Задайте вопрос юристу

934 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 07 июля 2025, вопрос №139159 1300₴

Як стати на облік якщо частина не прийняла ?

Добрий день.
Був доставлений до ТЦК не за місцем прописки. Пройшов влк та був направлений до навчального центру. В навчальному цетрі подивились моє влк і не прийняли. Супроводжуючого з тцк не було, тому поїхав додому. Наказу на зарахування до частини не було, але тцк зняли мене з обліку (всупереч пункту 83 постанови 560) і тепер в Резерв+ у мене статус військовослужбовець. Подавав запити до ДБР та МВС ніде кримінальних проваджень на мене не відкрито.
Як поновитися на обліку в тцк по місцю прописки ?

Ответы юристов (28)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    У Вас підстава зняття з обліку в застосунку Резерв+ зазначена як "військовослужбовці".

    Тобто маєте статус "військовослужбовець".

    Встановіть застосунок Армія +.

    Там побачите свій ID .

    В полі "налаштування" міститься розділ - "військові відомості". Побачите свій статус (ID безпосереднього командира, в/ч, звання, посаду).

    Тому Вам необхідно звернутися до ТЦКСП в обов'язковому порядку оскільки може бути СЗЧ.

    • Олександр Клиент 5 часов назад

      Зробив. Встановив додаток Армія+. В "налаштуваннях" - "військові відомості" пусто. Німає нічого

      • Богун Сергій Павлович

        Це означає, що Ви не включені до особового складу військової частини.

        Проте, у вас військово-обліковому документі повинна бути відмітка про вручення мобілізаційного розпорядження.

        Єдине, там може бути відсутня дата такого вручення.

        Тому в любому випадку можете нести відповідальність за порушення мобілізаційного законодавства.

        ID там зазначено Ваш?

      • Богун Сергій Павлович

        Взагалі на практиці - якщо людину не приймають до військової частини її повертають назад до місця розподілу.

        А потім починають возити по інших військових частинах. І так може бути місяць.

        Тому вас дивна ситуація.

        • Олександр Клиент 4 часа назад

          Дата вручення відсутня

          ID там зазначено Ваш? Так ID є. Я так розумію він генерується при регістрації.

          З нами не було супроводжуючого, тому нас і не повертали.

          • Богун Сергій Павлович

            Ви маєте статус військовослужбовця з усіма наслідками. Мої рекомендації дій - я Вам написав вище

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Добрий день.Був доставлений до ТЦК не за місцем прописки. Пройшов влк та був направлений до навчального центру. В навчальному цетрі подивились моє влк і не прийняли. Супроводжуючого з тцк не було, тому поїхав додому. Наказу на зарахування до частини не було, але тцк зняли мене з обліку (всупереч пункту 83 постанови 560) і тепер в Резерв+ у мене статус військовослужбовець. Подавав запити до ДБР та МВС ніде кримінальних проваджень на мене не відкрито.Як поновитися на обліку в тцк по місцю прописки ?

    Цікава, але водночас складна ситуація. Підкажіть такі моменти:

    1. Поновлення на військовому обліку потрібно Вам для оформлення відстрочки від мобілізації чи Ви хочете лише виправити дані? (справа в тому, що кейс на мій погляд вирішити можливо, але в кінці кінців все і так може завершитися Вашою мобілізацією).

    2. У Резерв+ наразі зазначено про ТЦК не за місцем Вашої реєстрації?

    На мій погляд, скарги до ДБР та МВС особливого результату не дадуть. У даній ситуації, я б спробував подати адвокатський запит до навчального центру для підтвердження інформації про те, що Ви не були зараховані до списків військової частини. Далі, з отриманою відповіддю, подавав би заяву через Укрпошту до ТЦК про виправлення даних в Резерв+. І в кінці кінців, після всього з'явився б до ТЦК за місцем реєстрації, аби вони "перетягли" Вас до себе на військовий облік.

    Основним документом наразі має бути відповідь з навчального центру про те, що Ви не були зараховані до навчального центру. Далі впевнений в тому, що методом спроб питання вдасться вирішити.

    З повагою! Щасти Вам!

    • Олександр Клиент 5 часов назад

      1. Так. Маю право на відстрочку по п13 ст23

      2. Так. Зараз вказаний чужий ТЦК

      Запит до частини вже подав.

      Чи потрібно подавати запит до чужого ТЦК, щоб вказали в яку частину мене направляли?

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Не зовсім зрозумів питання щодо запиту. Якщо Ви вже його подали, то номер в/ч Вам відомий, вірно? Чи все таки дана інформація є недоступною?

        Якщо Вам відомі дані навчального центру, куди Вас направляли, тоді запит до ТЦК поки не бачу сенсу подавати.

        Що стосується відстрочки - це дуже добре, що Ви маєте підставу. Тоді загалом запропонований мною алгоритм дій вбачаю як вірний. Головне, отримати предметну відповідь від навчального центру.

        Скажіть, Ви подавали запит від себе чи це був адвокатський запит?

        • Олександр Клиент 5 часов назад

          Запит подавав через адвокатський запит.

          Номер в/ч знайшов сам. Це був навчальний центр морської піхоти куди нас привезли. Але я не бачив наказу де було би вказано номер частини.

          Якщо звернусь до ТЦК, вони можуть відкрити кримінальну справу ?

          • Кирда Вячеслав Володимирович

            ТЦК взагалі не відкриває кримінальні провадження. Теоретично вони можуть направити повідомлення до поліції, але якщо Ви матимете відповідь з навчального центру - не бачу взагалі підстав для притягнення до кримінальної відповідальності. Якщо провадження і буде розпочато, то воно має бути закрито у зв'язку із відсутністю складу злочину.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олександре!

    Це буде складно зробити, оскільки Ви були мобілізовані та зняті з військового обліку військовозобов'язаних в ТЦК. При тому днем початку проходження військової служби вважажється день відправки Вас з ТЦК до навчального центру.

    Відповідно до пункту 81 Постанови КМУ №560:

    "У разі призову військовозобов’язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період не за місцем їх перебування на військовому обліку (крім тих осіб, що добровільно виявили бажання проходити військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період) такі особи перед призовом на військову службу беруться на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, який здійснює їх призов. Відомості про взяття таких осіб на військовий облік вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів перед їх направленням на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду".

    Згідно із статтею 24 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу":

    "1. Початком проходження військової служби вважається:

    4) день відправлення у військову частину з відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або день прибуття до Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідних підрозділів розвідувальних органів України - для громадян, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період та на військову службу за призовом осіб офіцерського складу".

    У відповідності із статтею 39 вищезазначеного Закону:

    "1. Призов резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

    На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов’язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації, незалежно від місця їх перебування на військовому обліку".

    Щодо пункту 83 Постанови КМУ №560, то останній стосується того випадку, коли Ви приймаєтесь на службу безпосередньо до військової частини, тобто минуючи ТЦК.

    Як поновитися на обліку в тцк по місцю прописки ?

    Ви не зможете поновитись на обліку за місцем прописки, оскільки були мобілізовані іншим ТЦК і станом на зараз є військовослужбовцем. Отже, всі питання потрібно вирішувати з ТЦК, який Вас мобілізував. Тобто, по суті, останньому необхідно анулювати наказ про мобілізацію та внести відповідні зміни до Єдиного реєстру.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олександр Клиент 5 часов назад

      Що потрібно в даному випадку, щоб вони анулювали наказ про мобілізацію ?

      Взагалі це можливо ?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Взагалі можливо, мав декілька таких випадків, коли чоловіків не приймала жодна із військових частин й потім все закінчувалас анулюванням МБ та наказу про мобілвзацію. Ви повинні розуміти, що факт того, що Вас не прийняв навчальний центр не є підтвердженням того, що Ви більше не мобілізовані. Зазавичай у таких ситуаціях ТЦК направляє до іншої частини, не приймає ця частина - знову до іншої, і так може відбуватися декілька разів.

        • Олександр Клиент 4 часа назад

          З нами не було супроводжуючого, тому нас і не повертали.

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Зрозумів. Як так сталося, що Ви маєте право на відстрочку та не оформили останню в ТЦК за місцем реєстрації?

            • Олександр Клиент 4 часа назад

              Дуже просто. Коли прийшов до свого тцк спитати за відстрочку сказали що по п13 обов'язково потрібен догляд. Тільки зараз спілкуючись з адвокатами з'ясував що направді цього не потрібно

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Ясно, як завжди...

            Дивіться, Олександре, дане питання зі своїм ТЦК Вам вирішити не вдасться, оскільки з того моменту, як Вас взяв на облік ТЦК в іншій області, в даному ТЦК, звісно, Ви на такому обліку не перебуваєте.

            Тож, Вам однозначно потрібно звертатись до ТЦК, який мобілізував. Якщо звернетесь персонально, то, скорше за все, поїдете до іншого навчального центру.

            Отже, єдиний варіант намагатись вирішити питання дистанційно, з урахуванням того, що Вас повернули із навчального центру та Ви маєте право на відстрочку. Чи буде з цього результат, зараз сказати складно, все залежатиме від ТЦК.

            Коли саме це все сталося?

            • Олександр Клиент 3 часа назад

              Досить давно. Сталось це 25.07.2024р. Якщо звернутись після 25 то влк буде вже не дійсним. Знову направлять на влк де я буду придатний через 15хв.

          • Айвазян Юрій Климентійович
            50%

            Доволі багато часу вже пройшло... Так, як я і зазначив вище, звернення персонально до ТЦК закінчеться відправкою до навчального центру. При тому, немає гарантії того, що на цей час Вас також "повернуть". Ви в принципі знаходитесь зараз у підвішанному стані: по суті фактично не військовослужбовець, але і не військовозобов'язаний, оскільки були мобілізовані.

    • Олександр Клиент 5 часов назад

      Доречі. Вони навіть не вказали дату зняття з обліку.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Розумію Вашу позицію. Проте логіка ТЦК, скорше за все, полягає в тому, що датою зняття з військового обліку є дата видання наказу воєнкому про мобілізацію. Хоча Вас і не зарахували до особового складу військової частини.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    На жаль, якщо Ви не оформили відстрочку, то Вас могли мобілізувати з будь-якого куточка України, адже

    Згідно частини 1 статті 39 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу"

    На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов’язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації, незалежно від місця їх перебування на військовому обліку.

    Якщо Ви вже перебуваєте у статусі військовослужбовця, то Вам потрібно у судовому порядку оскаржувати незаконну мобілізацію або шукати підстави для звільнення з військової служби, або оскаржуйте рішення ВЛК (якщо є можливість отримтаи непридатність).

    Те, що Ви пішли додому без дозволу керівника навчального центру може розцінюватись як СЗЧ.

    На жаль, є сумнозвісне рішення Верховного Суду з якого випливає, що встановлення факту грубого порушення ТЦК процедури мобілізації не призводить до звільнення незаконно мобілізованого з військової служби (постанова у справі №160/2592/23 від 5 лютого 2025 року).

    У справі було встановлено протиправні дії ТЦК щодо призову, оскільки не було проведено медичного обстеження ВЛК стану здоров`я позивача.

    Суди першої та апеляційної інстанцій позов проти ТЦК задовольнили. Вони зазначили, що належним відновленням порушених прав позивача є відновлення становища особи, яке існувало до такого порушення прав, а тому необхідно зобов`язати військову частину прийняти рішення про звільнення позивача з військової служби.

    Однак Верховний Суд, серед іншого, зазначив, що таке порушення не є підставою для звільнення позивача з військової служби відповідно до статті 26 Закону «Про військовий обов`язок і військову службу», адже вона визначає виключний перелік таких підстав.

    Втім, Дніпропетровський окружний адмінсуд у справі №160/33452/24 висловив незгоду з позицією Верховного Суду і заявив, що «...дотримується позиції, що протиправні дії не можуть спричиняти правомірних наслідків, а обов`язок доведення придатності особи до військової служби лежить на суб`єкті владних повноважень. Інший підхід суперечив би принципам, які відрізняють суди адміністративної юрисдикції від інших видів юрисдикцій», зазначив суд першої інстанції.

    Крім того, Дніпропетровський окружний адмінсуд висловив цікаву думку про те, що відсутність у статті 26 Закону «Про військовий обов`язок і військову службу» такої підстави для звільнення з військової служби як непроходження позивачем медичного огляду під час його призову є виключно свідченням того, що законодавець при написанні зазначеної норми виключав можливість проходження військової служби особою, яка є непридатною до служби або не пройшла медичний огляд.

    В іншій справі 560/8465/24 йдеться про те, що ТЦК не лише не видав і не надав військовозобов’язаному оповіщення про його виклик і призов, а й здійснив призов без складання будь-яких документів та, відповідно, без надання позивачу жодного документу щодо його військового обліку та призову. У постанові від 16 квітня 2025 року по цій справі Сьомий апеляційний адміністративний суд визнав дії ТЦК щодо призову протиправними. Втім, зі служби звільнити такого мобілізованого неможливо, зокрема, з огляду на позицію Верховного Суду щодо наслідків незаконної мобілізації.

    Проте, на даний час законопроектом 13345 пропонується внести зміни до ч. 4 статті 26 Закону «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо звільнення з військової служби за рішенням суду. Даний законопроєкт зареєстровано у Верховній Раді і надано для ознайомлення в комітеті https://itd.rada.gov.ua/BILLINFO/Bills/Card/56533. Тому існує надія, що незаконно мобілізованих все ж будуть звільняти з військової служби.

    Також ознайомтесь з підставами для звільнення з військової служби.

    Згідно частини 4 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" під час дії військового стану військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби на підставах:

    а) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;

    б) за станом здоров’я:

    • на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби або про тимчасову непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;
    • за наявності інвалідності (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу);

    в) у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі;

    г) через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначається частиною дванадцятою цієї статті (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу);

    д) у зв’язку із звільненням з полону (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу);

    е) у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів - у разі неможливості їх використання на службі (для осіб вищого офіцерського складу);

    з) у зв’язку із призначенням (обранням) на посаду або перебуванням на посаді судді, судді Конституційного Суду України, члена Вищої ради правосуддя, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, керівника служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, його заступника, дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя.

    Згідно частини 12 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" під час дії воєнного стану військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:

    • військовослужбовці-жінки - у зв’язку з вагітністю;
    • військовослужбовці-жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
    • дружина, якщо обоє із подружжя проходять військову службу і мають дитину (дітей) віком до 18 років;
    • перебування на утриманні у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;
    • військовослужбовці, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини (дітей) помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім, оголошений померлим, відбуває покарання у місцях позбавлення волі, а також коли особа самостійно виховує та утримує дитину за рішенням суду або запис про батька такої дитини в Книзі реєстрації народжень здійснений на підставі частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;
    • військовослужбовці, які є усиновлювачами, на утриманні яких перебуває (перебувають) дитина (діти), яка (які) до моменту усиновлення була (були) дитиною-сиротою (дітьми-сиротами) або дитиною (дітьми), позбавленою (позбавленими) батьківського піклування, віком до 18 років, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, патронатними вихователями, на утриманні яких перебуває дитина-сирота (діти-сироти) або дитина (діти), позбавлена (позбавлені) батьківського піклування, віком до 18 років;
    • виховання військовослужбовцем дитини з інвалідністю віком до 18 років, у разі відсутності інших осіб, які зобов’язані її виховувати;
    • утримання військовослужбовцем повнолітньої дитини, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
    • виховання військовослужбовцем дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність, за умови що такі особи не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;
    • необхідність здійснювати постійний догляд за дружиною (чоловіком) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
    • необхідність здійснювати догляд за дружиною (чоловіком) з числа осіб з інвалідністю III групи, встановленої внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів, або за наявності у дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю III групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів;
    • необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
    • необхідність здійснювати постійний догляд за членом сім’ї другого ступеня споріднення, який є особою з інвалідністю I або II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого та другого ступенів споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
    • у зв’язку з необхідністю здійснення опіки над особою, визнаною судом недієздатною, за умови що за такою особою не здійснюється піклування (опіка) іншими особами;
    • якщо їхні близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі у антитерористичній операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану;
    • якщо їхнім близьким родичам (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, рідний (повнорідний) брат чи сестра) посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року)".

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Олександр Клиент 5 часов назад

    Те, що Ви пішли додому без дозволу керівника навчального центру може розцінюватись як СЗЧ.

    В тому то і справа, що керівник був обізнаний. Інакше подав би мене у розшук до дбр. При цьому ніякого документу керівництво частини мені не надали.

    • Дерій Владислав Олегович
      50%

      На жаль, якщо Ви перебуваєте в статусі військовослужбовця, то просто прийти до ТЦК стати на військовий облік та оформити відстрочку Ви вже не зможете, а звільнитись зі служби Ви можете у разі необхідності здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

      Якщо Вас не подали в СЗЧ, то це дуже добре, але так як у Вас немає документів, які підтверджують обізнаність військової частини та ТЦК про те, що перебуваєте дома на законних підставах, то у Вас можуть бути проблеми.

      На даний час, про Вас скоріш за все просто забули, адже Ви не зараховані до особового складу ніякої військової частини, а в ТЦК Ви вже зняті як мобілізований.

      Якщо розпочнете ворушити цю справу, то Вам швидко підберуть військовий підрозділ.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    У ВАШОМУ ВИПАДКУ - ЦЕ НЕДБАЛІСТЬ КЕРІВНИЦИВА НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ.

    АЛЕ, ЦЕ НЕ ОЗНАЧАЄ (ТЕ ЩО ВАС НЕ ПРИЙНЯВ НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР), ЩО ВИ НЕ Є МОБІЛІЗОВАНИЙ.

    Особа стає військовослужбовцем з дня відправлення до навчального центру з територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    "Про військовий обов'язок і військову службу"

    https://ips.ligazakon.net/document/T223200?an=1

    Стаття 24. Початок, призупинення, продовження і закінчення проходження військової служби. Час та місце виконання обов’язків військової служби

    1. Початком проходження військової служби вважається:

    4) день відправлення у військову частину з відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або день прибуття до Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідних підрозділів розвідувальних органів України - для громадян, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період та на військову службу за призовом осіб офіцерського складу;

    ---

    ЩОБ ПРОТИ ВАС НЕ ВІДКРИЛИ КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ, ЗА СЗЧ НЕОБХІДНО ОСОБИСТО З'ЯВИТИСЯ ДО ТЦКСП В КОТРОМУ ВИ ЗНАХОДИТЕСЬ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ.

    Військовослужбовці повинні оперативно повідомляти ВСП або ТЦК та СП про будь-які зміни свого місця перебування.

    • Олександр Клиент 4 часа назад

      З оперативністю проблема. Це було рік тому.

      Я так розумію у мене 2 шляхи:

      - або на лавку підсудних

      - або знайти нормальний підрозділ і підти на службу ?

      • Карпенко Андрій Володимирович

        1. ДІЙСНО МОЖНА ЗНАЙТИ НОРМАЛЬНИЙ ПІДРОЗДУЛ.

        2. ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВСП, ПРОЙТИ ЧЕРЕЗ КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ ТА СУД, ДЕ ДОВОДИТИ СВОЮ НЕВИННІСТЬ.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України