Задайте вопрос юристу

931 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 01 июля 2025, вопрос №138938

Добрый день, хочу узнать может ли девушка заявить на меня в полицию.

Добрый такая ситуация, расстались с девушкой, она оставила часть своих вещей у меня на квартире, но я их выкинул, может ли она заявить на меня в органы, за то что выкинул/присвоил/продал эти вещи, т.к. это были её вещи, так же были вещи подаренные ей её семьёй,

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Данило!

    Стаття 194 Кримінального кодексу України регулює вчинення злочину, який полягає у знищенні або пошкодженні чужого майна та заподіянні майнової шкоди великих розмірів. Злочинцям загрожують відповідні покарання залежно від характеру діянь та наслідків, які вони спричинили.Умисне знищення або пошкодження чужого майна - це кримінальне діяння, внаслідок якого суб'єкт злочину намагається володіти чужим майном, що належить іншій особі. Це діяння передбачає вчинення злочину умисно, з наміром завдати шкоду майновим інтересам іншої особи.

    Основні елементи цієї статті включають:

    1. Об'єктивна сторона: У цьому випадку об'єктивною стороною є знищення або пошкодження чужого майна, що призводить до майнової шкоди великих розмірів. Знищення майна передбачає, що воно повністю втрачає свою цінність і не може бути відновлене, тоді як пошкодження вказує на те, що майно втратило частину своєї цінності або функціональності. Майнова шкода вважається великою, коли вона перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян у 250 разів або більше.
    2. Суб'єктивна сторона: Суб'єкт злочину повинен мати умисел, що означає, що він діяв свідомо та з наміром завдати шкоду майновим інтересам іншої особи. Мотиви можуть бути різними, і злочинцю не обов'язково має бути матеріальна користь.
    3. Спеціальні обставини: Друга частина цієї статті передбачає, що якщо знищення або пошкодження майна вчинене шляхом підпалу, вибуху або іншим загальнонебезпечним способом, або призводить до майнової шкоди в особливо великих розмірах, або спричиняє загибель людей або інші тяжкі наслідки, то винний підпадає під жорсткіші покарання.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України