Задайте вопрос юристу

934 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 06 июля 2025, вопрос №139125

Відмовляють у відстрочці

Доброго дня.
Як правильно подати "Витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи" до тцк? Нотаріуси цей витяг не завіряють.
Подав до тцк копію - відмовляють. Оригінал давати не хочу.

Ответы юристов (4)

    Братченко Віра Юріївна

    Доброго дня, В'ячеславе!

    У відповідності до пп. 2 п. 1 додатка 5 до Порядку №560 для осіб з інвалідністю для підтвердження права на відстрочку передбачено такий перелік документів:

    1. довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, визначеною МОЗ;
    2. або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що надсилається до районних (міських) ТЦК, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів;
    3. або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус;
    4. або пенсійне посвідчення чи посвідчення, яке підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності;
    5. або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
    6. або постанова військово-лікарської комісії територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
    7. або відомості про групу інвалідності, причину інвалідності, дату встановлення інвалідності, безстроковість установлення групи інвалідності чи дату наступного переогляду, отримані із Централізованого банку даних з проблем інвалідності засобами Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.

    Ці зміни були затверджені постановою КМУ від 28.01.2025 №94 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення процесу оцінювання повсякденного функціонування особи».

    Для оформлення відстрочки Ви маєте надати оригінали документів або посвідчені нотаріусом встановленим порядком копії цих докуметів.

    Згідно з положеннями п. 255 розділу 27 «Про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України нотаріуси засвідчують вірність копій (фотокопій) документів, виданих юридичними особами за умови, що ці документи не суперечать законові, мають юридичне значення і засвідчення вірності їх копій (фотокопій) не заборонено законом.

    Отже, зазначена вище норма передбачає, що засвідчення вірності копії можливе лише того документа, який:

    - не суперечить закону;

    - має юридичне значення;

    - засвідчення вірності копії якого не заборонено законом.

    При цьому, забороняється засвідчувати вірність копій:

    - документа, виданого фізичною особою, якщо справжність підпису фізичної особи на оригіналі цього документа не засвідчена нотаріусом або посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування або за місцем роботи, навчання, проживання чи лікування фізичної особи;

    - паспорта, документів, що його замінюють, військового квитка, депутатського посвідчення, службових посвідчень тощо;

    - документа, на підставі якого відповідні установи видають оригінал

    документа (довідки про народження дитини, довідки про смерть);

    -додатка до документа без пред'явлення основного документа (витяг із залікової відомості);

    - копії з копії документа, якщо вірність копії (фотокопії) не засвідчена в нотаріальному порядку або якщо ця копія (фотокопія) видана не юридичною особою, що видала оригінал документа (в останньому випадку копія документа має бути викладена на бланку юридичної особи з прикладенням печатки і з відміткою про те, що оригінал документа знаходиться в справах юридичної особи, яка видала документ);

    - копії з копії рішення суду (витягу з нього), якщо таке рішення суду не містить відмітки про набрання ним законної сили і що оригінал рішення знаходиться в суді із зазначенням номера справи;

    - документа, виданого за кордоном органом держави, з якою Україна не уклала договір про правову допомогу, що скасовує вимогу легалізації документів, без такої легалізації.

    Крім того, згідно з вимогами п. 22 Інструкції «Про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» нотаріуси не приймають для вчинення нотаріальних дій документи, які не відповідають вимогам законодавства або містять відомості, що принижують честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи або ділову репутацію юридичної особи, які мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, документи, тексти яких неможливо прочитати внаслідок пошкодження, а також документи, написані олівцем.

    Дописки, закреслені слова чи інші виправлення, які є в документах, що подаються для вчинення нотаріальних дій, повинні бути застережені підписом посадової (уповноваженої на те) особи і печаткою установи, підприємства або організації чи особи, яка видала документ. При цьому виправлення повинні бути зроблені таким чином, щоб можна було прочитати як виправлене, так і помилково написане, а потім виправлене чи викреслене.

    Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, у яких не можна прочитати все в них написане в первісному написанні, як, наприклад, документи, залиті чорнилом, потерті та ін.

    Не приймаються порвані документи та документи, викладені надвох і більше окремих аркушах, якщо аркуші не прошито у спосіб, що унеможливлює їх роз'єднання без порушення цілісності, а аркуші не пронумеровано і не скріплено підписом посадової (уповноваженої на те) особи та печаткою юридичної особи, яка видала документ.

    У разі відмови у вчиненні нотаріальнї дії нотаріус виновить постанову, яка може бути оскаржена.

    Поряд з цим, висновок експертної команди про оцінювання повсякденного функціонування особи (ЕКОПФО) може передаватися до ТЦК в електронному вигляді. Це відбувається через те, що рішення ЕКОПФО вноситься до електронної системи, і пацієнт може отримати його в електронному вигляді, наприклад, на електронну пошту.

    З повагою, юрист Віра Братченко!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, В'ячеславе!

    Так, є така проблема, оскільки більшість нотаріусів не завіряють медичні документи.

    Тож, Вам потрібно отримати ще один витяг експертної команди або ж зробити копію того, який Ви маєте та знову ж таки завірити в експертної команди з оцінювання.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ВИ СПРОБУЙТЕ У НОТАРІУСА ЗАВІРТИ НЕ КОПІЮ ДОКУМЕНТА, А ФОТОКОПІЮ.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Зверніться до Вашого лікуючого лікаря нехай поставе на копії Витягу напис "Копія вірна" або "Згідно з оригіналом" дату, свої інііціали та печатку.

    Також можна самостійно засвідчити копію.

    Якщо є можливість оформіть відстрочку онлайн через Резерв+

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України