо після закінчення цього строку не буде прийняте рішення про направлення для відбування покарання, призначеного вироком суду. Якщо засуджена не була звільнена від додаткового покарання і його строк перевищує тривалість іспитового строку, то жінка визнається такою, що не має судимості, після відбуття цього додаткового покарання;
4) особи, які відбули покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців або тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців чи достроково звільнені від цих покарань, а також військовослужбовці, які відбули покарання на гауптвахті замість арешту;
5) особи, засуджені за вчинення злочину до основного покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт або арешту, якщо вони протягом року з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення;
6) особи, засуджені за вчинення злочину до обмеження волі, якщо вони протягом двох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення;
7) особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за нетяжкий злочин, якщо вони протягом трьох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення;
8) особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення;
9) особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
Тобто у Вашому випадку судимість вважається погашеною з моменту оплати штрафу. Коли саме Ви сплатили останній? Два роки тому?
Ви надавали до суду квитанцію про сплату штрафу? Звертались до НПУ із відповідною заявою?
З повагою, адвокат Айвазян.